Tunele foliowe – przegląd oferty
Szybko i łatwo zapoznaj się z dostępną na polskim rynku ofertą tuneli foliowych
Zastanawialiście się ostatnio nad zakupem tunelu foliowego? Różnorodność i szerokość oferty trochę Was przeraża? A może po prostu szukacie propozycji odpowiedniej dla siebie? Dobrze trafiliście! Dzięki naszemu artykułowi szybko i łatwo zapoznacie się z dostępną na polskim rynku ofertą tuneli foliowych
Rosnąca popularność tuneli
Jeszcze kilka lat temu ogrodnik hobbysta, który chciał mieć na swojej działce mały tunel foliowy, musiał go wykonywać samodzielnie. Potem w ofertach polskich firm pojawiły się propozycje skierowane właśnie do tej grupy – niewielkie tunele z rurek PCV i foliaki oparte na stelażu metalowym. Współcześnie oferta polskich producentów bardzo się rozszerzyła, a do tego na polskim rynku pojawiły się produkty importowane.
Tunele foliowe polskiej produkcji są dobre jakościowo i sprawdzone przez konsumentów. Nie będziemy mieli problemów z zakupem nowej folii czy dokupieniem zniszczonej części. To zdecydowanie inwestycja na lata, choć trzeba przyznać, że dość kosztowna. Tunele importowane są znacznie tańsze, ale ich zakup wiąże się z większym ryzykiem. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej, spośród jakich produktów możemy wybierać.
Tunele z rurek PCV
W kategorii tuneli z rurek PCV wiodącym producentem jest firma Lemar. Marka działa na rynku od 1980 roku i znana jest wśród sprzedawców i konsumentów. Bez problemu można dokupić do tych tuneli brakującą folię czy części. W ofercie firmy są też mini tunele służące ochronie młodych sadzonek. W sprzedaży dostępny jest również konkurencyjny do Lemara produkt – tunel z rurek PCV z metalowymi drzwiami firmy Butimex. Nowością na rynku są tunele firmy PTF Polska o nietypowych kształtach. Za parę miesięcy zobaczymy, czy przypadną do gustu polskim ogrodnikom.
Tunele foliowe metalowe
Najwięksi polscy producenci tuneli metalowych to Butimex i Krosagro. Butimex proponuje nieco większe modele, od średnich do dużych – najmniejszy z ich tuneli metalowych oferuje prawie 20 m2 terenu pod uprawę. W ofercie Krosagro można też znaleźć całkiem malutkie modele, idealne do przydomowych ogródków. Najmniejszy tunel w ich ofercie ma powierzchnię 7,5 m2. Nowością w tym sezonie jest prosty tunel metalowy zaproponowany przez firmę Lemar, z wejściem zamykanym na zamek błyskawiczny.
Tunele z importu
Dobrze już znanym na polskim rynku produktem jest zielony tunel foliowy importowany z Azji. To model oparty na stelażu metalowym. W tym roku w Polsce ma się pojawić podobny tunel, ale z wgrzaną w folię białą siatką wzmacniającą. Kupując tego typu produkty powinniśmy zwrócić uwagę na jakość folii i stelaża. Warto zdecydować się na zakup w sprawdzonej firmie, która ewentualną reklamację rozpatrzy na odpowiednim poziomie.
Artykuł został stworzony w oparciu o informacje ze strony Meblobranie.pl
estared.net 15 stycznia, 2020
… [Trackback]
[…] Information on that Topic: miastokobiet.pl/tunele-foliowe-przeglad-oferty/ […]
Mirat 21 stycznia, 2021
Czy na zimę należy je demontować?