Saturday, April 20, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Jak przetrwać urlop w domu?

Jak przetrwać urlop w domu?

Urlop w domu, nawet wymuszony zewnętrznymi okolicznościami, może nam doskonale podładować baterie

urlop-w-domu-miasto-kobiet

fot. Shutterstock

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. Jest to czas, który skrupulatnie planujemy i którego zawsze oczekujemy z niecierpliwością. Ze względu na pandemię, dla wielu z nas będzie to okres nieco inny niż dotychczas. Kiedy wyjazdy zagraniczne nie wchodzą w grę, polskie atrakcje turystyczne odpadają, musimy zorganizować sobie urlop w domu. Jeżeli wykorzystamy go w sposób efektywny, to nie będzie on czasem straconym! W tym artykule przeczytasz o naszych propozycjach na spędzenie wakacyjnego urlopu w domu

Pora na relaks

Urlop to czas, który powinieneś w pełni poświęcić sobie. Codzienne obowiązki, terminy, zadania mogą przyprawić o zawrót głowy. Często czujemy się zmęczeni i zestresowani, dlatego wakacje to czas, kiedy trzeba naładować baterie. Jak to zrobić? Tak naprawdę każda forma odpoczynku jest dobra. Jeżeli na Twojej półce piętrzą się zaległe książki, których nie miałeś czasu przeczytać, urlop to doskonała chwila, aby nadrobić wszystkie braki. Kawa na tarasie, przy brzmieniu ulubionej płyty może zredukować stres w Twoim organizmie do minimum. Dla bardziej aktywnych dobrą formą odprężenia jest uprawianie jogi. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji ćwiczyć na macie, w internecie znajduje się mnóstwo instruktaż,y jak robić to w poprawny sposób. Panie mogą poświęcić chwilę na wykonanie domowego SPA.  Maseczki, olejki, produkty do pielęgnacji nie tylko pięknie pachną, ale i odprężają całe ciało. Panowie zaś mogą w wolnej chwili oddać się swoim ulubionym zajęciom, np. majsterkowaniu czy oglądaniu meczów.

Organizacja przestrzeni

Jeżeli masz dużo czasu wolnego, który zamierzasz spędzić w domu, warto zadbać o jego wygląd. Urlop w domu to najlepszy czas na remonty i przemeblowania. Dobór odpowiedniego koloru ścian, zmiana układu mebli sprzyjają efektywnemu odpoczynkowi i wzbudzają w nas podkłady kreatywności. Być może w Twoich szufladach, przez codzienny pośpiech, zrobił się spory bałagan. Czas wolny warto wykorzystać, aby i w nich zapanowały czystość i porządek, tak żeby z łatwością móc znaleźć potrzebne przedmioty. Wypełnij dom pachnącymi kwiatami i świecami, które ukoją Twoje zmysły i nadadzą wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Sprawdź także daty ważności leków i żywności oraz pozbądź się tych, które nie nadają się już do użycia. Dobry humor z pewnością osiągniesz dzięki zmianie pościeli na świeżą i pachnącą, w której wieczorem osiągniesz pełnię relaksu. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, zrób listę, która pozwoli Ci zorganizować plan porządków. Z jej pomocą z pewnością o niczym nie zapomnisz.

Kinowy wieczór

Urlop w domu to fantastyczny czas na nadrobienie wszelkich zaległości w kinowych i serialowych hitach. W codziennej gonitwie nie mamy zbyt dużo czasu, aby poświęcić go na śledzenie losów ulubionych bohaterów. Zawsze mamy coś ważniejszego na głowie. Letnie wieczory sprzyjają spędzeniu wolnej chwili przed ekranem. Najlepsza oferta to telewizja i internet od UPC. Dzięki niej mamy dostęp do ponad 100 kanałów i tysięcy filmów i seriali. Z internetem od UPC nie musisz martwić się o słabe łącze, ponieważ dostawca zapewnia swoim klientom niezawodną i najszybszą sieć światłowodową. Dzięki niej kinomaniacy mogą bez problemu i codziennie oglądać swoje ulubione hity. Co więcej, UPC umożliwia widzom dostęp do materiałów na aż pięciu dowolnych urządzeniach. Razem z rodziną możesz śledzić losy bohaterów nie tylko na telewizorze, ale i tablecie, telefonie czy laptopie. Rodzice mogą skorzystać z kontroli rodzicielskiej, która zabezpiecza ich dzieci przed nieodpowiednimi treściami. Dla zabieganych dostawca przygotował możliwość nagrywania wybranych materiałów przy pomocy dekodera, które później bez problemu odtworzysz w dowolnej chwili. Wspólne oglądanie ekscytujących filmów, wciągających seriali to doskonała rozrywka dla całej rodziny, ale także pomysł na randkę czy spędzenie czasu z przyjaciółmi. Zagłębienie w inny świat pozwala się zrelaksować, odprężyć i nabrać dystansu do własnych, codziennych problemów.

Źródło: materiały Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ