Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Turfy dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Turfy dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

W jaki sposób wybrać turfy dla dzieci? AG czy TF/TT, który wybór okaże się bardziej trafny w praktyce?

Turfy dla dzieci

Turfy dla dzieci mogą być oznaczane jako AG i TF/TT / fot. Pixabay

Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Nie tylko uwielbiamy ją oglądać, ale także sami ją uprawiać. Już od najmłodszych latach nasze dzieci biegają za piłką z innymi dziećmi na boisku. Aby jednak zwiększyć bezpieczeństwo i zmaksymalizować wygodę, warto zdecydować się na zakup turfów. W jaki sposób wybrać turfy dla dzieci? AG czy TF/TT, który wybór okaże się bardziej trafny w praktyce? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników

 

Turfy dla dzieci – jak dokonać ich wyboru?

Jeśli dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną, nie jest konieczne kupowanie specjalistycznych modeli, których cena niejednokrotnie oscyluje w granicach 500 zł. Grając profesjonalnie buty wysokiej jakości będą miały znacznie większe znaczenie. Dla dziecka ważny jest natomiast kształt buta. Buty piłkarskie wyróżniają się tym, że są specjalnie profilowane. Warto więc wybrać właśnie takie, które są doskonale dopasowane do stopy naszego dziecka. W konsekwencji zmniejsza się ryzyko niebezpiecznej kontuzji. Nie obędzie się także bez wzmacnianych czubków. One w sposób szczególny ochraniają dziecko prze złamaniami. Nie bez znaczenia jest materiał. Do wyboru mamy zarówno ten syntetyczny, jak i naturalny. W sposób szczególny zalecany jest ten pierwszy, ze względu na większą wytrzymałość. Z punktu widzenia dziecka ogromne znaczenie ma waga. Jeśli turfy dla dzieci są zbyt ciężkie, wówczas zawodnicy szybciej się męczą i jednocześnie są wolniejsi.

AG czy TF/TT – który wybór jest bardziej trafny?

Turfy dla dzieci mogą być oznaczane jako AG i TF/TT. Pierwszy model nazywany jest w języku angielskim Artificial Grass. Są to buty, które posiadają niewielkie korki o okrągłym kształcie. Wyposażone są w specjalistyczne wypustki. Dzięki temu turfy dla dzieci są znacznie bardziej przyczepne na orlikach, gdzie występuje sztuczna trawa z granulatem. Alternatywnym rozwiązaniem są buty śniegówki TF/TT, które noszą nazwę Turf Trainers. W tym przypadku mamy do czynienia z niewielkimi, jednakże gęsto rozmieszczonymi wypustkami, które to wykonane są z gumy. Producenci zrobili wszystko co w ich mocy, aby zagwarantować przyczepność we wszystkich warunkach. Jest to możliwe dzięki odpowiednio rozmieszczonym wypustkom. Turfy dla dzieci są niemalże idealnym obuwiem do grania w piłkę, jednak nie możemy zapominać o tym, aby zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ