Friday, December 8, 2023
Home / PARTNER MK  / Usługi DDD – jakie metody chemiczne stosują firmy, świadczące takie usługi? Sprawdzamy!

Usługi DDD – jakie metody chemiczne stosują firmy, świadczące takie usługi? Sprawdzamy!

Warto pamiętać, że są takie rozwiązania

Dezynfekcja

fot. Freepik

Podczas przeprowadzania zabiegów DDD wykorzystuje się różne metody fizyczne i chemiczne, które powinno się dobierać indywidualnie do każdego przypadku. W tym artykule opowiemy, jak wyglądają metody chemiczne i w jakich miejscach można je stosować

 

Na czym polegają usługi DDD?

Usługi DDD polegają na oczyszczaniu terenu obiektu w celu zachowania odpowiednich standardów sanitarnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Skrót DDD odnosi się do podstawowych usług, które świadczą takie firmy. Są to:

 

● deratyzacja – pozbywanie się gryzoni, przede wszystkim myszy i szczurów;
● dezynsekcja – eliminacja insektów, np. prusaków, pluskiew, mrówek, ale też usuwanie gniazd os i szerszeni;
● dezynfekcja – pozbywanie się wirusów, grzybów i bakterii.

 

Fachowcy z firmy DDD w swojej pracy posługują się metodami fizycznymi, które są mniej inwazyjne, oraz chemicznymi, wyróżniającymi się znakomitą skutecznością. Oto najważniejsze z nich!

Usługi deratyzacji i dezynsekcji – metody chemiczne

Szczury są niebezpieczne z uwagi na przenoszone przez nie choroby, salmonellę, włośnicę, tyfus plamisty, a do tego szybko się rozmnażają – dlatego tak ważne jest podjęcie zdecydowanych działań. Deratyzacja odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem metody chemicznej, polegającej na podkładaniu trutki na gryzonie. Substancja znana jako rodentycydy może mieć formę granulatu, kostki, pasty, ziarna i najczęściej umieszcza się ja w karmnikach deratyzacyjnych, dzięki czemu jest bezpieczna dla innych zwierząt, co jest niezwykle ważne, gdy zabieg przeprowadza się na terenie gospodarstwa rolnego lub na terenie osiedli mieszkalnych.

 

Metody chemiczne wykorzystuje się także podczas walki z insektami. Częstym problemem są prusaki zanieczyszczające żywność odchodami oraz pluskwy, które zostawiają na ciele ślady ugryzień. Ten drugi rodzaj owadów jest uciążliwy nie tylko w domach jednorodzinnych i blokach, ale też pensjonatach i hotelach, gdzie wyjątkowo trudno się ich pozbyć. W Polsce jest prawie 10 tys. takich obiektów – to bardzo ważne, aby zadbać w nich o czystość i higienę, dlatego poleca się im korzystanie z kompleksowych usług DDD, o których przeczytasz na: https://patronpest.pl/.

 

Sposób aplikacji preparatu dobierany jest do indywidualnych potrzeb, może mieć formę żelu, która jest najbezpieczniejsza i nieinwazyjna. Używa się też insektycydów w postaci oprysków czy gazu, jednak z uwagi na ich toksyczność, wymagają one większych przygotowań i opuszczenia pomieszczenia na kilka godzin.

Dezynfekcja chemiczna

Dezynfekcja większości osób kojarzy się przede wszystkim z placówkami medycznymi, gdzie często ogłasza się przetargi na usługi DDD. Jednak jest znacznie więcej miejsc, w których wykonuje się takie zabiegi. Dezynfekcja jest konieczna wszędzie tam, gdzie przebywała osoba chora lub doszło do zgonu, nawet w mieszkaniach prywatnych. Jednak zapobiegawczo ten zabieg przeprowadza się też w dużych skupiskach ludzi, które są siedliskiem bakterii i wirusów – czyli np. na basenach i siłowniach.

 

Dezynfekcja chemiczna polega na wykorzystaniu substancji takich jak formaldehyd, alkohol, związki metali ciężkich, kwasy, ale też wiele innych. Podczas zabiegu najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego stężenia chemikaliów, które będzie miało wpływ na jego skuteczność. Należy też wiedzieć, że nie każdy preparat sprawdzi się do wszystkich powierzchni, więc trzeba go dobierać ostrożnie. Metody chemiczne wykorzystywane podczas takich zabiegów są skuteczne, ale też niebezpieczne, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ