Thursday, August 13, 2020
Home / Moda  / Trendy  / Trend alarm: bomber jacket

Trend alarm: bomber jacket

Ostatnio nieco zapomniana. Teraz przeżywa swoje pięć minut. W tym sezonie każda z nas powinna ją mieć w swojej szafie. Bomber jacket powraca.

stylizacja casual z bomber jacket

Bomber jacket króluje na ulicach całego świata / fot.

Znana już od dawna, ale dopiero teraz stała się prawdziwym hitem. Idealna dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Uniwersalna i stylowa. Niezastąpiona w tym sezonie. Bomber jacket powraca w wielkim stylu.

stylizacja casual z bomber jacket

Bomber jacket króluje na ulicach całego świata / fot. materiały prasowe

Jeszcze kilka sezonów temu nikt nie podważyłby pierwszego miejsca ramoneski, w hierarchii kultowych kurtek. Dzisiaj to bomberka stała się prawdziwym must have’em fashionistek. Ma swoje pięć minut, nie tylko w modzie męskiej, ale przede wszystkim kobiecej. Świetna na każdą porę roku. Szukając fenomenu tej kurtki, należy cofnąć się do czasów drugiej wojny światowej. To właśnie wtedy piloci wojskowi zakładali ten fason. Stąd jej inna popularna nazwa – pilotka. Później kojarzona była z subkulturami.
Obecnie bomber jacket króluje zarówno w kolekcjach projektantów jak i sieciówkach. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i wielu wersjach długości. Nie bójmy się eksperymentować. Śmiało szukajmy swojego wymarzonego modelu na dziale męskim. Oversize modny jest zawsze. Czy istnieje niezawodny sposób na oswojenie bomberki? Tak naprawdę nie. Kurtka jest tak uniwersalna, że śmiało powinnyśmy zakładać ją tak często, jak mamy na to ochotę.

CASUAL
Czyli swobodnie i wygodnie. Nie ma tu ściśle określonych norm. Styl przyjmie i zaakceptuje nawet pozornie niepasujące do siebie rzeczy. Bomber jacket w wersji casualowej możemy połączyć z klasycznymi rurkami i białym t-shirtem. Bardziej dziewczęcą alternatywą będzie zestawienie bomberki z dżinsową spódniczką o kroju litery A. Do tego prosty top i codzienna stylizacja gotowa.

stylizacja casual z bomber jacket

Propozycja casualowej stylizacji / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Avatar
    vk 16 marca, 2016

    tekst na poziomie. jak zwykle zresztą 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach