Wednesday, April 24, 2024
Home / Kuchnia  / Ulubiony przysmak Polaków

Ulubiony przysmak Polaków

Każdy miał w swoim życie okazję spróbować spaghetti, czy lasagne, jednak niekwestionowanym numerem jeden wśród przysmaków z Półwyspu Apenińskiego jest pizza.

fot. materiały prasowe

Kuchnia włoska nie bez powodu ma swoich zagorzałych zwolenników na całym świecie. Bogactwo smaków z południa Europy przypadło do gustu wielu z nas. Niemal każdy miał w swoim życie okazję spróbować spaghetti, czy lasagne, jednak niekwestionowanym numerem jeden wśród przysmaków z Półwyspu Apenińskiego jest pizza.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Pilnie strzeżony sekret
O popularności danej restauracji w głównej mierze decyduje fakt, czy przygotowywane tam posiłki są smaczne. Poza świeżymi składnikami o najwyższej jakości decyduje wiedza, jak upiec pizzę, która zaspokoi gusta smakowe najwybredniejszych klientów. Podstawa to oczywiście ciasto o optymalnej grubości. Później wszystko sprowadza się to rozmieszczenia reszty składników w odpowiednich proporcjach. Na koniec pozostaje kwestia, po ilu minutach wyjąć ją z pieca? Drobne spóźnienie może oznaczać, że będzie ona przypalona, czyli niezdatna do spożycia. Doświadczony szef kuchni takich błędów nie popełnia, bo posiada przepis, którego nie ma zwyczaju zdradzać innym. Renomowane sieci pizzerii dbają o to, by w każdym lokalu zachować najwyższe standardy przygotowania pizzy. Nieprzypadkowo w każdym z tych miejsc smakuje ona w zbliżony sposób, czyli dokładnie tak, jak oczekują tego klienci. Polacy pokochali włoski przysmak także za niesamowitą różnorodność. W przeciętnym lokalu można wybierać spośród kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu odmian smakowych. Poza klasycznymi pozycjami w karcie znaleźć można rozmaite warianty, które są połączeniem przeróżnych składników.

Prawdziwe bogactwo smaków
Margherita to rodzaj pizzy, od której wszystko się zaczęło. Upieczona w XIX wieku na cześć ówczesnej królowej Włoch – Małgorzaty Sabuadzkiej została przyjęta z dużym entuzjazmem. Dziś stanowi najprostszą odmianę składającą się jedynie z ciasta, sera i sosu pomidorowego, która wbrew pozorom ma swoich zagorzałych zwolenników. Hawajską dla przykładu wyróżnia ananas, który nadaje jej wyjątkowego smaku. Znalezienie ostrej pizzy w menu restauracji nie będzie stanowić żadnego problemu. W niemal każdej pizzerii serwowane jest coś z papryką chilli, bądź z habanero. Cztery sery to absolutny klasyk, którego nigdzie nie może zabraknąć. Wśród wielbicieli pizzy nie brakuje zagorzałych mięsożerców, jak i wegetarian. Pierwsi zwykle decydują się zamówić coś w stylu Italian Meatballs czy też Meat Lovers. Drudzy natomiast będą zadowoleni z ilości i rodzajów warzyw w Veggie Supreme. Pizza to jeden z niewielu posiłków, które chętnie spożywamy wspólnie, także w większym gronie. Podzielona na osiem równych kawałków jest niezastąpioną przekąską podczas imprez okolicznościowych. W razie potrzeby zostanie dowieziona nawet na drugi koniec miasta i co ciekawe, będzie wciąż ciepła i chrupiąca.

Wyjątkowy smak pizzy sprawia, że niektórzy mogą jeść ją nieustannie i nigdy się im to nie znudzi. W Polsce potrawa ta bardzo często zamawiana jest na wynos, ponieważ lubimy ją spożywać w domowym zaciszu. Moment oczekiwania na dostawcę sprawia, że czujemy się jak dziecko, które ma za lada moment otrzymać upragniony prezent.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ