Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Ulthera Tm – lifting bez skalpela

Ulthera Tm – lifting bez skalpela

UltheraTM to całkowicie nowy typ zabiegu nie mający odpowiednika wśród dotychczas dostępnych zabiegów estetycznych. To najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do liftingu skóry, którego efekty można porównać do liftingu chirurgicznego.

Ulthera Tm – lifting bez skalpela

Ulthera Tm – lifting bez skalpela / fot. fotolia

UltheraTM to całkowicie nowy typ zabiegu nie mający odpowiednika wśród dotychczas dostępnych zabiegów estetycznych. To najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do liftingu skóry, którego efekty można porównać do liftingu chirurgicznego. To także jedyne urządzenie, które dzięki ekranowi USG umożliwia wgląd w tkankę, co gwarantuje wyjątkowo skuteczne i precyzyjne modelowanie twarzy. W chwili obecnej zabieg UltheraTM jest dostępny jedynie w kliku miastach Polski np. w Krakowie zabieg wykonywany jest przez Dr Marka Iwaszko w Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor.

Ulthera Tm – lifting bez skalpela

Ulthera Tm – lifting bez skalpela / fot. fotolia

Jak działa zabieg UltheraTM ?

Skoncentrowana energia ultradźwięków dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Następuje wtedy natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek. Punkty koagulacji termalnej, które powstają dzięki miejscowemu zdeponowaniu energii, inicjują naturalną odpowiedź organizmu – produkcję przez fibroblasty nowego, ulepszonego kolagenu, co powoduje podniesienie skóry, ujędrnienie i poprawę jej napięcia. Podczas zabiegu zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, dzięki czemu nie ma okresu rekonwalescencji jak w przypadku ingerencji chirurgicznej.

Przebieg zabiegu

Dr Marek Iwaszko rozpoczyna zabieg od diagnostyki polegającej na wizualizacji tkanki podskórnej. Dzięki temu może widzieć strukturę tkanki skórnej do głębokości 8 mm – ogląda, ocenia i precyzyjnie określa właściwą głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg. Następnie przystępuje on do fazy terapeutycznej polegającej na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry. UltheraTM wyposażona jest w różnorodne głowice pozwalające dostarczać strumień skoncentrowanej energii przy użyciu różnych częstotliwości i różnej głębokości działania w zależności od specyfiki określonego obszaru. Terapia ultradźwiękowa skupia się na klinicznie istotnych głębokościach, koncentrując energię, która dokonuje znaczącego liftingu i napięcia zwiotczałej skóry.

Efekty zabiegu UltheraTM ?

Jeden raz jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu – w tym czasie trwa produkcja nowego kolagenu. Efekty utrzymują się średnio około 1 roku.

UltheraTM to nieinwazyjny lifting, dzięki któremu następuje widoczne zmniejszenie zwiotczenia skóry oraz narastających z wiekiem nawisów skórnych. Rezultatem jest m.in. wyraźne uniesienie górnych powiek, co sprawia, że spojrzenie staje się bardziej otwarte, twarz natomiast nabiera młodszego, świeżego wyglądu.

Oprócz okolic oczu i czoła zabieg można zastosować na obszarze: policzków, linii żuchwy, podbródka w celu podniesienia i zwiększenia napięcia skóry, które to wpływają wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi, co skutkuje spektakularnym odmłodzeniem.

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor Kraków ul. Karmelicka 10, tel. 12 430 12 14.

Zapraszamy również na naszą stronę www.medicor.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy!!!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ