Saturday, June 15, 2024
Home / Uroda  / Stanikowa metamorfoza

Stanikowa metamorfoza

Bóle głowy i karku, zgarbione plecy, nieładna figura i wrażenie, że jesteś cięższą niż wskazuje waga. Źle dobrany biustonosz może narobić szkód. Z pomocą przychodzi brafitting.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Twój biust nie wygląda tak dobrze w biustonoszu jak sobie to wyobrażasz? Czy pomyślałaś kiedyś o tym, że Twój biustonosz nie spełnia Twoich oczekiwań? Czy często miewasz bóle głowy i karku? Czy Twoje plecy są zgarbione? Uważasz, że masz nieładną figura i wrażenie, że jesteś cięższą niż wskazuje waga? Czy na Twoich ramionach pozostają czerwone ślady i wgłębienia od ramiączek biustonosza? Czy podczas dnia zdarza Ci się poprawić swój biustonosz, bo piersi z niego wypadają? Czy często masz problem z zakupem odpowiedniego biustonosza?

Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, czas wybrać się do brafitterki!
Pamiętaj! Źle dobrany biustonosz może narobić więcej szkód niż myślisz.
Na pomoc przychodzi brafitting, czyli indywidualne dopasowanie biustonosza, do wielkości, kondycji, kształtu piersi oraz do indywidualnych oczekiwań każdej z Pań.

vanilla body shop

Idea brafittingu polega na wybraniu takich biustonoszy, by były nie tylko wygodne, ale również ładnie kształtowały piersi i spełniały oczekiwania noszących je kobiet.
Biustonosz, jak sama nazwa wskazuje, ma nosić biust, dbać o jego formę i zdrowie, a nie wyłącznie przykrywać go warstwą koronki, albo co gorsze – uciskać.
Dobrze dobrany stanik czyni cuda. Zapewnia zdrowie, wygodę i chroni biust. Poprzez umieszczenie piersi na właściwym miejscu modeluje figurę, sprawia, że pojawia się talia, a sylwetka nabiera właściwych proporcji. Wpływa również na to, w jaki sposób układają się ubrania. Niewłaściwy biustonosz potrafi zrujnować zdrowie kobiety.

Lekcja noszenia stanika
Aż 90 proc. kobiet nosi źle dopasowany stanik. Tak jest na całym świecie! Amerykanki, Francuzki, Włoszki, Hiszpanki, Niemki, Polki – wszystkie noszą źle dobrane staniki. Na szczęście wymyślono brafitting czyli sztukę dopasowywania biustonosza, która od kilku lat staje się coraz popularniejsza. – To prawdziwa bieliźniana i psychologiczna metamorfoza, nowy, rewolucyjny styl ubierania biustu i noszenia bielizny. Ukłon w stronę kobiecości, prawdziwa radość z noszenia bielizny, odkrywanie na nowo swojej figury. Prawidłowo dopasowana bielizna to dbałość o zdrowie biustu – mówi Barbara Wcisło – właścicielka i brafitterka salonu profesjonalnego brafittingu Vanilla Body Shop.

Biust i zdrowie zagrożone!
Zły stanik deformuje piersi. Zbyt mała miseczka uciska pierś, a fiszbina wkłuwa się w nią powodując zakłócenie przepływu krwi i limfy. Taki długotrwały ucisk może spowodować stan zapalny lub torbiel. Kiedy dolegają nam bóle głowy i pleców, warto zacząć diagnozowanie problemu od sprawdzenia, czy rozmiar i model stanika jest właściwy. Panie zapominają, że gdy stanik jest za szeroki i ma zbyt małe miseczki, ciężar biustu jest nieodpowiednio rozłożony. Często powoduje to uszkodzenie części piersiowo-krzyżowej kręgosłupa. Zbyt wąskie lub zbyt krótkie ramiączka uciskają i ugniatają mięsień trapezowy. W konsekwencji pojawiają się dolegliwości barków i ramion, skurcze w obrębie karku, bóle pleców i głowy. Ramiączka mogą również ograniczać swobodę łopatek.

50 części do szczęścia
Biustonosz, choć wygląda dość prosto z jest niezwykle skomplikowaną częścią garderoby. Powstaje przez połączenie ponad 50 części i to według bardzo precyzyjnych zasad.
Salon Vanilla Body Shop poza fachową obsługą posiada bogatą i różnorodną ofertę polskich i światowych marek biustonoszy w ponad 120 rozmiarach, obwodach już od 60 cm pod biustem i miseczkach od A do M.

Jak dobrać właściwy stanik?
W tym miejscu można zadać sobie pytanie – jak to się dzieje, że tyle kobiet nosi nieodpowiednio dopasowane biustonosze, chociaż na rynku jest tyle różnych modeli i rozmiarów do wyboru? Brafitterki z Vanilla Body Shop podkreślają, że kobiety w doborze biustonosza popełniają zazwyczaj trzy podstawowe błędy. Pierwszy to wybieranie zbyt luźnego obwodu. Biustonosz, jak sama nazwa wskazuje ma nosić biust. 80% ciężaru powinien podtrzymywać obwód, który powinien zupełnie płasko przylegać do ciała i znajdować się w tej samej linii, zarówno z przodu jak i z tyłu. Większość biustonoszy posiada trzy zapięcia – najluźniejsze, średnie i najciaśniejsze. Nie należy kupować stanika, który po odpowiednim dopasowaniu od razu zapina się na najciaśniejsze zapięcie. Należy pamiętać, że biustonosz w trakcie noszenia i prania rozciąga się, więc należy pozostawić zapas, żeby móc zapinać go później ciaśniej niż na początku. Kolejny błąd to za małe miseczki. Musimy pamiętać, że fiszbiny nie mogą wbijać się w piersi, ani zachodzić na plecy, muszą celować mniej więcej w środek pachy, okalać całą pierś i gładko przylegając do ciała, zwłaszcza między piersiami karczek biustonosza musi idealnie przylegać do mostka. Górna część miseczki powinna przylegać do piersi bez kreowania wybrzuszeń tzw. „bułeczek” lub pustych przestrzeni. Trzeci błąd to nieodpowiednio podciągnięte ramiączka. Przy większych biustach zbyt mocno dociągnięte utrzymujące nieprawidłowo większą cześć ciężaru biustu a w przypadku mniejszych piersi spadające czyli zbyt luźno dociągnięte.

Eksperci pomogą
Rozmiar biustonosza nie jest nam dany raz na zawsze, wielokrotnie zmienia się pod wpływem wieku i okoliczności, np. ciąży. Również wiek, zmiana wagi ciała, terapia hormonalna, a nawet faza cyklu miesiączkowego mają wpływ na wielkość piersi kobiet. Chcesz poznać prawidłowy rozmiar swojego biustonosza? Odwiedź Vanilla Body Shop i przeżyj swoją Stanikową Metamorfozę. – U nas kobiety po raz pierwszy poznają swój właściwy rozmiar biustonosza, dzięki czemu wiele z nich odkrywa swoje nowe Ja, pozbywa się kompleksów, często po raz pierwszy mogą swobodnie uprawiać sport czy ubrać wymarzoną sukienkę. Wizyta w naszym salonie rozpoczyna się od dokładnego zmierzenia klientki w biuście i tuż pod nim, ustalenia prawidłowego rozmiaru w tabeli rozmiarów oraz prezentacji kolekcji bielizny w nowym właściwym rozmiarze. Uczymy panie jak prawidłowo zakładać biustonosz, jak dbać o bieliznę. Pokazujemy i mierzymy z klientkami wiele różnych modeli i ustalamy, która konstrukcja najlepiej modeluje biust i spełnia wszystkie wymagania profesjonalnego brafittingu. Przekazujemy klientkom całą naszą wiedzę o perfekcyjnym dopasowaniu, zdradzamy techniki formowania i kształtowania piersi. U nas każda z Pań przeżyje Stanikową Metamorfozę – przekonują brafitterki z Vanilla Body Shop.

Salony Vanilla Body Shop znajdziesz w: M1 Kraków, M1 Czeladź, real,- Mysłowice.
Po więcej informacji zapraszamy na vanillabodyshop.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ