Thursday, July 18, 2024
Home / POLECAMY  / Trzy dni z performansem w Teatrze KTO

Trzy dni z performansem w Teatrze KTO

Lubicie performans?

aKTOmaR

fot. Robert Siwek

29, 30 i 31 stycznia 2024 roku o godz. 18:00 Teatr KTO po raz trzeci już zaprasza na Międzyuczelniany Przegląd Performans aKTOmaR, podczas którego zostanie zaprezentowana twórczość artystów interdyscyplinarnych zajmujących się sztukami performatywnymi pod kuratelą Artiego Grabowskiego. Przegląd otworzy koncert zespołu NAGROBKI (znanego m.in. ze stworzenia muzyki do spektakli teatralnych Marcina Libera ‒ Krótka rozmowa ze Śmiercią oraz Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć)

 

III Międzyuczelniany Przegląd Performans aKTOmaR nawiązuje do tradycji najlepszych przeglądów studenckich, podczas których prezentowana jest twórczość młodych artystów interdyscyplinarnych. W programie znajdą się performanse, ramotki, efemeryczne etiudy, koncerty, instalacje oraz wiele innych form artystycznych. aKTOmaR dedykowany jest do słuchaczy studenckich uczelni artystycznych w Polsce, studiujących w pracowniach, w których realizowany jest program związany ze sztuką akcji, sztuką performans, audio-art oraz działaniami o charakterze performatywnym.

fot. Robert Siwek

Głównym założeniem aKTOmaRu jest przegląd dokonań w zakresie dydaktyki w polskich uczelniach artystycznych oraz podniesienie poziomu kształcenia w zakresie sztuk performatywnych i praktyk meta-teatralnych. aKTOmaR w swym zamierzeniu nawiązuje do tradycji przeglądów studenckich, podczas których prezentowana jest twórczość młodych twórców i twórczyń zajmujących się sztukami performatywnymi, będącymi na początku swojej drogi artystycznej.

 

Ideą przeglądu jest możliwość stworzenia rozpoznawalnego na mapie Polski poligonu doświadczalnego, który jednocześnie stymulująco wpłynie na integracje społeczności akademickiej, teatralnej i lokalnej – mówi Arti Grabowski, inicjator i kurator aKTOmaRu, wykładowca ASP w Krakowie, performer oraz aktor znany krakowskiej publiczności m.in. z roli Freddiego Mercurego w spektaklu „Królowa”. aKTOmaR ma w swoim założeniu służyć ułatwianiu powiązań i współpracy między miejscami, artystami, kuratorami, instytucjami i innymi niezależnymi podmiotami działającymi w dziedzinie sztuk performatywnych.

fot. Robert Siwek

Inicjatorem III Międzyuczelnianego Przeglądu Performans aKTOmaR jest Arti Grabowski, we współpracy z Justyną Górowską. Organizatorem jest Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Teatr KTO wraz z dyrektorem Jerzym Zoniem, który od samego początku wspiera inicjatywę aKTOmaRu i otwiera przed młodymi artystami możliwość prezentacji na profesjonalnej scenie.

 

III Międzyuczelniany Przegląd Performans aKTOmaR
Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50, Kraków
29, 30, 31 stycznia 2024 o godz. 18:00

 

Bilety w cenie 10 zł na przeglądy, oraz 30 zł na koncert NAGROBKÓW, można kupić w kasie Teatru KTO, pod nr tel. 12 633 89 47 oraz Online: https://bilety.teatrkto.pl/

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ