Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Miasto Kobiet poleca na weekend: Van Gogh Alive

Miasto Kobiet poleca na weekend: Van Gogh Alive

Wystawa, która zredefiniuje twoje spojrzenię na sztukę.

van gogh alive wystawa kraków

Anna Dymna podczas uroczystego otwarcia wystawy Van Gogh Alive / fot. redakcja

Już w tę sobotę lubujący się w kulturalnych wydarzeniach krakowianie będą mieli okazję poczuć się tak, jakby mistrz Van Gogh był wciąż żywy. Co więcej, obok nich…

van gogh alive wystawa kraków

Anna Dymna podczas uroczystego otwarcia wystawy Van Gogh Alive / fot. redakcja

W gmachu zabytkowego Budynku Dworca Głównego PKP rusza światowej sławy wystawa Van Gogh Alive. Multimedialna wystawa Van Gogh Alive jest wyjątkową okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Cała powierzchnia nowo powstałego centrum wystawienniczego przeistoczy się w nośnik sztuki. Obrazy artysty zobaczymy na ścianach, suficie, a nawet podłodze. Wszystko to uwieńczone muzyką i wspomnieniami z życia malarza, artysty, innowatora, według wielu szaleńca.

van1ART

Uczta sensoryczna / fot. redakcja

Miasto Kobiet było na przedpremierowym otwarciu wystawy, którego gościem specjalnym była aktorka, Anna Dymna wraz ze swoimi malującymi podopiecznymi fundacji Mimo Wszystko. Działaczka wygłosiła krótką, ale wzruszającą mowę o pięknie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. O tym, jak widzą świat i dlaczego to spojrzenie powinno być cenne dla tych, którzy myślą „zdrowo”.

Reprodukcja pokoju artysty na podstawie obrazu / fot. redakcja

Reprodukcja pokoju artysty na podstawie obrazu / fot. redakcja

Co ciekawe, tę wystawę śmiało można uwieczniać na fotografiach. Miłośnicy selfie w najrozmaitszych okolicznościach będą zachwyceni.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ