Saturday, May 25, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Uwierz w to, że masz prawo pragnąć

Uwierz w to, że masz prawo pragnąć

Kolejna próba odpowiedzi na pytanie, czego pragną kobiety

Głos kobiecej duszy

ilustracja: materiał Partnera

Głos kobiecej duszy. Siedem opowieści o pożądaniu, miłości, wzrastaniu i sile. Niezwykła książka brytyjskiej psychoterapeutki w księgarniach w Polsce już 8 marca

 

Czego pragną kobiety? Zygmunt Freud szukał odpowiedzi na to pytanie przez trzydzieści lat i ze smutkiem przyznał, że jego poszukiwania zakończyły się fiaskiem. I wiesz co? Nie mogło być inaczej. Znana brytyjska psychoterapeutka Maxine Mei-Fung Chung w swojej książce proponuje, by raz na zawsze dać sobie spokój z poszukiwaniem odpowiedzi na słynne pytanie ojca psychoanalizy. Dlaczego? Ponieważ nie ma jednej odpowiedzi. Ponieważ jest ich tyle, ile kobiet.

 

„Pragnienie to działanie”. Głos kobiecej duszy to wyjątkowa książka niosąca wyzwolenie i zachętę, byśmy zdobywały to, czego naprawdę chcemy. Uchylając drzwi swojego gabinetu, Maxine Mei-Fung Chung pozwala czytelnikom na uczestnictwo w procesie terapeutycznym siedmiu pacjentek i dowodzi, że słynną kanapę Freuda razem z „biernym i milczącym” analitykiem należy umieścić w psychoanalitycznym lamusie. Autorka zakłada bowiem, że terapeutka i pacjentka wspólnie wyruszają w fascynującą podróż, której celem jest uzdrowienie. Są w niej razem, na dobre i na złe, wzajemnie budując zaufanie i ucząc się od siebie.

 

Pacjentki, których intymne historie poznajemy w tej książce, różni niemal wszystko – pochodzenie, wiek, wykształcenie. Łączy je natomiast fakt, że w którymś momencie swojego życia pozwoliły sobie uwierzyć, że nie mają prawa, by odczuwać pragnienie – czegokolwiek by ono dotyczyło. Maxine Mei-Fung Chung z cierpliwością i niezwykłą wrażliwością prowadzi je za rękę przez gąszcz wątpliwości, niepewności, mechanizmów obronnych i strategii przetrwania, by pomóc im znaleźć klucz otwierający drzwi do wolności i szczęścia.

I pamiętaj, gdy jesteś wystarczająco wolna, aby w pełni być sobą, weź drugą kobietę za rękę, przytrzymaj ją, uściśnij i zaproś, niech dołączy do ciebie w rozważnej rozmowie, przyjaźni i życiu.

 

Link do przedsprzedaży:
bit.ly/glos-kobiecej-duszy-empik
https://bit.ly/glos-kobiecej-duszy-sk

 

Od 8 do 12 marca  książkę w postaci e-booka będzie można nabyć w wyjątkowo niskiej cenie 4,99 zł w większości księgarń e-bookowych, np.: empik.com, publio.pl, swiatksiazki.pl, woblink.pl.

 

O autorce:
Maxine Mei-Fung Chung jest psychoterapeutką, superwizorką kliniczną i pisarką. Zanim w pełni oddała się praktyce psychoterapeutycznej, pracowała jako dziennikarka i dyrektor kreatywna w „Condé Nast”, „The Sunday Times” i „The Times”. Jej debiutem prozatorskim była powieść The Eighth Girl. Mieszka w Londynie.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ