Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Dlaczego warto mieć urządzenie do manicure i pedicure?

Dlaczego warto mieć urządzenie do manicure i pedicure?

Zwłaszcza latem, kiedy wszyscy bacznie przyglądają się temu, co masz na paznokciach.

Latem w szczególności warto zadbać o dokładny pedicure / fot. materiały prasowe

Profesjonalny salon manicure/pedicure w domu? Brzmi świetnie, ale zakupowi sprzętu często towarzyszą wątpliwości. Jakie konkretnie urządzenie do pedicure będzie dla mnie odpowiednie? Czy będę potrafiła obsługiwać frezarkę do paznokci? Czy w ogóle warto mieć taki sprzęt w domu? Przeczytaj nasze porady, a z pewnością uznasz, że taki zakup, to świetna decyzja!

Latem w szczególności warto zadbać o dokładny pedicure / fot. materiały prasowe

Latem w szczególności warto zadbać o dokładny pedicure / fot. materiały prasowe

Pożegnaj tradycyjne akcesoria do paznokci

Masz już dość żmudnej pracy pilnikiem, pumeksem czy tarką do pięt? Jak najbardziej to rozumiemy. W końcu akcesoria te wymagają poświęcenia energii i czasu, a mimo wszystko uzyskane nimi efekty pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli nie chcesz wciąż odwiedzać kosmetyczki, aby móc się cieszyć profesjonalnym manicure i pedicure w domowym zaciszu, postaw na Twoje własne urządzenie.

Jakie urządzenie do manicure wybrać?

Najrozsądniejszym wyborem będzie uniwersalna frezarka do paznokci z wymiennymi końcówkami. Na rynku dostępne są produkty do domowego, jak i profesjonalnego użytku. Oczywiście nie warto od razu inwestować w najdroższy zestaw do manicure dostępny na rynku. Lepiej najpierw sprawdzić, czy takie elektroniczne urządzenie na pewno nam pasuje. Dobrze wybrać półprofesjonalną frezarkę, np. taką jak ta: http://sklep.shefoot.pl/urzadzenie-do-manicure-i-pedicure-100c,3,497,428. Dobierzemy do niej funkcjonalne końcówki, które uporają się zarówno z paznokciami czy skórkami, jak również z kłopotliwymi zgrubieniami.

Zalety frezarki do paznokci

Frezarka do manicure i pedicure pozwoli Ci szybko oraz sprawnie przejść przez wszystkie etapy zabiegu pielęgnacyjnego, który do niedawna dostępny był wyłącznie dla klientek gabinetów kosmetycznych. Dzięki szybkim obrotom, urządzenie bez większego problemu pomoże Ci nadać paznokciom elegancki kształt, ładnie je spiłować, a także pozbyć się irytujących skórek wokół paznokci. Z kolei kapturki z papierem ściernym we frezarkach do pedicure, okażą się doskonałą opcją do zwalczania zrogowaciałego naskórka, odcisków i nagniotków, które tak często pojawiają się przede wszystkim na stopach.

Na co uważać podczas używania zestawu do manicure?

Pamiętaj, by nie dociskać frezarki zbyt mocno, bo możesz wyrządzić sobie krzywdę, w szczególności, gdy jesteś posiadaczką łamliwych paznokci. Ukruszona płytka niezbyt dobrze znosi lakier do paznokci, więc jeśli zdarzy Ci się mały błąd, lepiej zamień kolor na pielęgnacyjną odżywkę, która odbuduje paznokieć. Prawidłowe użytkowanie frezu to kwestia wprawy, a stosowanie sprzętu w odpowiedni sposób jest gwarancją świetnych efektów, którymi będziesz mogła się z dumą pochwalić. Tym bardziej, że sama będziesz ich autorką!

Używanie frezarki do manicure wymaga nieco wprawy, ale korzyści w postaci zaoszczędzonego czasu i pięknego wyglądu paznokci są zdecydowanie warte tej odrobiny wysiłku. Odczujesz to z każdym kolejnym użyciem urządzenia do manicure i będziesz się zastanawiała, jak radziłaś sobie wcześniej bez niego.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ