Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Trendy na zimę 2019/2020

Trendy na zimę 2019/2020

Zauważalne są również kreację na tak zwaną kujonkę

trendy zima 2010

Cekiny, lata 80 i apaszki! / fot. materiały prasowe

Zmieniają się pokolenia, sezony i mody. Wracamy do stylizacji sprzed kilku lub kilkunastu lat, coraz śmielej łączymy konwencje i w praktyce może się okazać, że każda kreacja jest w modzie, bo jest wyrazem naszego stosunku do życia, inspiracji, zainteresowań. Coraz częściej moda jest okazją, by wyróżnić się w tłumie, bawić się wizerunkiem.

 

Liczy się efekt

Teoretycznie, jak pokazuje ranking https://born2be.pl/weloveborn2be/ranking/trendy-na-jesien-i-zime-2019-ranking/, każdy w jesienno-zimowych trendach na ten rok znajdzie coś dla siebie. Tu można się bawić kolorami, łączyć style, przełamywać skostniałe zasady. Do mody wróciły lata osiemdziesiąte z charakterystycznymi materiałami i ozdobami. Rządzą przeskalowane ramiona, cekinowe sukienki i błyszczące rajstopy. Poza tym na ulicach widoczne są stylizacje vintage w miodowym odcieniu. Moda tego sezonu pozwala łączyć to wszystko, co do tej pory pilnowało swoich granic i swojej epoki.

W pogoni za trendami

Styliści prezentują to, co będzie modne w danym sezonie, ale coraz częściej to ulica a nie wybieg weryfikuje te trendy. Właśnie z tego casualowego myślenia o modzie wynikają te połączenia, które królują na co dzień i na imprezach. Kobiety i mężczyźni zestawiają różne elementy, by w efekcie pokazać swoją oryginalność. To w pewien sposób jest gra z kolekcjami z sieciówek, ponieważ widać, że z tych samych ciuchów bez problemu można stworzyć niebanalne kolekcje, a że są one chwilowe, to inna sprawa.

Powrót do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych

Choć nieco starszym miłośnikom trendów obowiązująca moda może wydać się niezbyt przyjemnym wspomnieniem PRL-u, dla młodych jest niezwykłą okazją do tego, by w atrakcyjny sposób zaistnieć na ulicy. W modzie są spódnice midi – plisowane, rozkloszowane lub ołówkowe w zestawie z koszulą, którą trzeba weń włożyć. Do kompletu warto dobrać oversize’owy żakiet, apaszkę i okulary typu aviator. Zauważalne są również kreację na tak zwaną kujonkę. Taki szkolny look oczywiście wykracza poza granicę „ugrzecznione” dziewczynki, bo dodatki bywają już bardzo drapieżne i zaskakują na przykład metalicznym wykończeniem. Do trendów wróciły neony, ale najmodniejszym kolorem sezonu niewątpliwie jest fiolet we wszystkich swoich postać – od delikatnych wrzosów aż po śliwkę czy purpurę. W sezonie 2019/2020 nosi się więc total looki w jagodowych balach lub też akcentuje się kolor niekoniecznie tylko w jednym elemencie i odcieniu. Do mody wróciły marynarki z paskiem, powyciągane swetry i pepitka. Tu obowiązkowo dodatkiem staje się kapelusz.

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Web Design Kuwait 3 stycznia, 2020

    This easygoing pondering style that the associations that overwhelm each day and at gathering’s outcome.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ