Monday, April 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Trzy wielkie marki kosmetyków do makijażu – wszystko o nich wiesz?

Trzy wielkie marki kosmetyków do makijażu – wszystko o nich wiesz?

Kilka słów o korzeniach kosmetycznych imperiów

do makijażu miasto kobiet portal dla kobiet

fot. materiały prasowe

Golden Rose, Max Factor i Estée Lauder należą do ścisłej czołówki najpopularniejszych producentów kosmetyków. Każda z marek ma wierne grono fanek na całym świecie, które z przyjemnością przetestują niemalże każdą nowość. Niewiele osób jednak wie, jak ciekawe historie kryją się za sukcesem tych trzech firm. Poznaj historię gigantów, produkujących kosmetyki do makijażu

Golden Rose – makijażowa potęga z Turcji

Sporym zaskoczeniem dla wielu osób może być fakt, że popularny producent kosmetyków do makijażu pochodzi z Turcji. Ten kraj zdecydowanie nie kojarzy się z przemysłem kosmetycznym, jednak to właśnie tam powstała marka uwielbiana przez profesjonalne makijażystki, blogerki modowe, youtuberki i zupełnie zwyczajne kobiety. Produkcja kosmetyków Golden Rose rozpoczęła się w Stambule w 1983 roku i szybko zyskała wierne grono fanek.

Obecnie marka jest dostępna w ponad dziewięćdziesięciu krajach, a zdecydowana większość kosmetyków nadal jest produkowana w nowoczesnej fabryce w stolicy Turcji. Wiele składników pochodzi z Włoch i Francji, a np. kredki do makijażu powstają w Niemczech. Sporą zaletą marki Golden Rose jest przystępna cena, która idzie w parze z jakością porównywalną z wyrobami znacznie bardziej znanych firm.

Max Factor – kosmetyki do makijażu z polską nutą w tle

Korzenie marki sięgają początków XX wieku, dokładniej 1909 roku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych została oficjalnie zarejestrowana firma Max Factor. Co ciekawe, ojcem założycielem marki był imigrant pochodzenia polsko-żydowskiego, który zaledwie kilka lat wcześniej przyjechał na Targi Światowe w St. Louis i już nie wrócił do swojej ojczyzny. Zdolny i doświadczony producent kosmetyków szybko odniósł spektakularny sukces.

Maksymilian Faktor zauważył potencjał raczkującej jeszcze branży filmowej. Szybko zyskał popularność jako producent kosmetyków dla największych gwiazd Hollywood m.in. Marleny Dietrich, Judy Garland oraz Charliego Chaplina. Za swoje osiągnięcia otrzymał nawet statuetkę Oscara za charakteryzację. Właścicielowi marki zależało jednak także na dotarciu do zwykłych kobiet, co z całą pewnością mu się udało.

Estée Lauder – marka stworzona przez kobietę

W zestawieniu kosmetyków do makijażu nie mogło zabraknąć kobiecego akcentu, ponieważ to właśnie płeć piękna jest głównym klientem gigantów branży kosmetycznej. Sporą popularnością w drogerii internetowej eKobieca cieszą się profesjonalne kosmetyki marki Estée Lauder, której założycielką była kobieta. Na uwagę zasługuje fakt, że swój biznes zaczęła w 1946 roku w Nowym Jorku, gdy świat biznesu był zdecydowanie zdominowany przez mężczyzn.

Estée Lauder już jako młoda dziewczyna zafascynowała się światem chemii kosmetycznej, a dzięki laboratorium wujka miała możliwość poznania tajników branży. Pierwsze eksperymenty z produkcją własnych kremów przeprowadzała we własnej kuchni. Spory sukces osiągnęła dzięki ciężkiej pracy. Ze względu na skromny budżet, swoje wyroby początkowo promowała podczas pokazów w salonach piękności, gdzie rozdawała darmowe próbki. 

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Damra 8 stycznia, 2021

    Zaskoczeniem jest dla mnie tutaj marka Goldenrose… Nie sądzilam ze pochodzi z Turcji, wydawąło mi sie, ze jest to albo polska albo angielska marka 🙂 Fajnie,ze tutaj o tym napisaliście!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ