Sunday, July 21, 2024
Home / Uroda  / Monologi Waginy i V-Day UW 2012

Monologi Waginy i V-Day UW 2012

V-Day to globalny ruch na rzecz zaprzestania przemocy wobec kobiet, który wiąże się z działalnością Eve Ensler, autorki głośnych Monologów waginy

vday kobiety

vday kobiety

V-Day to globalny ruch na rzecz zaprzestania przemocy wobec kobiet, który wiąże się z działalnością Eve Ensler, autorki głośnych Monologów waginy – 10 lutego w Warszawie!

vday kobiety

V-Day to globalny ruch na rzecz zaprzestania przemocy wobec kobiet, który wiąże się z działalnością Eve Ensler, autorki głośnych Monologów waginy

Studenci nie mają zwyczaju spoczywać na laurach. Po sukcesie zeszłorocznej kampanii przeciw przemocy wobec kobiet – V-Day UW – organizatorzy postanowili ponownie zewrzeć szyki i przygotować coś zupełnie nowego. Do studentów Uniwersytetu Warszawskiego tym razem dołączyli również ich koledzy i koleżanki z innych stołecznych uczelni. Jesteście ciekawi, co też przygotowali w tym roku?

Czym jest V-Day?
V-Day to globalny ruch na rzecz zaprzestania przemocy wobec kobiet i dziewczyn. Swoim działaniem obejmuje już ponad 140 państw na całym świecie. Do tej pory zebrał 85 milionów dolarów, dotarł do milionów odbiorców oraz wsparł finansowo międzynarodowe programy edukacyjne i  społeczne. Początek ruchu wiąże się z działalnością Eve Ensler – amerykańskiej dramatopisarki, aktywistki, autorki głośnych „Monologów waginy”.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=pgPS5vk7ZeI ]

Kampania ma na celu zmianę nastawienia społecznego w stosunku do przemocy przeciwko kobietom i dziewczynom. Wiąże się również z chęcią przełamania tabu, które narosło wokół tematu, z pokazaniem, że nie ma i nie może być przyzwolenia na przemoc. Uczestnicy mówią głośne „nie!” nie tylko przemocy, która zostawia na ciele ślady w postaci siniaków
i zadrapań, ale każdej, która w jakikolwiek sposób narusza godność kobiety.

Co czeka nas w 2012 roku?
Kampania studencka V-Day Uniwersytet Warszawski 2012 wystartowała w Internecie
1 grudnia 2011 roku. Już 9 marca roku 2012 przeniesie się  na warszawskie uczelnie i pozostanie tam do końca miesiąca. Rozpocznie się od spektaklu „Monologi waginy” w auli Starego BUW-u na Krakowskim Przedmieściu (który wystawiony będzie jeszcze dwukrotnie – 16 i 30 marca). Organizatorzy przygotowali również szereg warsztatów z samoobrony, z asertywności, dotyczących przemocy psychicznej, spotkań m.in. nt. molestowania studentek, handlu ludźmi, obrzezania kobiet, akcji animacyjnych i pokazów filmów, np. Wybieram życie, Killing Us Softly III, Chcę wstąpić do policji. Szczegółowy program V-Day UW dostępny będzie na blogu i facebooku już w lutym.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=s8WAMOAplXQ ]

Wszystkich zainteresowanych (i tych mniej przekonanych) serdecznie zapraszamy!

Ci, którzy odwiedzili V-Day w zeszłym roku – będą mile zaskoczeni nową odsłoną „Monologów…” i mnogością dodatkowych atrakcji. Ci, którzy z kampanią spotykają się po raz pierwszy otrzymają niepowtarzalną szansę na spojrzenie na kobiecość z innej perspektywy, a  także – na lepsze zadbanie o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ