Monday, April 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Trwałe prostowanie zębów w kilka miesięcy. Jak? DR SMILE zna odpowiedź

Trwałe prostowanie zębów w kilka miesięcy. Jak? DR SMILE zna odpowiedź

Marzysz o prostych zębach w kilka miesięcy? Znamy na to sposób

ortodoncja

/ fot. DR SMILE

Połączenie współczesnej medycyny, technologii i techniki druku 3D pozwala nam dziś na metody ortodontyczne, które jeszcze kilka lat temu wydawały się jedynie futurystyczną mrzonką. Jak wyprostować zęby zaledwie w kilka miesięcy, bez zbędnych wizyt u ortodonty? Okazuje się, że jest to dużo łatwiejsze i przystępniejsze, niż nam się wydaje

 

Jak skutecznie wyprostować zęby w krótkim czasie?

Współcześnie znaczna część osób przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu. Choć kiedyś była to głównie domena ludzi młodych, dziś niezależnie od tego, czy mamy 20 czy 60 lat, chcemy czuć się dobrze w swoim ciele. Chcemy, by było sprawne, ale też wyglądało estetycznie – było zadbane i służyło nam jak najdłużej. Dlatego też niezwykłą popularnością cieszy się dziś ortodoncja. Obecnie nadal popularny jest jednak mit, że o proste zęby można zadbać jedynie, gdy jesteśmy młodzi, ponieważ później leczenie jest mniej skuteczne. Oczywiście nie jest to prawda.

 

O prosty zgryz możemy zadbać w każdym wieku. Co ciekawe, nie musimy decydować się na standardowe leczenie ortodontyczne. Jest ono oczywiście skuteczne, jednak widok metalowych zamków przyklejanych do zębów na kilka lat wciąż skutecznie odstrasza wiele osób, które marzą o prostych zębach. W Polsce coraz popularniejsza staje się dużo prostsza alternatywa tego standardowego leczenia. Klasycznym aparatom na zęby miejsca często ustępuje tzw. clear alignernakładka ortodontyczna, której noszenie trwa dużo krócej, a w dodatku można zdejmować ją np. do posiłków.

 

Jak działają nakładki ortodontyczne?

Popularną firmą produkującą nakładki ortodontyczne jest DR SMILE. Firma ma już swoje siedziby w ponad 30 miastach w Polsce, co czyni ją łatwo dostępną dla każdego. Clear alignery produkowane przez firmę mają za zadanie wyrównać różnego rodzaju wady – tak, by uśmiech osoby decydującej się na leczenie stał się dla niej tym wymarzonym. Nakładki produkowane są z termoplastycznego tworzywa sztucznego, dopuszczonego do użytku medycznego i są bezpieczne w użytkowaniu. Co najważniejsze, aparaty te są przezroczyste – a więc inni nawet nie zauważą, że jesteś w trakcie leczenia.

 

Możemy swobodnie zdejmować je do jedzenia i picia, należy jednak pamiętać, że nie są to nakładki nocne – aby uzyskać pożądany efekt, należy nosić je przynajmniej przez 22 godziny w ciągu doby. Jedna nakładka stosowana jest przez 14 dni, po tym czasie zmieniamy ją na kolejną, która będzie dalej pracować na nasze proste zęby. W zależności od stopnia zaawansowania wady – dobierana jest odpowiednia liczba nakładek i długość leczenia, by dojść do wymarzonych efektów.

 

Chcesz szybko i skutecznie wyprostować zęby? / fot. DR SMILE

Chcesz szybko i skutecznie wyprostować zęby? / fot. DR SMILE

Clear aligner – przebieg leczenia

Wizyty w DR SMILE rozpoczynają się od bezpłatnego skanu 3D zębów. Dzięki niemu dentysta może dokładnie przyjrzeć się naszemu zgryzowi z każdej strony i określić, jaki jest rodzaj wady zgryzu, a także stwierdzić, czy i jakie korekty są możliwe. Po bezpłatnej wizycie przygotowywany jest dla nas indywidualny plan leczenia, w którym zawarta jest także symulacja naszych zębów do porównania przed i po leczeniu. Plan przychodzi do nas mailem, następnie konsultant kontaktuje się z nami, by odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Jeżeli decydujemy się na podjęcie leczenia i akceptujemy przygotowany dla nas plan, rozpoczyna się proces produkcji specjalnych nakładek DR SMILE.

 

Cały zestaw nakładek, jakie będziemy stosować w leczeniu, zostaje dostarczony bezpośrednio do domu. Aparaty są ponumerowane, więc nie musimy obawiać się, że się pomylimy. Średnio proces leczenia trwa od 4 – 9 miesięcy, w zależności od skomplikowania przypadku. W odróżnieniu od klasycznego leczenia ortodontycznego proces ten jest więc nie tylko krótszy, ale także dużo mniej czasochłonny. Leczenie tego rodzaju clear alignerami nie wymaga bowiem od nas nawet wizyt kontrolnych u lekarza – chyba, że taka jest nam potrzebna, wtedy odbywa się ona bezpłatnie. Alternatywą jest jednak cotygodniowa kontrola przez aplikację mobilną DR SMILE – raz w tygodniu przesyłamy zdjęcie swoich zębów, a specjaliści na bieżąco kontrolują postępy w leczeniu.

 

Dlaczego nakładki na zęby są skuteczne?

Specjalne nakładki ortodontyczne są skuteczne przede wszystkim ze względu na swoją budowę – posiadają nie tylko bardzo mocne i elastyczne warstwy zewnętrzne, lecz także elastyczny rdzeń, pozwalający na przesuwanie się zębów w odpowiednim kierunku. Aparaty są więc wytrzymałe i dodatkowo zabezpieczone przed łamaniem. Co szczególnie ważne, kluczową rolę przy projektowaniu nakładek odgrywa przygotowywany skan 3D zębów – dokładniejszy, niż jakikolwiek odcisk. Dzięki niemu specjaliści są w stanie zaplanować proces przesuwania zębów, a następnie na drukarce 3D przygotować specjalne nakładki. Procedura przygotowywania modelu i nakładek na zęby jest zupełnie bezbolesna.

 

Proces prostowania zębów nie musi być długi i czasochłonny / fot. DR SMILE

Proces prostowania zębów nie musi być długi i czasochłonny / fot. DR SMILE

 

DR SMILE – ceny

W DR SMILE nie ma żadnych ukrytych kosztów leczenia. Cena waha się od 6790 zł do 12 590 zł za całość procesu. Koszty mogą być oczywiście rozłożone na wygodne raty – już od 153 zł miesięcznie. Możemy zdecydować się na maksymalnie 72 raty lub 24 raty 0%. Cena ta obejmuje całość leczenia – zawiera ona wizytę, zestaw nakładek i akcesoriów, kontakt ze specjalistami przez aplikację, a także wszelkie późniejsze ewentualne wizyty czy zabiegi, jeśli takie są potrzebne. Jeżeli zauważany przez nas efekt różni się od tego zakładanego w planie, koszty za dalsze leczenie ponosi DR SMILE.

Jakie są korzyści leczenia za pomocą nakładki ortodontycznej?

Przede wszystkim poprawia się nasza samoocena i pewność siebie – uśmiechamy się do końca życia, dlatego korzyści z leczenia są długodystansowe. Dodatkowo decydując się na korzystanie z nakładek, nie tylko oszczędzamy czas, który poświęcilibyśmy na wizyty u ortodonty, lecz także skracamy sam okres prostowania się zgryzu. Nie martwimy się też widocznością aparatu, ponieważ nakładki są przezroczyste, w dodatku zakładane jedynie przez kilka miesięcy – ani się obejrzymy, a leczenie będziemy mieli za sobą. Nie musimy przejmować się, że jedzenie dostanie się między aparat, ponieważ podczas jedzenia i picia zostaje on wyjęty. Leczenie nakładkami ortodontycznymi stosowane jest na świecie od kilkudziesięciu lat – jest to więc sprawdzona metoda, która w końcu stała się popularna także w Polsce.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Natalka 2 marca, 2023

    Ładne i zadbane zęby zawsze były moim marzeniem, używam nakładek prostujących i past wybielających. Mam kręćka na tym punkcie do tego stopnia że kupiłam inteligentną szczoteczkę z philipsa. Żyje mi się zdecydowanie lepiej jak wiem że wszystkie zęby mam wyszorowane na błysk

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ