Saturday, April 13, 2024
Home / Miasto Podróży  / Wpadnij do Torunia i sprawdź wiosenne menu w restauracji Stare Metropolis!

Wpadnij do Torunia i sprawdź wiosenne menu w restauracji Stare Metropolis!

Dowiedz się, gdzie warto zjeść, będąc w Toruniu

menu Starego Metropolis

Ręcznie przygotowywane makarony z wybornymi sosami i włoska pizza wypiekana w piecu opalanym drewnem to sztandarowe specjały Starego Metropolis / fot. materiały prasowe

Choć przyroda nieustannie toczy się w kole następujących po sobie pór roku, to zawsze, gdy przychodzi wiosna, zaskakiwani jesteśmy na nowo mnóstwem cudownych doświadczeń. Świeża zieleń traw, młode listki drzew, miłe trele ptaków, orzeźwiające powietrze i ciepłe słońce to tylko niektóre z pozytywnych aspektów ciepłego sezonu. Skosztuj wiosennego menu w restauracji Stare Metropolis!

 

Wiosna w Toruniu

Gdy robi się ciepło, do Torunia zaczynają masowo przyjeżdżać zarówno zorganizowane wycieczki, jak i indywidualni turyści. Przybywają z wielu miast i wiosek Polski, ale nie brak także gości z najodleglejszych zakątków naszego globu. Gród Kopernika kojarzy się wszystkim z gotyckimi zabytkami, wielkimi kościołami, krzyżakami oraz z piernikami. Korzenny smak tych słodyczy doceniają zarówno dzieci, jak i osoby starsze, dlatego rzadko kto wyjeżdża z Torunia bez paczuszki czekoladowych katarzynek.

Przybywając do Grodu Kopernika, warto zostać tu choć na parę dni, tak aby dokładnie zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca i odwiedzić muzea. Trzeba mieć czas, by zobaczyć toruńską starówkę wieczorem, gdy brukowane ulice oświetlane są latarniami. Spacer po zmroku przynosi wspaniałe wrażenia, można np. podziwiać iluminację grubych murów i kościołów, wszędzie panuje niezwykła, pełna tajemnic i tchnąca historią atmosfera. Warto wiedzieć, że w sezonie wiosennym i letnim władze miasta organizują wiele bezpłatnych, plenerowych imprez. Na specjalnie ustawionych scenach występują znane zespoły, kabarety, zespoły folklorystyczne i inni artyści. Popołudnia i wieczory pełne są zabawy. Dużym powodzeniem wśród mieszkańców cieszą także m.in. średniowieczne pikniki, podczas których można oglądać walki rycerzy, strzelać z łuku i spróbować specjałów dawnej kuchni.

Włoska restauracja w Toruniu

Ciepłe wieczory w Grodzie Kopernika mogą wesoło upływać w towarzystwie przyjaciół i bliskich. Biesiadowanie w szerokim rodzinnym gronie to zwyczaj popularny we Włoszech i w Polsce. Warto wiedzieć, że jest w Toruniu miejsce, gdzie podają świetne jedzenie, m.in. znakomite pasty zapiekane i pasty niezapiekane. Ręcznie przygotowywane makarony z wybornymi sosami i włoska pizza wypiekana w piecu opalanym drewnem to sztandarowe specjały Starego Metropolis. Tutaj gotuje się prosto, ze świeżych składników i z sercem dla gości! Warto wiedzieć jednak, że smakosze kuchni polskiej mogą także tutaj solidnie sobie podjeść. Godny polecenia jest zwłaszcza aromatyczny, typowo polski rosół z kurczaka!

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ