Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Monitoring to nie wszystko – dlaczego warto mieć ubezpieczenie mieszkania?

Monitoring to nie wszystko – dlaczego warto mieć ubezpieczenie mieszkania?

Pomimo postępu w technologiach zabezpieczania domów i mieszkań przed włamaniem, dobra polisa jest ciągle niezastąpiona, by móc spać spokojnie

ubezpieczenie-mieszkania-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Jest wiele sposobów na to, aby zabezpieczyć dom lub mieszkanie i cenne przedmioty. Coraz więcej osób decyduje się na założenie monitoringu lub inwestuje w tzw. inteligentny dom – te nowoczesne systemy mają odstraszać potencjalnych włamywaczy. Jednak nawet najlepiej dopracowany plan może okazać się zawodny. Nie ma to jak solidne ubezpieczenie mieszkania

 

Przestępczość utrzymuje się na wysokim poziomie. Tylko w 2019 roku polska policja odnotowała 236 tysięcy pospolitych przestępstw, do których zaliczają się przede wszystkim kradzieże i włamania w celach rabunkowych. Monitoring, solidne zamki, zaawansowany system alarmowy czy system smart home to najczęściej wybierane sposoby, aby chronić mienie przed włamywaczami. Oprócz tego warto pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania, które pomoże zrekompensować ewentualne straty. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki takiej polisie.

Ubezpieczenie mieszkania – dlaczego warto je mieć?

Doświadczenie pokazuje, że włamywacze potrafią rozpracować nawet najbardziej zaawansowany system, aby osiągnąć swój cel. Dlatego do włamania może dojść także w najlepiej zabezpieczonym domu. Ubezpieczenie mieszkania nie uchroni Cię przed złodziejami, jednak zapewni wsparcie finansowe, gdy dojdzie do kradzieży.

Oto najważniejsze korzyści, na jakie możesz liczyć, kupując polisę ubezpieczeniową:

Uzyskasz pomoc finansową nie tylko w przypadku włamania i kradzieży. Ta sama polisa zapewni Ci wsparcie w takich sytuacjach, jak pożar, zalanie, katastrofa budowlana czy rozległe zniszczenia na skutek burzy, śniegu lub silnego wiatru.
W ramach polisy ubezpieczysz biżuterię, dzieła sztuki i inne cenne przedmioty. Jak pokazują statystyki, złodzieje najczęściej poszukują drobnych przedmiotów o bardzo wysokiej wartości.
Możesz liczyć na wsparcie również wtedy, gdy do nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie z Twojej winy, np. przez roztargnienie zostawisz odkręcony kran lub włączone żelazko.
W ramach polisy (oferowanej choćby przez Nationale-Nederlanden) otrzymasz także środki na naprawę szkód, które powstały u sąsiada. Dzięki temu Wasze dobre relacje pozostaną nienaruszone.

Czy ubezpieczenie mieszkania to duży koszt?

Wysokość składki na ubezpieczenie mieszkania lub domu ustalana jest indywidualnie na podstawie takich czynników, jak: rok budowy, stan nieruchomości, powierzchnia lokalu oraz liczba i rodzaj cennych przedmiotów, które chcesz ubezpieczyć w ramach polisy. Możesz spodziewać się kosztu rzędu kilkuset złotych. W większości przypadków jest to składka roczna, która nie powinna być nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. Pomoc, jaką można otrzymać w przypadku włamania lub innego nieszczęśliwego wypadku, jest z pewnością warta tej ceny.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ