Friday, July 12, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / V. Małopolski Kongres Kobiet

V. Małopolski Kongres Kobiet

Poznaj plan 5. Małopolskiego Kongresu Kobiet

V. Małopolski Kongres Kobiet

V. Małopolski Kongres Kobiet / fot. materiały prasowe

15 czerwca 2019 roku, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się jubileuszowa V. edycja Małopolskiego Kongresu Kobiet – największego w regionie, apolitycznego i niekomercyjnego wydarzenia społecznokulturalnego adresowanego do kobiet, które każdego roku przyciąga ponad tysiąc uczestniczek i uczestników z całej Polski Południowej. Tegoroczna edycja skoncentrowana wokół hasła „Bezpieczeństwo i zdrowie” odbędzie się pod honorowym patronatem Anny Pieczarki – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego

 

V. Małopolski Kongres Kobiet

W dzisiejszych czasach tj. czasach gospodarki opartej na wiedzy, ciągłych zmian, natłoku informacji, dużej konkurencji, rozwoju coraz to nowszych technologii, konieczności ciągłego podnoszenia kwalifikacji, zdobywania nowych kompetencji, etc., życie w harmonii oraz umiejętność korzystania z tego co dostarcza nam współczesny świat stało się prawdziwym wyzwaniem. Z jednej strony rozwój to poprawa jakości życia w wielu obszarach, w których na co dzień funkcjonujemy, ale z drugiej strony to ogromna ilość czyhających na nas zagrożeń, które powodują, że przestajemy czuć się bezpieczni. Permanentne życie w ciągłym biegu, pośpiechu, napięciu związanym z poczuciem konieczności dążenia do czegoś, sprostania wyzwaniom współczesnego świata ma w konsekwencji negatywny wpływ na nasze zdrowie, relacje międzyludzkie, komfort codziennego życia – zarówno naszego, jak i naszych bliskich. Dlatego w ramach tegorocznej edycji Małopolskiego Kongresu Kobiet skoncentrowanej wokół hasła „Bezpieczeństwo i zdrowie” nie brakuje paneli tematycznych, prezentacji, wykładów, warsztatów poświęconych tym właśnie aspektom naszego życia.

Plan Małopolskiego Kongresu Kobiet

Podczas trwających cały dzień wykładów, warsztatów, paneli tematycznych uczestniczki i uczestnicy Kongresu będą mogli rozmawiać m.in. o: bezpiecznych miastach, bezpieczeństwie w sieci, holistycznym podejściu do życia w zdrowiu, czyli harmonii ciała, umysłu, ducha i emocji, savoir-vivrze i etykiecie w kontekście bezpieczeństwa w relacjach towarzyskich i zawodowych. Wśród paneli tematycznych w programie znalazły się również panele poświęcone Domowemu Pogotowiu Ratunkowemu, czyli tzw. pierwszej pomocy przedmedycznej, szczęściu w organizacji (pracy), budowaniu wizerunku, a także bezpieczeństwu duchowemu. Jak co roku Małopolski Kongres Kobiet wzbogacą prezentacje, pokazy, warsztaty, wykłady motywacyjne, wydarzenia artystyczne oraz inne wydarzenia towarzyszące.
Pełny program kongresu oraz wszystkie aktualności znajdują się na stronie www.malopolskikongreskobiet.pl oraz profilu facebook.com/stowarzyszeniemostkobiet/

Organizatorem V. Małopolskiego Kongresu Kobiet jest Stowarzyszenie „Most Kobiet”.
Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Partnerami regionalnymi: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Miasto Kraków.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Radio Kraków, TV Skawina, Miasto Kobiet, Jak – Czasopismo bardzo kulturalne.

 

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ