Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Trwały makijaż? Czym najlepiej nakładać podkład?

Trwały makijaż? Czym najlepiej nakładać podkład?

Tyle technik, że nietrudno się pogubić!

Gąbeczka - tak czy nie? / fot. materiały prasowe

Jak większość kobiet, na pewno masz go w swojej kosmetyczce. Ale czy wiesz jak prawidłowo nakładać ten kosmetyk? Na pewno znasz podstawowe narzędzia służące do nakładania podkładu. Poznaj teraz sposoby na ich stosowanie, dzięki którym skóra będzie wyglądać dużo lepiej, a makijaż utrzyma się dłużej.

Podkład to podstawa! / fot. materiały prasowe

Pędzel

Najpopularniejszą metodą jest nakładanie podkładu pędzlem. Najlepiej sprawdzą się tutaj produkty płynne, ale tą techniką poradzisz sobie również z kosmetykami o kremowej konsystencji. Obecnie na rynku znajdziesz wiele rodzajów pędzli przeznaczonych do podkładu, najczęściej są to pędzle o ściętej końcówce, tzw. flat topy. Dzięki nim idealnie rozprowadzisz podkład po skórze twarzy i szyi wykonując ruchy stemplujące. Jak to zrobić? Wylej na wierzch dłoni porcję podkładu, np. ColorStay podkład z pompką do skóry normalnej i suchej z kompleksem SoftFlex 150 Buff i delikatnie muśnij go pędzlem o zwilżonym wcześniej włosiu.

Poradnik trwałego makijażu / fot. materiały prasowe

Następnie nałóż podkład na skórę na środku twarzy i stemplując go miejsce przy miejscu rozprowadź na boki. Taka technika nakładania gwarantuje Ci maksymalne krycie. Pamiętaj, by nie rozmazywać podkładu na wszystkie strony, ponieważ nie wtopi się tak idealnie w cerę. Jeśli chodzi o higienę narzędzia, pędzel należy myć po każdym jego użyciu, aby wewnątrz, w wilgotnym włosiu nie namnażały się bakterie mogące pogorszyć stan cery.

Gąbka

Coraz więcej osób z pędzli przerzuciło się na stosowanie gąbeczek do makijażu. Makijaż z ich użyciem wygląda dużo bardziej naturalnie, niż w przypadku pędzli, ale jednorazowo zużyjesz o wiele więcej produktu, który „wypije” gąbka. Możesz wybrać gąbki silikonowe, które najczęściej są jednorazowe lub najbardziej popularne gąbki typu jajeczko, np. Pro Blend Sponge gąbka do aplikacji podkładu. Stosując gąbki najlepiej wybierać podkłady o płynnej konsystencji, ponieważ najłatwiej je wprasować w skórę. Jak używać gąbki do makijażu?

Przed przystąpieniem do malowania musisz zwilżyć gąbkę. Najlepiej po prostu zamoczyć ją w wodzie i dokładnie odcisnąć z nadmiaru wody. Uważaj przy tym, by paznokciem nie uszkodzić delikatnej struktury gąbki. Aplikacja fluidu gąbką wygląda niemal identycznie jak w przypadku pędzla. Porcję podkłady nałóż na wierzch dłoni, zbierz go gąbką i stempluj przyciskając gąbeczkę do twarzy aż do zadowalającego efektu. Podobnie jak w przypadku pędzla, gąbeczkę należy wyczyścić za każdym razem, gdy jej używasz. Warto zrobić to zaraz po skończeniu makijażu, ponieważ usunięcie zaschniętego podkładu z porowatej struktury gąbki może okazać się trudnym zadaniem.

Gąbeczka – tak czy nie? / fot. materiały prasowe

Ciepło dłoni

Jeśli nie przekonują Cię pędzle i gąbki, na pewno do nakładania podkładu używasz swoich własnych dłoni. Technika ta jest zdecydowanie najszybsza i nie pozostawiasz po sobie brudnych narzędzi. Zużywasz także dużo mniej produktu, bo wszystko co wyjmiesz z opakowania, ląduje na Twojej twarzy. Niestety dłonie zbierają dużą część pigmentu, co w znacznym stopniu zmniejsza krycie produktu. Jak temu zaradzić? Zwróć uwagę na sposób nakładania. Aplikując podkład palcami pamiętaj, by nie wmasowywać go jak krem. Wklepuj delikatnie fluid w skórę twarzy. Ciepło dłoni sprawi, że produkt wtopi się w skórę i będzie wyglądał bardzo naturalnie, zachowując przy tym swoje właściwości kryjące.

Korektor ratunkowy

Gdy krycie w jakimś obszarze nie jest zadowalające, nie stosuj kolejnej warstwy ciężkiego podkładu na całą twarz. Sięgnij wtedy po korektor, który nałożysz punktowo i rozetrzesz wybranym przez siebie narzędziem. Zakryjesz w ten sposób problematyczne miejsca, nie tworząc efektu maski.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ