Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Trendy w jesiennym makijażu

Trendy w jesiennym makijażu

Jak kolory i faktury zainspirowały makijażystów w tym sezonie? Podpowiadamy na jakie makeup’owe trendy powinnyśmy zwrócić uwagę w tym sezonie.

Od kilku dni mamy jesień. Nieuchronnie zagościła nie tylko w kalendarzu i w temperaturach, zmieniając cały nasz krajobraz, ale również w naszych garderobach i kosmetyczkach. Jak zatem jej kolory i faktury zainspirowały makijażystów w tym sezonie? O tym, na jakie makeup’owe trendy powinnyśmy zwrócić uwagę w tym sezonie, podpowiadamy w najnowszym materiale.

goldenrose

fot. materiał prasowy

Makijaż w stylu retro

Podobnie jak w poprzednim sezonie, również tej jesieni wracają w makijażu akcenty retro. Przejawiają się one głównie w mocnej kresce na górnej powiece, którą można zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest klasyczny eyeliner i zalotna kreska w stylu największej seksbomby Hollywood, która przypomina nam o złotej erze wielkiego ekranu. Takie klasyczne kocie oko sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Jeśli jednak nie jesteś tak grzeczną dziewczyną znacznie bliżej Ci do zwariowanego hipisa, postaw na rozmazaną czarną kredkę, która nada Ci jeszcze większej zadziorności i swoistego pazura. Taki makijaż zajmie Ci dosłownie kilka minut i na pewno zwróci uwagę niejednego faceta.

Akcenty kolorystyczne

Jesień jest tak piękną porą roku, że aż nie sposób byłoby zapomnieć o jej kolorach. I chociaż brązy i pomarańcze zostawiamy naturze, wybijamy się na ich tle fioletami i zieleniami, które w tym sezonie wracają do łask. Najgorętszym trendem sezonu będą znów mocno podkreślone usta, w delikatnie gotyckich klimatach, które będziesz mogła uzyskać właśnie dzięki szminkom i pomadkom o mocnym nasyceniu kolorystycznym. Wybieraj wśród róży, fuksji, burgundów i ciemnych purpurowych fioletów. Nie zapominajmy także o oczach, które w zestawieniu z beżowymi ustami można podkreślać każdym, nawet najmocniejszym kolorem. Zabaw się i puść wodze wyobraźni z butelkową zielenią na powiekach. Taki zabieg sprawi, że niejedna koleżanka będzie Ci zazdrościć i już następnego dnia przyjdzie w podobnym makijażu. Sprawdź i przekonaj się sama.

Naturalność

Powracającym jak bumerang trendem jest naturalność i tak zwany make up no make up. Kluczem do sukcesu w takim stylu jest doskonałe krycie wszystkich niedoskonałości, przy zachowaniu umiaru i używania jak najmniejszej ilości kosmetyków, by zbytnio nie przeciążać skóry. To świetny pomysł na co dzień, który sprawi, że będziesz wyglądać świeżo i promiennie przez cały dzień.

Kosmetyki na jesienną aurę  – Sprawdź na Goldenrose.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ