Monday, April 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Usta jak marzenie

Usta jak marzenie

Różowe i pomarańczowe tony w makijażu są w tym sezonie bardzo modne i świetnie sprawdzają się latem, zaszalej!

Użycie słonecznych tonów w makijażu dodaje twarzy dziewczęcego uroku i młodzieńczego wigoru.

Użycie słonecznych tonów w makijażu dodaje twarzy dziewczęcego uroku i młodzieńczego wigoru. / fot. fotolia

Różowe i pomarańczowe tony w makijażu są w tym sezonie bardzo modne i świetnie sprawdzają się latem. Jednak nie każdemu pasuje taki odcień na powiekach, dlatego dobrym rozwiązaniem jest standardowy make-up oka w połączeniu z ustami w soczystych cytrusowych kolorach.

Użycie słonecznych tonów w makijażu dodaje twarzy dziewczęcego uroku i młodzieńczego wigoru.

Użycie słonecznych tonów w makijażu dodaje twarzy dziewczęcego uroku i młodzieńczego wigoru. / fot. fotolia

Użycie słonecznych tonów w makijażu dodaje twarzy dziewczęcego uroku i młodzieńczego wigoru. Taki make-up jest wyjątkowo lekki i świeży, dlatego idealnie sprawdzi się w ciepłym okresie letnim. Jednak różowe cienie do powiek przy niektórych karnacjach mogą dawać wrażenie podrażnionej skóry. Aby tego uniknąć, lepiej wykonać makijaż w prostszej wersji, czyli standardowo pokreślić oczy ciemnym eyelinerem, a soczysty kolor zarezerwować tylko dla ust w postaci błyszczyku.

Rozcieranie pomadki

Trikiem, który świetnie sprawdza się z różem i pomarańczem oraz wieloma innymi kolorami zarówno błyszczyków, jak i matowych pomadek, jest delikatne roztarcie kosmetyku palcami na krawędzi ust. Trzeba to zrobić bardzo ostrożnie, by nie zrolować produktu oraz by pigment nie zabarwił skóry na zewnątrz warg. Ta metoda zapobiega pozostawaniu zbyt grubej warstwy kosmetyku na ustach, tonuje jego kolor oraz daje efekt naturalnego i bardzo modnego ostatnimi czasy płynnego przejścia między miejscem nałożenia kosmetyku a naturalną skórą.

Gradientowe usta

Kolejny bardzo efektowny trend to gradientowe usta, jednak trzeba pamiętać, że ten sposób ich malowania sprawdza się tylko na pełnych wargach. Ich obwódka powinna pozostać jasna, ciemniejszy ma być jedynie środek ich wewnętrznego obszaru. Ładne przejście kolorystyczne zapewni połączenie lekkiego i ceglastego pomarańczu lub jasnego różu i czerwieni. Harmonijnie dopełniające się kolory ma na przykład paleta błyszczyków GLAM SHINE REFLEXION markiL’Oreal.

Makijaż ust nie wygląda dobrze na spierzchniętych wargach, na których są suche skórki, dlatego dziewczyny z takim problemem powinny specjalnie pielęgnować usta. Warto raz w tygodniu delikatnie peelingować je olejkiem z cukrem, a na noc nakładać na wargi naturalny miód. Dzięki niemu usta będą nawilżone i miękkie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ