Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Ubezpieczenie OC: bądź sprytny i kup je już od 360 zł za rok!

Ubezpieczenie OC: bądź sprytny i kup je już od 360 zł za rok!

Zakupy w sieci cieszą się coraz większą popularnością. Dotyczy to także rynku ubezpieczeń samochodowych. Jeśli myślisz właśnie o kupnie polisy OC na kolejny rok, to ten tekst cię zainteresuje

Jeśli tanie OC, to tylko kupione w internecie / fot. materiały prasowe

Horrendalne stawki ubezpieczenia OC mogą przerazić niejednego kierowcę. Jeżeli właśnie zapłaciłeś składkę za to obowiązkowe ubezpieczenie, z pewnością zastanawiasz się, co zrobić, aby w przyszłym roku wydatek ten nie był aż tak dotkliwy dla twojego portfela. Sposobów na tanią polisę jest kilka. Poniżej przedstawiamy te, które pozwolą ci zaoszczędzić jak najwięcej

 

Jakie ceny OC proponują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Może cię to zdziwić, ale składka za ubezpieczenie tego samego samochodu może różnić się o kilkaset, a nawet o ponad tysiąc złotych. Wpływ na to mają zarówno staż samego kierowcy, jak i polityka konkretnych ubezpieczycieli w odniesieniu do wyliczania stawek. Wystarczy przyjrzeć się chociażby temu, jak kształtują się ceny w największych polskich miastach. Podczas gdy w Rzeszowie wykupienie ubezpieczenia OC kosztowało w 2019 roku średnio 614 zł, to w najdroższym pod tym względem mieście – Wrocławiu – stawka ta była aż o 325 zł wyższa. Rynek ubezpieczeń samochodowych nie jest też zbyt łaskawy dla singli. W porównaniu do osób pozostających w związkach małżeńskich płacą oni zdecydowanie więcej za przedłużenie lub kupienie polisy OC.
Nie bez znaczenia pozostaje także marka samochodu (najdroższe ubezpieczenie dotyczy aut BMW) oraz jego parametry techniczne. Niemile zaskoczeni mogą być młodzi kierowcy, którzy właśnie kupili swój pierwszy pojazd – okazuje się, że polisa może kosztować ich krocie.
W związku z tym należy poświęcić nieco uwagi poszukiwaniu najtańszego OC. Można zaoszczędzić naprawdę sporo, dlatego gra jest warta świeczki.

Nie przepłacaj za OC – korzystaj z możliwości, jakie daje Internet!

Nieważne, czy jesteś świeżo upieczonym kierowcą, czy spędziłeś za kółkiem długie lata – kupując ubezpieczenie OC, możesz zminimalizować wysokość składki. Co zrobić, aby portfel po wykupieniu ubezpieczenia nie świecił pustkami?
Po pierwsze nigdy nie decyduj się na polisę po zapoznaniu się z ofertą tylko jednego ubezpieczyciela. Daj sobie szansę na podjęcie najlepszej decyzji i porównaj propozycje przynajmniej kilku firm. Po drugie pamiętaj, że rynek ubezpieczeń idzie z duchem czasu i kusi swoją ofertą internetową. Przedłużenie czy wykupienie OC online to dla ciebie zdecydowanie bardziej opłacalne posunięcie, niż skorzystanie z usług nawet kompetentnego i zaufanego agenta ubezpieczeniowego. Obecnie niemal każda firma sprzedająca polisy komunikacyjne ma swoją stronę w sieci. Znacznie skraca to czas poszukiwań taniego OC. Jednak stuprocentową pewność tego, że zapłacisz najmniej, możesz mieć jedynie, korzystając z porównywarki ubezpieczeń online.

Kup najtańsze ubezpieczenie OC w kilku łatwych krokach

Zakupy w sieci cieszą się coraz większą popularnością. Dotyczy to także rynku ubezpieczeń. Przyczynami takiego stanu rzeczy są łatwa procedura, minimum formalności oraz możliwość szybkiego zawarcia transakcji i podpisania umowy.
A jak znaleźć najlepszą ofertę? Umożliwia to intuicyjny kalkulator – znajdziesz go na stronie https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ . Korzystanie z niego polega na podaniu informacji o samochodzie, które są znane każdemu właścicielowi pojazdu. W formularzu online należy uzupełnić takie dane jak:

  • rodzaj pojazdu – czy jest to samochód, czy na przykład motocykl
  • rok jego produkcji, markę, model, rodzaj spalanego paliwa, liczbę drzwi, pojemność silnika
  • aktualny oraz planowany przebieg pojazdu.

Właściciel musi także określić, od kiedy potrzebuje ubezpieczenia OC i podać informacje na swój temat – na temat swojej płci, wieku, potomstwa, stanu cywilnego czy wykonywanego zawodu. Na tej podstawie wylicza się ryzyko dla każdego ubezpieczyciela, a co za tym idzie – wysokość stawki.
Korzystanie z kalkulatora OC jest niezwykle intuicyjne, a cała strona jest przejrzysta dla użytkownika. Wypełnienie formularza online zajmuje tylko kilka minut, po czym kierowcy jest prezentowanych wiele ofert ubezpieczycieli. Dzięki temu bez trudu wybierze on polisę, która w jego przypadku jest najtańsza. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że można z niego skorzystać, nie wychodząc z domu. Umowa jest wysyłana na adres mailowy, a formalności są dopełniane w całości za pośrednictwem sieci.
Skorzystanie z kalkulatora polisy OC jest zatem nie tylko sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także cennego czasu.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Redakcja UbezpieczamyAuto 1 marca, 2021

    Samochód po kolizji może mieć zniszczoną karoserię, wymagać wymiany niektórych części albo generalnego remontu. Zdarza się, że musi pójść do kasacji. Wszystko to powoduje duże niedogodności dla kierowcy. By naprawić skutki takich zdarzeń, niezbędne jest ubezpieczenie samochodu.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ