Saturday, June 15, 2024
Home / Zdrowie  / Jaka torba na fitness będzie najlepsza?

Jaka torba na fitness będzie najlepsza?

Torba fitness nie zagwarantuje ci motywacji do treningów, ale na pewno znacznie ułatwi ich przebieg!

Stylowa i wygodna torba to część treningowego sukcesu! / fot. materiały prasowe

Z roku na rok rośnie liczba pań, które coraz chętniej zaglądają na siłownię, zapisują się na zajęcia fitness lub na pływalnię. Oczywiście modelowanie zgrabnej sylwetki realizować można na wiele różnych sposobów, także poprzez zyskujący na popularności jogging, ale to właśnie zajęcia fitness stały się tymi zajęciami sportowymi, które są najbardziej cenione przez panie niemal w każdym wieku. Co ważne, współcześnie nie ma najmniejszego problemu z zapisaniem się na tego typu zajęcia. Pewnym ograniczeniem może być jedynie kwestia sprzętu. W końcu każda z nas chce wyglądać atrakcyjnie, również na sali ćwiczeń, a do tego potrzebny jest odpowiedni strój i dodatki. W tym miejscu pragniemy skupić się właśnie na tym ostatnim elemencie damskiego ekwipunku sportowego, a dokładniej na torbach sportowych dla pań. Jak powinna wyglądać taka torba i jakie funkcje powinna ona spełniać, by można było uznać ją za sprzęt w pełni wartościowy i co równie ważne, za sprzęt modny?

Stylowa i wygodna torba to część treningowego sukcesu! / fot. materiały prasowe

Stylowa i wygodna torba to część treningowego sukcesu! / fot. materiały prasowe

Wielkość torby

Wielkość sportowej torby powinna być uzależniona od rodzaju treningu, w jakim uczestniczymy. Jeśli jest to typowy trening fitness, ilość sprzętu, jaki będziemy zabierać ze sobą na zajęcia, nie będzie zbyt duża. Torba sportowa na zajęcia fitness nie musi być zatem szczególnie obszerna. Torba o większej pojemności może przydać się nam w innych okolicznościach, na przykład wtedy, gdy wybieramy się na trening lub na mecz tenisa ziemnego. W takiej sytuacji torby sportowe o dużym rozmiarze ułatwią zapakowanie do wnętrza nie tylko odzieży sportowej, ale również rakiety czy piłek do gry w tenisa. Na zajęcia fitness lub na wizytę w siłowni zupełnie wystarczająca będzie torba sportowa o wymiarach standardowych, w której zdołamy pomieścić obuwie i odzież na zmianę, ewentualnie niewielką kosmetyczkę czy bidon z wodą.

Sposób wykonania torby

W przypadku treningu sportowego najlepiej sprawdzają się torby o dość prostym kroju, które gwarantują wysoki komfort ich noszenia, nawet przy ich sporym obciążeniu. Takie torby powinny mieć zatem długi, regulowany pasek, który pozwoli nosić torbę na ramieniu, a także parę krótkich szelek, które pozwolą na noszenie torby w dłoni, jeśli tak będzie nam w danym momencie wygodniej. Dobrej jakości torba sportowa powinna być także wykonana z trwałego, najlepiej wodoodpornego materiału, który łatwo się czyści, co w dużym stopniu wpływa na wygodę jej użytkowania.

Funkcjonalność torby

Nowoczesna torba sportowa to przedmiot, który możesz zabrać ze sobą na siłownię lub na weekendowe zakupy do galerii handlowej. Taka torba powinna być zatem wyposażona w co najmniej kilka mniejszych kieszonek do przechowywania niewielkich przedmiotów oraz w większą komorę wewnętrzną, w której z powodzeniem zmieścisz większe rzeczy, na przykład nowo zakupione części garderoby. Fajnie, gdy taka torba będzie miała również zewnętrzną kieszeń, wykonaną z rozciągliwej siatki. Gdy wracasz z siłowni, możesz umieścić w niej zawilgocony ręcznik, a gdy jesteś na zakupach, schować w niej część podręcznych sprawunków.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ