Tuesday, June 18, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Ty też możesz mieć dodatkową pracę z domu! Sprawdź nasze propozycje

Ty też możesz mieć dodatkową pracę z domu! Sprawdź nasze propozycje

Zobacz, jakie propozycje pracy w domu są warte rozważenia!

dodatkowa praca z domu

Zobacz, jakie propozycje pracy w domu są warte rozważenia! / fot. materiały prasowe

Pewnie każdy z nas marzył kiedyś o tym, by znaleźć pracę, która można wykonywać zdalnie. Tylko pomyśl, siedzisz w wygodnym fotelu, pijesz kawę, z głośników gra dobra muzyka, a ty… pracujesz. Nie stoi nad tobą szef, wydając kolejne, niekoniecznie trafione polecenia, a suma na koncie sama rośnie. Brzmi pięknie, prawda? Zobacz, jakie propozycje pracy w domu są warte rozważenia!

 

Jak zacząć szukać dodatkowej pracy z domu?

Przede wszystkim, niezbędna do tego będzie dobra znajomość zasad działania Internetu oraz szybkiego i precyzyjnego wyszukiwania informacji. Nie bójmy się zakładać kont na wielu portalach i sprawdzać, jak działają. Pamiętaj! Lepiej i bezpieczniej mieć kilka mniejszych źródeł dochodu niż jedno duże. Korzystanie z jednych portali jest bardziej opłacalne, z innych mniej. Szukajmy tych właściwych. Poniższe propozycje powstały na podstawie listy 17 pomysłów na dodatkową pracę z domu z bloga ZaradnyFinansowo.pl.

 

Pomysł I – Tłumaczenie tekstów

Jeżeli posługujesz się biegle językiem obcym, o znalezienie pracy jest dosyć łatwo. Tłumaczy poszukują zarówno profesjonalne biura, korporacje, jak i zwykłe osoby fizyczne. Oczywiście, im język oby jest bardziej niszowy, tym większy będzie nasz zarobek, ale też trudniej o zlecenie dopasowane akurat do naszych umiejętności.

Zwykłe tłumaczenie na ogół kosztuje 20-30 zł netto za stronę, ale specjalistyczne już 60-80 zł, w zależności od naszych umiejętności i doświadczenia. Są to stawki dla takich języków jak angielski lub niemiecki. Jeśli posługujemy się biegle językami skandynawskimi lub azjatyckimi, stawki będą najprawdopodobniej kilkukrotnie wyższe. Na ogół warunki z klientami ustalamy indywidualnie.

Gdzie szukać tego typu pracy? Próbujmy szczęścia na serwisach takich jak globtra.com lub proz.com.

Od czego zależą nasze zarobki? Głównie od liczby przetłumaczonych stron, grupy językowej, w której obrębie operujemy oraz ilości zleceń.

Pomysł II – Online Expert

W dobie mediów społecznościowych, prowadzenie profilu na Facebooku, Instagramie, Snapchacie czy Whatsupie to norma. Jest to szczególnie ważne, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą. Dzięki social media jesteśmy w stanie dotrzeć do pożądanego grona odbiorców szybko, sprawnie i przedstawić nam naszą ofertę. Także coraz więcej osób fizycznych korzysta z takiej usługi, by kreować swój wizerunek.

Przedsiębiorcy często wynajmują fachowców, którzy prowadzą ich kanały w social media, umieszczają posty, odpowiadają na komentarze. Sami nie mają na to czasu albo zwyczajnie nie chcę poznawać nowych rozwiązań. Pamiętajmy, że samo likowanie postów nie wystarczy. Musimy płynnie poruszać się po tych aplikacjach i wykorzystywać ich możliwości do profilowania kręgu odbiorców i treści reklam.

Pomysł III – Prowadzenie kanału na Youtubie

Skoro mowa o wizerunku, nie można obojętnie minąć Youtuba. Bardzo wiele osób usiłuje zaistnieć poprzez tworzenie filmów – mogą to być recenzje, filmy instruktażowe, pokazy lub omówienie jakiegoś zagadnienia. Nie ma większego znaczenia, jakie to zagadnienie tak długo, jak potrafimy o nim opowiadać płynnie i długo. Czy ma to sens? Jak najbardziej! Jeśli nasze filmy będą dobrej jakości i otrzymamy dużą liczbę polubień, istnieje szansa, że zainteresują się nami firmy, które potrzebują kreować swój wizerunek na rynku i dotrzeć do odbiorców w interaktywnej formie.

Najlepsi  youtuberzy potrafią zarobić bardzo duże pieniądze na swoich nagraniach, ale na początek wystarczy, jeśli zainteresują się nami mniejsze firmy. Dzięki nim uda nam nawiązać pierwsze kontakty w biznesie. Pierwszych pomysłów możesz poszukać na lifetube.pl. Warto także przejrzeć poradniki Google. Znajdziemy tam sporo rad dotyczących tego, jak założyć i promować kanał na Youtubie.

Rozliczenie na ogół następuje po realizacji całego projektu, np. kampanii reklamowej lub edukacyjnej. Stawki za projekt bardzo się od siebie różnią i zależą głównie od tego, jak bardzo jesteśmy rozpoznawalni na youtuberskiej scenie. Nikogo jednak, kto siedzi już trochę w tym biznesie, nie zaskakują stawki rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za jedną kampanię.

Pomysł IV – Zdalne korepetycje

Doskonałe rozwiązanie, jeśli czujemy się świetni z jakiegoś konkretnego przedmiotu. Z przyczyn oczywistych, łatwiej znaleźć klientów, którzy chcą się doszkalać z przedmiotów ścisłych, jak chemia, matematyka czy fizyka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy udzielali korepetycji z języka obcego lub historii.

Jest to rozwiązanie  o tyle lepsze od tradycyjnych korepetycji, że oszczędzamy czas na dojazdach oraz pieniądze na benzynie (lub bilecie). Stawki wynoszą tyle, co przy stacjonarnej formie – od 30 do 80 zł za godzinę w zależności od naszej wiedzy (a bardziej nawet od umiejętnego jej przekazywania). W Internecie odnajdziemy wiele portali, na których możemy się za darmo reklamować, jak choćby olx.pl lub e-korepetycje.net. Jedyne, czego potrzebujemy – oprócz wiedzy oczywiście – to komunikator Skype.

Praca w domu, czy mogę się z tego utrzymać?

Tak naprawdę, to zależy od rodzaju wykonywanej pracy i naszej zaradności. Na wypełnianiu ankiet niemal na pewno się nie zarobimy na życie, ale już copywriting (zwłaszcza przy niezłej znajomości SEO) może przynieść dochody na przyzwoitym poziomie. Nie ma złotej zasady. Jeżeli uda nam się pozyskać stałe zlecenia (im więcej, tym lepiej), istnieje spora szansa, że praca zdalna się opłaci.

Zarabianie przez Internet ma wiele zalet. Poza tą oczywistą, że nie musimy jeździć do pracy, bardzo często są to zadania elastyczne, które w dodatku zależą od nasze kreatywności i pomysłowości. Często także możemy na nich nieźle zarobić. Niestety, musimy cały czas dbać o bazę klientów i w miarę możliwości rozbudowywać ją, by była jak największa. Jesteśmy bowiem pozbawienia stałego źródła dochodu w postaci comiesięcznej pensji.

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
2 komentarze
  • Cinema apk 30 marca, 2020

    Internet has opened doors to many other profession. Thank you for sharing that.

  • Emilia Kolasa 6 kwietnia, 2020

    Kiedyś myślałam, że praca przez internet ma same plusy i łączy się z pewnym prestiżem np. infobroker. E-e. Wszystko sprowadza się do naszej umiejętności zarządzania czasem i walki o klientów.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ