Thursday, May 30, 2024
Home / Kuchnia  / Truskawki w czekoladzie

Truskawki w czekoladzie

Sezon na truskawki trwa! Ale jeśli brakuje Wam kulinarnych inspiracji polecamy przepisy na naszym portalu. Tym razem przepis na truskawki w białej czekoladzie. Mmmm

przepis truskawki w czekoladzie

przepis truskawki w czekoladzie

przepis truskawki w czekoladzie

Truskawki, ach truskawki! Sezon na truskawki trwa! Ale jeśli brakuje Wam kulinarnych inspiracji polecamy przepisy na naszym portalu. Tym razem przepis na truskawki w białej czekoladzie. Mmmm... Palce lizać!

Truskawki, ach truskawki! Sezon na truskawki trwa! Ale jeśli brakuje Wam kulinarnych inspiracji polecamy przepisy na naszym portalu. Tym razem przepis na truskawki w białej czekoladzie. Mmmm… Palce lizać!

SKŁADNIKI:
1/2 kg truskawek
1/2 tabliczki czekolady (mlecznej lub deserowej gorzkiej)
1/2 tabliczki białej czekolady
1 łyżka masła
przyprawy

PRZEPIS NA TRUSKAWKI W BIAŁEJ CZEKOLADZIE:

Truskawki dokładnie wypłukać w zimnej wodzie, pozostawić na durszlaku do wyschnięcia. Obie kostki czekolady połamać na mniejsze kawałki i umieścić w osobnych rondelkach. Dodać po łyżce masła (aby się nie przypaliło) i bardzo powoli podgrzewać. Jeżeli polewa czekoladowa będzie zbyt gęsta, można dodać odrobinę mleka. Jeszcze gorącą czekoladę można też przyprawić ulubionymi aromatami: wanilią, cynamonem, a nawet chili.

Kiedy masa czekoladowa będzie gotowa, należy przytrzymać truskawki za szypułki i delikatnie zanurzać końcówkę owocu w ciemnej bądź białej czekoladzie. Można też odstawić zanurzone w ciemnej czekoladzie truskawki na bibułki bądź talerz i po ostygnięciu udekorować je białą czekoladą, tak aby powstała szachownica.

SMACZNEGO!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ