Sunday, June 23, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Urszula Dudziak gwiazdą 5. Stand-upowego Dnia Kobiet

Urszula Dudziak gwiazdą 5. Stand-upowego Dnia Kobiet

Czy jazzmanka potrafi śmiać się sama z siebie?

urszula dudziak na Stand-upowym Dniu Kobiet

Czy Urszula Dudziak potrafi się śmiać sama z siebie? / fot. Adam Pluciński

Pamiętacie Izę Kałę, której stand-up uświetnił Festiwal Rok Kobiet? Już 23 marca 2019 r. aktorka i reżyserka poprowadzi Stand-Upowy Dzień Kobiet. Jeśli lubisz się pośmiać, to nie możesz przegapić jedynego takiego wydarzenia w Polsce

 

Na scenie Centrum Kongresowego ICE wystąpią: Wiolka Walaszczyk, Ewka Błachnio, Ewa Stasiewicz i Agnieszka Litwin. Już po raz drugi, Gościem Specjalnym, jedną z bardziej rozpoznawanych gwiazd wydarzenia będzie bez wątpienia Urszula Dudziak, której dorobek kulturalny jest naprawdę imponujący, by choćby wspomnieć siłę jej oddziaływania na inne kobiety, niesamowitą skalę głosu i zarażający otoczenie optymizm:

Urszula Dudziak zagrzewa inne kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, jest youtuberką i najlepszą gawędziarką na świecie. Swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami i anegdotami o legendach światowego jazzu czaruje od lat

– przeczytacie na stronie wydarzenia.
Impreza ma charakter cykliczny i o jej wyjątkowości świadczy to, że jest organizowana przez kobietę – Izę Kałę – dla kobiet! Uwaga, program przewidywany wyłącznie dla widzów pełnoletnich! Zapowiada się zatem szczypta kontrowersji za całą masą dystansu do siebie i do świata.

Stand-uperki na Dzień Kobiet

standuperki

To one tworzą 5. Stand-upowy Dzień Kobiet. Od lewej: Agnieszka Litwin, Ewka Błachnio, Wiolka Walaszczyk, Iza Kała i Ewa Stasiewicz / kolaż materiały prasowe

Agnieszka Litwin – debiut w stand-upie! Złożona ze sprzeczności, bo i silna i słaba, nadwrażliwa i twarda, głupia i mądra, młoda i stara, spontaniczna i powściągliwa, radosna i smutna. W sinusoidzie życia stara się trzymać tej poziomej kreski. Lubi dawać ludziom radość. Czasem daje im tylko pusty śmiech, co masuje ich brzuchy, a czasem śmiech przez łzy, co masuje ich serca.
Cały czas czuje, że jeszcze wszystko przed nią. Jeśli się myli, to przynajmniej odejdzie w błogiej nieświadomości. Wychodzi z założenia, że każdy ma coś do powiedzenia, tylko czasem ma problemy z artykulacją albo z alkoholem.

Ewka Błachnio – istny kombajn działalności przeróżnych! Aktorka kabaretowa – niegdyś widywana Limem, ale przypudrowała oko… i aktorka dramatyczna – tak, koniecznie w tej kolejności. Czasem śpiewa, trochę tańczy, ale przyznaje, że lubi prowadzić… i to nie tylko swojego Harleya. Grywa solo i z przegenialnym zespołem „Muzikanty”. Ponadto z dużą radością współtworzy kabaret „Para Numer Dwa”, projekt „Stand’up Night” i coroczny „Stand’upowy Dzień Kobiet”, którego gościem będzie już po raz czwarty. Scena, ekran czy w eterze, a jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa! Szykujcie się na jej kolejne odsłony – ponoć pod choinkę dostała sztalugę, trykot, dłuto i fortepian…. Tak. To było spore drzewko!

Wiolka Walaszczyk – stand-uperka, Improwizatorka, Dzicz Kudłata, Wulkan Energii. W swoim materiale uwielbia dzielić się swoim życiem prywatnym oraz spostrzeżeniami na temat niezrozumianej przez nią rzeczywistości.

Iza Kała – aktorka, stand-uperka, improwizatorka, reżyserka. Absolwentka Wydz. Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi i Berlinale Talent Campus. Grała w Teatrze Narodowym, Polskim i Studio w Warszawie, Teatrze Doc w Moskwie i Teatrze Ad Spectatores we Wrocławiu. Obecnie występuje w Teatrze KTO w Krakowie, telewizji i w kinie polskim i niemieckim .Pomysłodawczyni , organizatorka i prowadząca Stand-upowego Dnia Kobiet. Wierzy w ludzi i koty.

Ewa Stasiewicz – finalistka Antrakt Stand-up Festiwal. W Zielonej Górze organizuje cykliczną imprezę „Stand up ON”. W swoim programie porusza się w bliskiej sobie codzienności, odnajdując schematy znane wszystkim. Ma intrygujące poczucie humoru. Występowała przed ludźmi i Internetem. I nie wyszli. Komik o wielu twarzach, w tym jednej Pauliny Macutkiewicz.

 

stand upowy dzień kobiet

5. Stand-upowy Dzień Kobiet już 23 marca w Krakowie, nie przegap / fot. materiały prasowe

 

Co: 5. STAND-UPOWY DZIEŃ KOBIET
Gdzie: Centrum Kongresowe ICE w Krakowie
Kiedy: 23.03.2019 g. 20.00
Więcej: Facebook/Stand-upowy Dzień Kobiet
Bilety

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ