Thursday, June 13, 2024
Home / Moda  / Design  / Urządź swój dom na wiosnę

Urządź swój dom na wiosnę

3 kroki do odświeżonego mieszkania na wiosnę

fot. materiały prasowe

Wiosna zwiastuje przyjście jaśniejszych, słonecznych dni. Warto sprawić, aby tak samo stało się w Twoim domu i przemienić zimowy zastój w nowe, świeże, bardziej interesujące wnętrze. Warto przygotować sobie odpowiedni plan i zgodnie z nim zadbać nie tylko o porządek, ale i nowy wystrój. Nie musisz przy tym liczyć się z ogromnym wydatkiem – wystarczy tylko, że podejmiesz określone działania i odwiedzisz właściwe sklepy, a zyskasz piękny wygląd i oszczędności w portfelu

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Zadbaj o generalne porządki

Przyjście wiosny oznacza przede wszystkim gruntowne posprzątanie mieszkania. Z pewnością przez zimowy czas, kurz zdążył się nagromadzić w wielu miejscach, a pojawić się mogą także pajęczyny w rogach pomieszczeń. Warto pamiętać także o miejscach na ogół pomijanych przy sprzątaniu takich jak góry szaf czy też podłoga pod meblami. Aby nadać także nieco świeżości domowym artykułom, należy porządnie wytrzepać dywany czy też ozdobne poduszki i narzuty. Wiosenny powiew świeżości będzie widoczny na pierwszy rzut oka, jeśli zdecydujesz się uporządkować balkon lub taras, a także umyć wszystkie okna. Niech słońce, które będzie pokazywało się coraz częściej, wpada do Twojego czystego i zadbanego domu. Momentalnie przekonasz się wówczas, że Twoje mieszkanie jest ładniejsze, niż się spodziewałaś!

Odświeżamy ściany

Pozbycie się kurzu z szafek i zalegających śmieci to jednak nie wszystko, na co powinnaś zwrócić uwagę. Często zdarza się tak, że po okresie zimowym odczuwamy niezadowolenie z powodu panującej w domu szarości. Aby przynieść nieco świeżości i kolorytu, warto zająć się dokładnym umyciem ścian, a w razie konieczności zadbać o ich odmalowanie. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się farba emulsyjna. Wybierz kolor podobny do tego, który znajduje się aktualnie na Twoich ścianach, a następnie dokonaj ich odświeżenie. Efekt będzie długotrwały, przez co będziesz mogła cieszyć się wiosennym pięknem. Nie bój się przy tym odrobiny kreatywności i tworzenia oryginalnych wzorów. Jeśli chcesz się czuć w domu jeszcze bardziej swobodnie, zagospodaruj ściany wedle własnego uznania i pochwal się innym swoją pomysłowością.

Zadbaj o dodatki

Wiosenne porządki i zmiana wystroju powinny być wzbogacone o zakup kolorowych elementów dekoracyjnych, które najlepiej sprawią, że Twoje mieszkanie będzie jeszcze bardziej żywe. Wiele sklepów, zwłaszcza w tym okresie, przygotowuje mnóstwo promocji i kodów rabatowych dla klientów zainteresowanych wiosennymi zmianami w domu. Różnorodność asortymentu pozwoli Ci na zdobycie artykułów takich jak dywaniki, narzuty czy też coś z ceramiki. Brakuje Ci jednak impulsu, który pomógłby Ci w podjęciu właściwej decyzji? Wspomóż się inspiracjami, które proponuje Ci m.in. Black Red White. Znajdziesz tu wiele ciekawych wskazówek, dzięki którym zagospodarujesz każde pomieszczenie i ocieplisz wnętrze. Pamiętaj także o dodatkowych przyjemnościach płynących z tego wyboru – wiele produktów możesz kupić tu taniej, dlatego wykorzystuj wiosenne promocje i ciesz się podwójnie z dokonanego zakupu!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ