Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Torty dla alergików – nie rezygnuj ze słodyczy

Torty dla alergików – nie rezygnuj ze słodyczy

Torty dla alergików to szansa na spożywanie pysznych ciast w znacznie zdrowszej odsłonie

tort dla alergika

Torty dla alergików to przepyszny smak, ale także szansa na spożywanie pysznych ciast w swojej znacznie zdrowszej odsłonie / fot. Canva

Wiele osób uwielbia słodkie ciasta. W naszym kraju wręcz tradycją jest częstowanie gości ciastem lub ciastkami przy okazji wypicia kawy czy też herbaty

 

Często to właśnie do kawiarni udajemy się z bliskimi nam osobami, gdzie również chętnie raczymy się kawałkiem słodkiego ciasta. Dziś jednak wiemy również, że nadmiar słodkości może być szkodliwy, a dla wielu osób naprawdę może być niebezpieczny. Szczególnie kiedy mowa o alergikach czy też osobach ze zdiagnozowaną cukrzycą. Czy to jednak oznacza, że nie mogą takie osoby sięgnąć po kawałek przepysznego ciasta?

Popularne alergie i nietolerancje pokarmowe i inne ograniczenia

Dzisiejsza większa wiedza medyczna pozwala nam diagnozować wiele nietolerancji czy indywidualnych problemów z przyswajaniem niektórych pokarmów znacznie lepiej niż przed laty. To właśnie dlatego możemy do swojej diety podchodzić znacznie bardziej świadomie. I coraz więcej osób dba o to, co spożywa, jakiej jakości są składniki, a niektórzy również starają się, by talerz był maksymalnie etyczny, czyli chociażby bez składników pochodzenia zwierzęcego. Tego typu torty, ciasta i pieczywo to jednak również gratka dla osób o otwartym umyśle, poszukujących nieco nowego smaku i możliwości odkrywania. Wśród wielu smakoszy ciast tradycyjnych również panuje przekonanie, że te bezcukrowe lub wegańskie są dobre, a czasami nawet lepsze od tradycyjnych wersji.

Ciasta dla osób na dietach eliminacyjnych

Nie tylko problemy zdrowotne, ale czasami właśnie zapobieganie ich występowaniu powoduje, że decydujemy się na pewne diety alternatywne, rezygnujemy z produktów zwierzęcych czy też z cukru. Często dbając również o zdrowie nie chcemy spożywać produktów wysoce przetworzonych i unikamy sztucznych dodatków lub barwników. To też istotne powody, dla których wiele osób chętnie kupuje torty i ciasta dla alergików. W takim wypadku ciasta i torty bez sztucznych barwników, konserwantów i aromatów również będą doskonałym wyborem.

Prócz nietolerancji warto zwrócić również uwagę na świadome rezygnowanie w diecie z niektórych produktów, na przykład odzwierzęcych w diecie wegańskiej.

Torty dla alergików – na urodziny i nie tylko

Torty dla alergików to przepyszny smak, ale także szansa na spożywanie pysznych ciast w swojej znacznie zdrowszej odsłonie. Słodzenie przy pomocy alternatyw cukru, a także unikanie glutenu czy też możliwość wyboru opcji wegańskich jest dziś bardzo na czasie. Wiele cukierni przygotowuje takie właśnie torty dla alergików, ciasta dla osób na dietach eliminacyjnych i inne pieczywo czy też przysmaki z tak wyjątkowych przepisów. Jedną z nich jest niejestemzcukru.pl.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ