Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Trening EMS – profesjonalny trening dla każdego

Trening EMS – profesjonalny trening dla każdego

Cudowna recepta na zbudowanie i utrzymanie idealnej sylwetki

trening EMS

Dużym atutem treningu EMS są efekty widoczne już po kilku sesjach treningowych / fot. materiały prasowe

Trening EMS cieszy się ogromną popularnością wśród zawodowych sportowców. Ta metoda treningowa jest także powszechnie wykorzystywana podczas rehabilitacji oraz fizjoterapii

 

Jeśli i Ty interesujesz się tą formą treningu, to przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik, w którym wyjaśniamy:

•  Czym jest trening EMS?

• Jakie efekty przynosi ?

• Jakie są jego zalety?

Zebrane przez nas informacje z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze tej formy treningu.

Czym jest trening EMS?

Trening EMS polega na pobudzaniu mięśni za pomocą elektrostymulacji. Odpowiednio dopasowane impulsy elektryczne naśladują naturalne bodźce generowane przez układ nerwowy. To sprawia, że w mięśniach powstają dodatkowe skurcze, które zwiększają efektywność samego treningu. Pamiętaj, że system EMS nie jest cudownym narzędziem, które pomoże Ci spalić nadmiar tłuszczu bez aktywności fizycznej i zmiany nawyków żywieniowych. Może jednak znacząco przyspieszyć proces uzyskiwania idealnej sylwetki.

Jakie efekty przynosi trening EMS?

Dużym atutem treningu EMS są efekty widoczne już po kilku sesjach treningowych. Dzięki systematycznej aktywności fizycznej, wspomaganej przez system MEON EMS, możesz liczyć na:

 

• zwiększenie metabolizmu energetycznego,

• redukcję tkanki tłuszczowej,

• poprawę krążenia oraz ogólnego ukrwienia organizmu,

• wzmocnienie mięśni,

• zwiększenie wytrzymałości,

• poprawę wydolności fizycznej.

 

Dzięki regularnym ćwiczeniom z systemem EMS możesz także poprawić jędrność skóry i pozbyć się cellulitu. Trening zmniejsza bóle stawów i kręgosłupa. Jeśli masz problem z długotrwałym napięciem mięśniowym i schorzeniami układu kostno-stawowego, to na pewno docenisz efekty treningu.

Pamiętaj, że trening EMS jest dla Ciebie w 100% bezpieczny. Składa się on z podstawowych ćwiczeń, które nie obciążają Twoich stawów i kręgosłupa. Dzięki temu znacznie redukujesz ryzyko odniesienia kontuzji w trakcie treningu.

Jakie są zalety tej metody treningu?

Dosyć szczegółowo opisaliśmy efekty treningu EMS. Czas teraz na przedstawienie kilku najważniejszych zalet ćwiczeń w kombinezonie do elektrostymulacji. Trening EMS to przede wszystkim oszczędność czasu. Teraz już nie musisz spędzać wielu godzin na siłowni i pracować z dużymi ciężarami, aby uzyskać oczekiwany efekt. Trening  jest skierowany do osób, które ze względów prywatnych lub zawodowych nie mają czasu na regularne wizyty w klubie fitness. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji trwają zaledwie 30 minut. W czasie ćwiczeń pobudzanych jest aż 10 różnych partii mięśniowych. Podczas jednej sesji treningowej możesz spalić 500-1200 kcal.

Warto podkreślić fakt, że trening EMS jest w pełni bezpieczny. Nie ma także ograniczeń jeśli chodzi o wiek i stopień wytrenowania osób, które chcą skorzystać z tej metody treningowej. Wszystkie ćwiczenia są wykonywane pod okiem profesjonalnego trenera, który dobiera dla Ciebie odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Elektrostymulacja mięśni to doskonały pomysł na zbudowanie idealnej sylwetki bez konieczności spędzania wielu godzin na siłowni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego innowacyjnego systemu, to koniecznie wejdź na stronę meonems.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję o rozpoczęciu treningu z systemem elektrostymulacji mięśni.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Monika 8 lutego, 2021

    Sama zdecydowalam sie jakiś czas temu na poddanie się zabiegowi ems i jestem bardzo zadowolona. Rezultat szybko, bardzo dobry oraz co najważniejsze nie wymaga to codziennych ćwiczeń na siłowni.

    Oczywiscie dobrze jest wspomagać się dietą bo bez diety raczej wiele nie zdziałamy 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ