Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Trening dla kobiety

Trening dla kobiety

Małe ilości, małe serie

Jaka jest odpowiednia ilość ruchu? / fot. materiały prasowe

Niemalże każda kobieta, która marzy o wymodelowaniu pięknej i zdrowej sylwetki, nie może ograniczać się tylko do tego, że będzie ona stosowała odpowiednią do tego celu dietę. Oczywiście, dieta, jest jednym z najbardziej istotnych elementów, jeśli chodzi o utrzymanie odpowiedniej wagi ciała, a co za tym idzie, także zdrowej sylwetki. Niemniej jednak, nie może być mowy o skutecznym modelowaniu sylwetki, jeśli nie wdrożymy do naszego życia odpowiedniej ilości ruchu. Dlatego też, treningi są niemalże nieodłącznym elementem, jeśli chodzi o proces modelowania pięknej i zdrowej sylwetki. Jak jednak zacząć? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie państwo w poniższym artykule

Jaka jest odpowiednia ilość ruchu? / fot. materiały prasowe

Jaka jest odpowiednia ilość ruchu? / fot. materiały prasowe

Przede wszystkim – metoda małych kroczków

Treningi powinno zaczynać się od stosunkowo małych dawek. Warto jest tez pomyśleć o tym, aby plan treningowy, który będzie dla nas najbardziej adekwatny, został wybrany przez trenera personalnego. Dobrze jest wiedzieć, na co dokładnie należy w tej kwestii zwrócić uwagę. Plan treningowy powinien być bowiem dobrany w taki sposób, aby przede wszystkim w żaden sposób nie zaszkodził naszemu organizmowi. Organizm kobiecy ma bowiem pewną, bardzo ściśle określoną wytrzymałość. Warto jednak podkreślić, że ta wytrzymałość zależna jest od wielu czynników. Jednym z nich może być na przykład to, jaki tryb życia prowadzi dana kobieta. Albo też – czy w ogóle wcześniej cokolwiek trenowała.

Spalacze tłuszczu – poczytaj na forum sportowym.

Małe serie, mała ilość powtórzeń

Podstawą każdego treningu, jest to, aby zaczynać od małej ilości wykonywanych ćwiczeń. Małe ilości, małe serie. W taki sposób, jesteśmy w stanie nie tylko uchronić nasz organizm przed przeciążeniem ale także w znaczący sposób unikamy kontuzji, co w przypadku uprawiania jakiegokolwiek sportu, jest bardzo ważne. To, o czym powinny też pamiętać kobiety, to przede wszystkim fakt, aby nie przeforsowywać się za bardzo. Organizm kobiety, jest bowiem znacznie bardziej delikatny, aniżeli organizm mężczyzny. Co za tym idzie, znacznie prościej o kontuzję, czy jakiekolwiek nadwyrężenia. Stosując się do powyższej zasady, jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować nasz organizm na nieco bardziej intensywne treningi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ