Wednesday, May 22, 2024
Home / Kultura  / „V.I.P.” w Teatrze Bagatela

„V.I.P.” w Teatrze Bagatela

V.I.P. to perwersyjna tragikomedia Stiga Larssona. Za punkt wyjścia bierze niespodziewaną wizytę naczelnego dyrektora w domu jednego z pracowników. Dotychczasowe życie Maxa i Anny zmienia się w pełną bezwarunkowego podporządkowania grę. Relacje międzyludzkie potrafią być

V.I.P. w Teatrze Bagatela

V.I.P. w Teatrze Bagatela / fot. materiał prasowy

V.I.P. to perwersyjna tragikomedia Stiga Larssona. Za punkt wyjścia bierze niespodziewaną wizytę naczelnego dyrektora w domu jednego z pracowników. Dotychczasowe życie Maxa i Anny zmienia się w pełną bezwarunkowego podporządkowania grę. Relacje międzyludzkie potrafią być – o czym doskonale wiemy – zaskakujące. A do czego jesteśmy w stanie się posunąć, aby nie stracić pracy?

V.I.P. w Teatrze Bagatela

V.I.P. w Teatrze Bagatela / fot. materiał prasowy

Prapremiera spektaklu w 1987 (w reżyserii autora) w sztokholmskim Królewskim Teatrze Dramatycznym nosiła znamiona skandalu. Publiczność poczuła się zdezorientowana i oszukana z uwagi na miejsce wystawienia oraz tytuł sztuki, zapowiadające zgoła inne treści. Dzięki kreacji w roli tytułowej Ernsta-Hugona Järegårda (znanego polskim widzom z filmów Larsa von Triera) przedstawienie zagrano 83 razy przy kompletach publiczności i pokazała je również szwedzka telewizja. Przez lata było także wystawiane w wielu teatrach w Szwecji i za granicą.

Premiera: 28 grudnia 2013, Scena na Sarego 7

Gala premierowa: 16 stycznia 2014, Duża Scena

Więcej na stronie www.bagatela.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ