Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Urolog Warszawa ‒ jak wybrać dobrego specjalistę?

Urolog Warszawa ‒ jak wybrać dobrego specjalistę?

Właściwy adres w męskich sprawach

urolog

fot. Pexels

Urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo płciowego, najczęściej u mężczyzn, choć na wizytę mogą udać się także kobiety. Kiedy potrzebna jest konsultacja urologiczna? Czym zajmuje się urolog? Jak wybrać dobrego lekarza urologii? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź w poniższym artykule!

 

1. Choroby układu moczowo-płciowego, czyli czym zajmuje się lekarz urologii?
2. Konsultacja urologiczna ‒ kiedy z niej skorzystać?
3. Urolog Warszawa prywatnie i nie tylko  jak znaleźć dobrego lekarza?

 

Choroby układu moczowo płciowego, czyli czym zajmuje się lekarz urologii?

Choć termin urologia jest powszechnie znany, wciąż wiele osób ma problem z odpowiedzią na pytanie, czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina medycyny. Ogólnie rzecz ujmując, lekarz urologii rozpoznaje i leczy choroby układu moczowo płciowego. Jakie? Odpowiadamy poniżej!

 

Choroby nerek, m.in. kamica nerkowa, rak nerki, stany zapalne tego narządu, jak i inne nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu.
Choroby pęcherza moczowego, np. nietrzymanie moczu, infekcje, guzy i przerost gruczołu krokowego.
Choroby układu moczowego u mężczyzn. Lekarz urolog zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem schorzeń związanych z męskimi narządami płciowymi. W klinice urologii wykonasz USG układu moczowego, USG gruczołu krokowego, USG jądra, badanie prostaty, a także PSA badanie, które jest jednym ze sposobów na rozpoznanie raka prostaty. Ponadto, jeśli ich doświadczasz, skonsultujesz objawy prostaty.
• Problemy niepłodności mężczyzn ‒ specjalista urolog zajmuje się także przyczynami niepłodności u mężczyzn m.in. niskim stężeniem plemników bądź ich małą ruchliwością, a także usuwa niedrożności w nasieniowodach.
• Chirurgia urologiczna ‒ dobry urolog w tej dziedzinie wykona rekonstrukcje układu moczowego, wykona zabieg związany z leczeniem zaburzeń erekcji, a przede wszystkim może usunąć nowotwór znajdujący się w układzie moczowym

Konsultacja urologiczna ‒ kiedy z niej skorzystać?

Konsultacja urologiczna jest wskazana w sytuacjach, w których pacjent odczuwa problemy ze strony układu moczowo płciowego. Kiedy warto udać się do lekarza urologa?

 

Problemy z oddawaniem moczu ‒ bolesność i trudność z oddawaniem moczu może świadczyć o toczącej się infekcji dróg moczowych, kamicy moczowej bądź przerostu gruczołu krokowego.
• Problem nietrzymania moczu ‒ jeśli doświadczyłeś niekontrolowanego wycieku moczu, warto skorzystać z pomocy urologa, który pomoże skutecznie poradzić sobie z ta przypadłością.
Ból w okolicach nerek, pęcherza moczowego lub narządów płciowych ‒ takie oznaki mogą mieć różne podłoże i każdorazowo wymagają wizyty u specjalisty.
Obecność krwi w moczu ‒ krwiomocz może być związany z infekcją, kamicą moczową, urazami bądź nowotworem.
Zaburzenia erekcji, obniżona płodność lub ból jąder. Wykonane przez urologa USG jąder pomaga wykryć żylaki powrózka nasiennego.

• Kontrolne wizyty ‒ warto odwiedzać urologa systematycznie, aby np. kontrolować wymiary prostaty i zapobiegać pogorszeniu się stanu zdrowia.

 

W przypadku najmłodszych leczeniem zajmuje się urolog dziecięcy.

Urolog Warszawa prywatnie i nie tylko ‒ jak znaleźć dobrego lekarza?

Wpisując w wyszukiwarkę hasło urolog Warszawa, znajdziemy wielu lekarzy. Jak wybrać najlepszego? Podpowiadamy. Przede wszystkim zwróć uwagę na:

• certyfikaty, kwalifikacje i stopień specjalizacji;
• doświadczenie;
• rekomendacje np. na podstawie ocen wystawionych przez innych pacjentów;
• dostępność i lokalizację.

 

W Warszawie przyjmują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy skutecznie radzą sobie z leczeniem chorób układu moczowo płciowego. Jeśli borykasz się z problemem urologicznym, warto skonsultować się ze specjalistą, który rozpozna i wdroży odpowiednie działanie mające na celu przywrócenie pacjenta do formy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ