Friday, June 14, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Trenuj i biegaj dla siebie i innych!

Trenuj i biegaj dla siebie i innych!

Zobacz, jak przygotować się do biegu pod okiem profejsjonalistów

Ambasadorzy Biegu: Julia Kamińska i Mateusz Janicki oraz małżeństwo trenerów / fot. materiały prasowe

W dniu 24 maja 2016 r. padł w Krakowie absolutny rekord. Zarejestrowanie 5 tys osób do charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run 2016 zajęło w tym roku 14,5 minuty, a dokładniej 869 sekund.
Jeśli nie zdążyłaś się zapisać lub po prostu chcesz pobiec w tym charytatywnym biegu szafetowym, mamy dobrą wiadomość. „Miasto Kobiet” zachęca wszystkie kobiety do pobiegnięcia ramię w ramię z naszą drużyną. Aby móc cieszyć się zarówno z tego, że biegnąc pomagamy osobom po amputacjach i robimy coś dla naszych ciał i głów – zapraszamy do brania udziału w bezpłatnych treningach, które przygotują nas do wspólnego podjęcia wyzwania

Ambasadorzy Biegu: Julia Kamińska i Mateusz Janicki oraz małżeństwo trenerów / fot. materiały prasowe

Ambasadorzy Biegu: Julia Kamińska i Mateusz Janicki oraz małżeństwo trenerów / fot. materiały prasowe

Treningi do biegu odbywają się dwa razy w tygodniu. Wtorkowe ćwiczenia prowadzi Kasia Samborska, trenerka personalna, specjalizująca się w aktywności kobiet oraz Maciek Samborski, pod którego okiem trenować można w soboty. Reprezentacja „Miasta Kobiet” na własnej skórze sprawdziła (i została na dłużej) na czym polegają wtorkowe treningi, czego można się po nich spodziewać i kto może z nich korzystać.

Treningi mają za zadanie przygotować wszystkich chętnych do biegu, którego dystans wynosi 3,8 km. Nie musisz brać udziału w Kraków Business Run, aby móc skorzystać z treningu pod okiem fachowców.
Każdy może wziąć w treningu aktywny udział: kobiety, mężczyźni, starsi, młodsi, biegający już od dawna jak i dopiero zaczynający. Chodzi o to, żeby każdy kto z nich skorzysta był zadowolony. Aby bieganie stało się przyjemnością, trenerzy starają się dopasować trening do aktualnych możliwość grupy.

„Zawsze podkreślam, że kartka papieru wszystko przyjmie i choćbym ułożyła najlepszy plan to i tak muszę go na bieżąco dopasować do zawodników, którzy akurat są na treningu. Dlatego uświadamiam, że każdy powinien słuchać przede wszystkim swojego organizmu i robić tyle ile da radę. Śmieję, że do tego plus 5 powtórzeń, żeby móc się poprawiać”– mówi Kasia Samborska.
Treningi są urozmaicone i każdy, nawet bardzo początkujący da sobie u nas radę. Samborska zapewnia, że z wcześniejszym przygotowaniem rywalizacja na trasie będzie bardzo przyjemna.

Czy słońce, czy deszcz. Treningi odbywają się co wtorek, o 19.30 ! / fot. K. Samborska

Czy słońce, czy deszcz. Treningi odbywają się co wtorek, o 19.30 ! / fot. K. Samborska

„Każdy trening zaczyna się rozgrzewką, potem w części głównej w zależności od celu jaki mamy obrany (poprawa wydolności, szybkości, techniki biegu, skoczności, koordynacji, siły biegowej lub siły) wykonujemy dane zadania. Na końcu obowiązkowe rozciąganie aby wyjść z treningu dobrze zabezpieczonym przed kontuzjami. Na jednym treningu często mieszane są różne elementy, przez co nie jest on nudny – zapewnia Agna Karasińska, redaktor prowadząca portal „Miasto Kobiet”, którą spotkacie na wtorkowych treningach na Błoniach.

Pierwszy trening Miasta Kobiet z mężczyznami / fot. M. Samborski

Pierwszy trening Miasta Kobiet z mężczyznami: zmęczeni ale szczęśliwi / fot. M. Samborski

Małżeństwo trenerów zaraża pasją do sportu. Jako zawodowi lekkoatleci chcą uczyć przede wszystkim bezpiecznego biegania:

„Na treningi zaprosimy dietetyków z SAMtrening, którzy opowiedzą co i jak jeść, żeby start wypadł jak najlepiej. No i nie zapominajmy po co się spotykamy – oprócz poprawy kondycji łączy nas wspólny i bardzo szlachetny cel – pomoc potrzebującym. Połączenie pracy, pasji i możliwości pomocy innym jest nieziemskim uczuciem!” – mówi trenerka.

Zapraszamy do dołączenia do naszej facebookowej grupy wsparcia dla biegaczek.
Jeśli chcesz wystartować W Kraków Business Run, w twojej firmie zabrakło miejsc w drużynie, prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, nie zdążyłaś się zarejestrować lub po prostu chcesz poznać ciekawe kobiety, które chcą zrobić coś dla siebie i innych, zapraszamy do nas. Z kobiet, które będą zdeterminowane, aby pobiec, utworzymy dodatkowe drużyny. Napisz do agnakarasinska@miastokobiet.pl lub spotkajmy się na wtorkowym treningu o 19:30 przed wejściem głównym do Parku Jordana.

Dołącz do naszej grupy na FB i bądź na bieżąco: Miasto Kobiet Biega

Dołącz do naszej grupy na FB i bądź na bieżąco: Miasto Kobiet Biega

TRENINGI W CZERWCU

31.05 wtorek – 19.30- BŁONIA wejście główne do PARKU JORDANA – trening poprowadzi Katarzyna Samborska
03.06 piątek – 18.30 – BŁONIA wejście główne do PARKU JORDANA- trening poprowadzi Maciej Samborski
07.06 wtorek – 19.30- BŁONIA wejście główne do PARKU JORDANA – trening prowadzi Katarzyna Samborska
11.06 sobota – 9.30- trening poprowadzi Maciej Samborski
14.06 wtorek – 19.30- BŁONIA wejście główne do PARKU JORDANA – trening prowadził Katarzyna Samborska
17.06 piątek – 18.30 – BŁONIA wejście główne do PARKU JORDANA- trening poprowadzi Maciej Samborski
21.06 wtorek – 19.30- BŁONIA wejście główne do PARKU JORDANA – trening poprowadzi Katarzyna Samborska
25.06 sobota – 09.30- trening poprowadzi Maciej Samborski
28.06 wtorek – 19.30- BŁONIA wejście główne do PARKU JORDANA – trening prowadził Katarzyna Samborska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ