Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Twoja własna stacja ładowania samochodu ‒ dlaczego warto?

Twoja własna stacja ładowania samochodu ‒ dlaczego warto?

Samochodów elektrycznych jest coraz więcej, więc tylko patrzeć, jak upowszechnią się domowe ładowarki, które szybko i łatwo naładują ich baterie. Pierwsze już są

stacja-ladowania-samochodu-miasto-kobiet

Własna stacja ładowania samochodu elektrycznego to już nie science fiction / fot. materiały prasowe

Z roku na rok na polskich drogach przybywa samochodów elektrycznych. Dlaczego EV zyskują popularność? Niewątpliwie wynika to z wielu zalet korzystania z aut napędzanych prądem. Niemniej jednak jeszcze do niedawna pojawiał się problem w postaci trudnego dostępu do stacji ładowania. Ponadto ładowarki były mało wydajne. Okazuje się jednak, że to już przeszłość. Bez trudu można dzisiaj wejść w posiadanie własnej stacji ładowania samochodu elektrycznego

 

Dlaczego warto jeździć samochodem elektrycznym?

Korzystanie z pojazdów EV niesie za sobą wiele zalet, do których należą:

 

‒ ochrona środowiska,

‒ niższe koszty jazdy,

‒ tańszy serwis,

‒ dostęp do stref czystego powietrza,

‒ możliwość poruszania się buspasami,

‒ darmowy parking w centrach miast.

 

Niewątpliwie powyższe zalety EV są niepodważalne. Warto jednak wspomnieć również o mniej wymiernych korzyściach. Dzisiaj posiadanie samochodu elektrycznego to prestiż i dowód podążania za innowacjami.

Ładowanie samochodu elektrycznego we własnym domu

Dzisiaj nie trzeba się już martwić o utrudniony dostęp do stacji ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie infrastruktura jest już całkiem dobrze rozwinięta, z każdym rokiem przybywa ładowarek w przestrzeni publicznej. Podłączenie samochodu do ładowarki oraz uiszczenie opłaty są proste i nie zabierają wiele czasu, co dodatkowo zachęca do tego, aby przesiąść się do EV. Co więcej, dla jeszcze większego komfortu można się zdecydować na ładowanie samochodu we własnym domu. Można to zrobić na kilka sposobów.

 

Pierwsze rozwiązanie to podłączenie samochodu do gniazdka domowego. Jest to opcja bardzo tania, ale również najmniej wygodna. W domowej sieci elektrycznej płynie prąd zmienny, natomiast samochody elektryczne zasilane są prądem stałym. Konieczny jest zatem zakup konwertera. Jednak nawet mimo konwertera ładowanie trwa wiele godzin, ponieważ jest mało wydajne.

 

Pozostałe dwie opcje to skorzystanie z profesjonalnych ładowarek AC lub DC. Ładowarka AC co prawda może być ładowarką wolną, jednak przeważnie modele tego typu zalicza się do półszybkich. W tym przypadku wykorzystywany jest prąd przemienny. Naładowanie samochodu zabiera do kilku godzin. Najszybsza jest natomiast ładowarka DC, która działa wręcz błyskawicznie. W przypadku najnowocześniejszych ładowarek, kompatybilnych z najbardziej innowacyjnymi autami elektrycznymi, naładowanie akumulatora może zająć nawet mniej niż 20 minut.

stacja-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Twoja osobista stacja ładowania samochodu

Jeżeli chcesz ładować samochód pod własnym domem, najlepiej wybrać profesjonalną ładowarkę od sprawdzonego operatora. Domową stację ładowania zamówić można między innymi na stronie: https://nexity.io/. W ten sposób wchodzimy w posiadanie wydajnej stacji ładowania AC, umożliwiającej ładowanie półszybkie. Dzięki własnej stacji w krótkim czasie dostrzeżesz, jak dużo oszczędzasz. Koniec z każdorazową opłatą za korzystanie z ogólnodostępnej ładowarki. Nie musisz również więcej przejmować się brakiem wolnych ładowarek w okolicy. Co więcej, jeśli udostępnisz swoją ładowarkę innym użytkownikom EV, możesz także na niej zarobić.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ