Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Makijaż  / Tusze do rzęs ‒ popularne rodzaje

Tusze do rzęs ‒ popularne rodzaje

Rodzaj ma znaczenie

Tusz do rzęs

fot. WavebreakMediaMicro / Adobe Stock

Tusze do rzęs występują w wielu wersjach, dlatego każda kobieta może wybrać to, czego potrzebuje najbardziej. Poszukiwanie kosmetyku do makijażu nie zawsze jest łatwe. Musimy dokładnie zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i jaki rodzaj tuszu nas interesuje. Sprawdźmy, co przygotowali dla nas producenci w tym zakresie. Jakie rodzaje tuszy do rzęs są najbardziej znane? Czym się kierować podczas zakupu?

 

Rodzaje tuszy do rzęs

Faktem jest, że najlepszy tusz do rzęs to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Trzeba wiedzieć, że nie każdy kosmetyk wykazuje takie samo działanie. Istnieje wiele propozycji, którym warto bliżej się przyjrzeć. Na rynku znajdziemy między innymi:

 

Pogrubiające tusze do rzęs ‒ mają za zadanie dodawać rzęsom objętości.
• Wydłużające tusze do rzęs ‒ dzięki nim rzęsy zyskują kilka dodatkowych milimetrów długości.
Podkręcające tusze do rzęs ‒ sprawiają, że można cieszyć się efektem wywiniętych rzęs.
Wodoodporne tusze do rzęs ‒ nawet kontakt z wodą nie jest im straszny.
Antyalergiczne tusze do rzęs ‒ w tym wypadku mamy pewność, że tusz nie podrażni wrażliwych oczu.

 

Oczywiście możliwości jest znacznie więcej. Producenci zapewniają nawet potrójne właściwości swoich kosmetyków, dlatego wymagające panie sprawnie znajdą coś dla siebie.

Szczoteczki w tuszach do rzęs

Sam tusz do rzęs to nie wszystko. Musimy także pamiętać o szczoteczkach, które występują w tych kosmetykach. Mają one spory wpływ na działanie produktu. Kluczowym aspektem jest tutaj z pewnością kształt szczoteczki. Gdy mamy rzadkie i krótkie rzęsy, sprawdzi się szczoteczka podobna do grzebienia. Z kolei miłośniczki kociego oka postawić powinny na szczoteczki stożkowane, które ułatwiają stworzenie wachlarza z rzęs. Dzięki temu mascara może dobrzeć nawet do kącików oczy. Za efekt maksymalnego podkręcenia odpowiada szczoteczka wygięta, która w połączeniu z zalotką daje spektakularne efekty.

 

Nie zapominajmy także o szczoteczkach w kształcie kuli i mikro szczoteczkach. Te pierwsze pozwalają pokrywać rzęsy mascarą pod dowolnymi kątami. Kosmetyk dzięki takiemu rozwiązaniu znajduje się na wszystkich włoskach, z każdej strony. Natomiast mikro szczoteczka jest idealna do malowania bardzo krótkich rzęs ‒ ma ona na celu zapobiegać zbyt dużej ilości nakładanego produktu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Tusze do rzęs posiadają szczoteczki najczęściej wykonywane z nylonowego włosia lub silikonu. Wybór w tym wypadku jest zależny od oczekiwań kobiety. Pod względem higieny, znacznie lepiej sprawdza się silikon, który nie przyciąga zanieczyszczeń. Aby zapobiegać infekcjom, musimy regularnie czyścić szczoteczkę tuszu do rzęs, najlepiej 1-2 razy w tygodniu.

 

Gdzie znaleźć najlepszy tusz do rzęs? Liczne produkty czekają na nas w drogeriach stacjonarnych i internetowych. Szeroka oferta przyprawia klientki o zawroty głowy, dlatego dobrze jest skorzystać z pomocy sprzedawcy. To da nam pewność, że niezawodny tusz do rzęs doskonale spełni nasze potrzeby i będzie świetnie podkreślał piękno oczu. Markowe tusze do rzęs są niezwykle popularne na rynku.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ