Thursday, May 23, 2024
Home / Kultura  / Tori Amos wystąpi w Polsce!

Tori Amos wystąpi w Polsce!

12 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie wystąpi Tori Amos. Czytaj więcej

Tori Amos zagra koncert w Warszawie

Tori Amos jedna z najbardziej utalentowanych i szanowanych artystek, kompozytorek i wokalistek z ostatnich 20 lat , ogłosiła wydanie nowego albumu – „Unrepentant Geraldines”, na wiosnę 2014 roku.

Tori Amos zagra koncert w Warszawie

Tori Amos zagra koncert w Warszawie / fot. materiał prasowy

Nowy album wspierać będzie rozległa światowa trasa koncertowa rozpoczynająca się 7 maja 2014 roku w Dublinie. W ramach europejskiej trasy do Polski artystka zawita 12 czerwca do Sali Kongresowej w Warszawie.

„Unrepentant Geraldines” to powrót do rdzennej tożsamości artystki, twórczości współczesnej z elementami wykwintnych klasycznych projektów inspirowanych muzyką Tori Amos z ostatnich 4 lat. Z pewnością poczujemy sezonowość Midwinter Graces z nurtem klasycznego Night of Hunters, oraz aromat Gold Dust.

W ubiegłym miesiącu Tori Amos rozpoczęła także prace nad swoim najbardziej ambitnym projektem jako kompozytor musicalu The Light Princess razem z Samuelem Adamsonem. The Light of Princes został nominowany na UK Evening Standard Drama Awards do nagrody Best Musical.

„Unrepentant Geraldines” jest dalszym krokiem w artystycznej ewolucji jednej z najbardziej znanych i wpływowych artystów swojego pokolenia jest powrotem do inspirującej i osobistej muzyki z czego Tori Amos znana jest na całym świecie .

Tori Amos sprzedała ponad 12 milionów płyt, zagrał ponad tysiąc koncertów i zdobyła wiele nagród . Od wydania debiutanckiego albumu „Little Earthquakes” 20 lat temu w 1992 roku, gdy rozpoczęła swój wyjątkowy styl pisania piosenek, Amos kontynuuje twórczość na najwyższym poziomie, zbierając nowych fanów swoim przesłaniem, czułością, adoruje sarkastyczną asertywnością, i oczywiście zawsze towarzyszy jej zupełnie niezrównana muzyka wykorzystywana w powieściach i filmach na całym świecie.

Tori Amos jest także znana z akcji pomocy humanitarnej – jest współzałożycielem fundacji RAINN (Rape, Abuse, and Incest National Network), która w Stanach jest największą organizacją do walki z przestępczością seksualną.

12 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie Trevor Moss & Hannah Lou zaprezentują swoją pełną pasji muzykę przed koncertem Tori Amos.

W muzyce duetu można się zakochać. Jest kameralną, ludową poezją przy delikatnych dźwiękach akustycznej gitary. Namiętna, piękna i ponadczasowa prezentowana w najwyższej jakości. Pełne harmonii utwory i anielski wokal przenoszą słuchacza do pięknego świata budowanego muzyką duetu. Więcej informacji na: trevormossandhannahlou.com

Bilety na koncert Tori Amos oraz duetu Trevor Moss & Hannah Lou dostępne na www.LiveNation.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ