Sunday, July 14, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / UTALENTOWANA MICHELLE WILLIAMS

UTALENTOWANA MICHELLE WILLIAMS

Młoda, piękna i utalentowana! Trzy oscarowe nominacje na koncie i wielki apetyt na życie! Zobacz filmowe wcielenia Michelle Williams

Kariera tej filigranowej blondynki zza Oceanu nabiera tempa. Jest młoda, piękna i utalentowana, a ponadto umiejętnie dobiera role filmowe, grając zarówno w wielkich, hollywoodzkich produkcjach, jak i w kinie offowym. Przypomnijmy sobie najlepsze role Michelle Williams

Filmowe wcielenia Michelle Williams

Zdjęcie 1 z 8

Michelle Williams, kadr z filmu „Mój tydzień z Marilyn”, dystrybucja: Forum Film Poland Sp. z o.o.

Pewnie niewielu wie, że Michelle Williams zaczęła swoją karierę filmową w 1993 roku, występując w jednym z odcinków kultowego serialu „Słoneczny patrol”. Na dużym ekranie zadebiutowała w kolejnej wersji przygód „Lassie”. Ale szerszej publiczności dała się poznać, jako niepokorna nastolatka Jen Lindley z serialu „Jezioro marzeń”. Ta kreacja przyniosła jej sławę i miano jednej z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia w USA. Ale to dało jej coś więcej – swobodę w wybieraniu projektów, w które chce się angażować jako aktorka.

Wiele nominacji (w tym do Oscara) przyniosła jej rola w filmie „Tajemnica Brokeback Mountain”, gdzie wcieliła się w dramatyczną postać Almy del Mar, żony jednego z głównych bohaterów. Na planie filmu poznała swojego przyszłego partnera Heatha Ledger’a, z którym ma córkę Matildę.

Po udziale w tej produkcji Williams zaangażowała się w projekty kina niezależnego. Za znakomitą rolę Cindy, w melodramacie „Blue Valentine” (zagrała u boku Ryana Goslinga), otrzymała nominację do Oscara. Film przedstawiający historię kilku lat małżeństwa, z licznymi retrospektywami, został zaprezentowany m.in. na festiwalach w Sundace oraz w Cannes.

Dosyć odważnym posunięciem i nie lada wyzwaniem było przyjęcie przez Williams roli w filmie „Mój tydzień z Marilyn” reżyserii Simona Curtisa, przedstawiającym biografię blondwłosej legendy kina. Po premierze jedni chwalili Michelle Williams za odwagę, inni nie byli zachwyceni jej kreacją w filmie. Tak czy inaczej kolejna nominacja do Oscara trafiła na konto amerykańskiej aktorki, a jej popularność jeszcze bardziej wzrosła.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Dl5fD2-QQ_I]

Michelle Williams, mimo kolejnych nominacji i nagród nie porzuciła niezależnych produkcji. W 2011 roku zagrała w klimatycznym filmie Sary Polley „Take This Waltz”. Obraz opowiada o młodej żonie sławnego męża, w której życiu pojawia się przystojny sąsiad. Od tej pory nic już nie jest łatwe, a bohaterka zostaje postawiona przed poważnym wyborem…

Jak widać portfolio filmowe Michelle Williams stale się powiększa, co udowadnia, jak wybitną jest aktorką. Z przyjemnością będziemy śledzić dalsze losy jej kariery filmowej, a ze zniecierpliwieniem czekać na kolejne wcielenia tej uroczej Amerykanki.

Justyna Grochal

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ