Tuesday, June 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Trzy aspekty, które warto wziąć pod uwagę, przygotowując pierwszy taniec

Trzy aspekty, które warto wziąć pod uwagę, przygotowując pierwszy taniec

Ten taniec nigdy więcej się nie powtórzy, warto dopieścić każdy gest

pierwszy taniec wesele

Pierwszy taniec budzi nie lada emocje / fot. IVASHstudio

Ślub uważany jest za najpiękniejszy dzień w życiu. Trudno się dziwić ‒ wszak to moment, w którym wkraczamy w nowy etap życia z ukochaną osobą przy boku. Jednym z nieodłącznych elementów wesela jest pierwszy taniec. Zastanawiacie się, jak się do niego przygotować, aby był wyjątkowy? Poznajcie trzy najważniejsze aspekty, które wpłyną na jego jakość, i weźcie je pod uwagę, szykując się na tę okoliczność

 

Pierwszy taniec ‒ stwórzcie ciekawą choreografię

Pierwszy taniec weselny bardzo wielu młodym parom spędza sen z powiek, wprawiając w stres i zakłopotanie. Aby uniknąć negatywnych emocji i poczuć się pewniej, przyszłe małżeństwa decydują się na szybki kurs tańca, który pozwala stworzyć dopasowaną do ich możliwości choreografię. W ten sposób istnieje możliwość profesjonalnego przygotowania się do pierwszego tańca weselnego, który stanie się spójny i zachwyci gości. Pamiętajcie jedynie, żeby zwrócić uwagę na opinię szkoły tańca, którą wybieracie.

 

Trenując z instruktorem tańca możecie mieć pewność, że przygotowana choreografia będzie się pięknie prezentować, lecz efekt ten można uzyskać także planując go samodzielnie. Wystarczy, że rozpoczniecie przygotowania odpowiednio wcześniej, inspirując się np. filmami instruktażowymi dostępnymi w Internecie. Dopasujcie je do własnych umiejętności w taki sposób, by na każdym kroku czuć się pewnie. Należy jedynie pamiętać o tym, aby choreografia zgrywała się z dobraną do niej piosenką.

Wybierzcie najpiękniejszą piosenkę

Dobór utworu muzycznego do pierwszego tańca powinien być przemyślany pod kilkoma względami. Pierwszym i najważniejszym jest fakt, czy oboje lubicie dany utwór, czy dobrze się wam kojarzy. Trudno bowiem będzie tańczyć w najpiękniejszym dniu życia do piosenki, za którą nie przepadacie lub macie z nią niemiłe wspomnienia. Warto zwrócić również uwagę na typ utworu (inaczej należy ułożyć choreografię do wolnej piosenki, a inaczej do szybkiej) oraz jego długość, która nie powinna przekraczać 3 minut.

Nie macie pomysłu na piosenkę do pierwszego tańca? Warto zasugerować się np. aktualnymi hitami lub postawić na coś spośród klasyków. Zainspirujcie się takimi utworami, jak:

 

Leonard Cohen “Dance me to the end of love”;
Bill Medley, Jennifer Warnes “Time of my life”;
Leo Sayer “When I need You”;
Anna Jantar “Przetańczyć z tobą chcę całą noc”;
Kancelarya “Zabiorę Cię właśnie tak”;
Krzysztof Krawczyk “Bo jesteś Ty”;
Ed Sheeran “Perfect”.

 

Wybór pomiędzy klasyką a aktualną modą powinien zależeć tylko i wyłącznie od Waszych upodobań, dlatego sprawdźcie kilka utworów i przekonajcie się, w którym z nich w czasie tańca czujecie się najlepiej.

Efekty specjalne sposobem na urozmaicenie pierwszego tańca

Jeśli zależy Wam na wyjątkowym pierwszym tańcu i chcecie go długo wspominać, warto zdecydować się na dodatkowe efekty specjalne, które urozmaicą jego przebieg. Dla osób, które mimo wszystko nie czują się dobrze na parkiecie, a nie chcą zawieść swoich gości widokiem częstych pomyłek i potknięć, dobrym rozwiązaniem będą wytwornice dymu. Pojawiające się na parkiecie obłoki będą tworzyły romantyczny nastrój, jednocześnie maskując wszelkie niedociągnięcia.

 

Ciekawym urozmaiceniem pierwszego tańca weselnego może być także zaangażowanie przybyłych gości w stworzenie pięknej aury. Wystarczy zapewnić im dostęp do gorących ogni bądź konfetti i poprosić o otoczenie pary młodej tanecznym kółkiem. W ten sposób przybyła rodzina i znajomi staną się częścią tego wydarzenia, a młoda para poczuje się pewniej na parkiecie.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ