Wednesday, July 17, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Twoja skóra w dobrych rękach

Twoja skóra w dobrych rękach

Chciałabyś zdążyć i cieszyć się w Sylwestra piękną sylwetką? Ekspert doradza jak!

Zaufaj ekspertom / fot. Anna Kurpas

Młoda, jędrna skóra bez rozstępów i blizn? O nowym, bezpiecznym i skutecznym zabiegu – frakcjonowaniu mikroigłowym – rozmawiamy z dr Patrycją Hartwich, specjalistą medycyny estetycznej z Instytutu Piękna Bielenda

Zaufaj ekspertom / fot. Anna Kurpas

Co to jest i na czym polega zabieg urządzeniem Vivace?
Wykorzystuje ono zdolności regeneracyjne organizmu. Zabieg polega na nakłuwaniu i kontrolowanym poparzeniu skóry falą radiową na głębokości i w odstępach zgodnych ze wskazaniem. Parametry zabiegu zależą od okolicy poddanej zabiegowi oraz rodzaju leczonych zmian. Nakłuwanie i podgrzewanie pobudza skórę do regeneracji. W wyniku tych czynności produkuje ona więcej włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do jej zagęszczenia.

Czy zabieg jest bolesny? Jak przebiega?
Zabieg nie należy do przyjemnych, ale wykonywany jest po znieczuleniu skóry kremem Emla, co znacznie poprawia komfort pacjenta. Znieczulony obszar ciała nakłuwany jest za pomocą jednorazowej końcówki, wyposażonej w 36 igieł. W momencie wkłucia przez igły przepływa prąd o częstotliwości radiowej, powodujący silne rozgrzanie głębokich warstw skóry. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, a czas utrzymywania się rumienia zależy od jej wrażliwości i intensywności procedury. Zaczerwienienie zazwyczaj znika już na drugi dzień po zabiegu, choć przy wysokich parametrach zabiegowych i głębszej penetracji igieł może się utrzymywać do trzech dni.

Jakie są wskazania do wykonania frakcjonowania?
Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim zwiotczenie i brak jędrności skóry twarzy szyi i dekoltu, choć Vivace poprawia też owal twarzy, niwelując opadające policzki. Zabieg polecam szczególnie wszystkim kobietom, które po ciąży chcą szybko przywrócić brzuchowi jędrny wygląd. To również doskonała terapia rozstępów, dająca spektakularne efekty. Osoby borykające się z bliznami potrądzikowymi i rozszerzonymi porami skóry dzięki radiofrekwencji mikroigłowej mogą odzyskać gładki i zdrowy wygląd cery. Zabieg umożliwia również opracowanie zmarszczek okolic oczu czy opadających powiek bez ryzyka powikłań.

Czy to bezpieczne?
Zabieg jest innowacyjną procedurą frakcjonowania, gwarantującą pełne bezpieczeństwo. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych zabiegów laserowych – przewyższa je przede wszystkim dlatego, że nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, i zwykle już po jednym dniu skóra wygląda na nienaruszoną, nie łuszczy się tak jak w wypadku zabiegów laserowych.

Czy zabieg jest drogi?
Z pewnością jest wart swojej ceny. Pojedynczy zabieg na twarz to koszt od 1000 zł. Każdy zabieg wyceniamy na podstawie przewidywanej głębokości i liczby zalecanych przejść.

Dr Patrycja Hartwich – lek. specjalista medycyny estetycznej, kosmetologii medycznej i laseroterapii. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Medycyną estetyczną, która jest jej pasją, zajmuje się od 8 lat. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Umiejętności doskonaliła podczas licznych szkoleń kierunkowych potwierdzonych certyfikatami. Regularnie uczestniczy w kongresach naukowych i sympozjach. Każdemu pacjentowi poświęca 100 proc. uwagi, zawsze w pełni zaangażowana i bardzo dokładna. Prywatnie sportsmenka –wielokrotna medalistka, laureatka pierwszych miejsc na podium m.in. Tour de Pologne, Tatra Road Race, Frydman Triathlon, Narciarskiego Pucharu Polski Lekarzy, Farmaceutów i Radców Prawnych, Mistrzostw Polski Lekarzy w Triathlonie.

Instytut Piękna Bielenda, Kraków, ul. Biskupia 4, tel. 12 633 05 75,www.instytut.bielenda.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ