Sunday, November 3, 2024
Home / Ludzie  / TOP 8: Najlepsze polskie podcasterki. Za co słuchacze je kochają?

TOP 8: Najlepsze polskie podcasterki. Za co słuchacze je kochają?

Dowiedz się, jakie podcasty tworzą

Osoba przygotowująca się do nagrywania podcastu

Podcasty w Polsce zyskują coraz większą popularność. / fot. Pixabay

Kobiety, które wykazują się niezwykłą kreatywnością. Rozmawiają, zapraszają ekspertów, poruszają istotne tematy. Dzielą się swoimi przemyśleniami. Towarzyszą wielu Polakom podczas wykonywania codziennych czynności takich jak sprzątania, gotowania, odpoczywania. Ich najwierniejsi słuchacze za każdym razem z niecierpliwością czekają na nowe, premierowe odcinki. O kim mowa? O „królowach polskich podcastów”. Oto polskie podcasterki, które przyciągają do siebie mnóstwo słuchaczy

 

Joanna Okuniewska „Tu Okuniewska”, „Ja i moje przyjaciółki idiotki”

Asia Okuniewska, która na co dzień mieszka na Islandii jest autorką dwóch popularnych wspomnianych podcastów. Pierwszy z nich, „Tu Okuniewska” to opowiadania twórczyni o swoim codziennym życiu, przemyśleniach, wspomnieniach.

 

 Dźwiękowy zapis tego o czym myślę, gdy dwanaście godzin stoję, kroję, siekam, smażę i piekę

 

– opisuje tematykę swojego pierwszego podcastu.

 

 

Z kolei druga dźwiękowa opowieść Okuniewskiej, „Ja i moje przyjaciółki idiotki” stała się absolutnym hitem! Była ona nagrywana przez prawie trzy lata.

 

 Złamane serca, miłosne rozczarowania i historie bez happy endu.

Czyli historie Twoje i innych mądrych dziewczyn, które miały odwagę się głupio zakochać, a teraz umieją się z tego śmiać.

 

– czytamy w opisie na Spotify.

 

 

Podcast opowiada o związkach, przede wszystkim dotyczy toksycznych relacji. Autorka przywołuje w nim prawdziwe historie ze swojego życia oraz internautów opisujących jej swoje miłosne porażki. W 2020 roku Okuniewska wydała książkę o tym samym tytule, która jest uzupełnieniem podcastu .W styczniu 2022 roku Asia opublikowała na swoim Instagramie post, w którym wyznała, że „Moje przyjaciółki idiotki” dobiegają końca. W kwietniu ukazał się ostatni odcinek słuchowiska, ale… to nie kategoryczny koniec. W lipcu podcasterka ogłosiła, że powstaje serial oparty na „Idiotkach”.

 

 

 

 Jestem tak podekscytowana, że aż mnie bolą policzki od uśmiechu. Pierwsze trzy odcinki leżą przede mną wydrukowane i pachną tuszem. To pierwszy raz, kiedy te scenariusze przeczytają WAŻNE OSOBY i zacznie się dziać historia!

 

– napisała.

 

Praca nad serialem "Ja i moje przyjaciółki idiotki"

Trwają prace nad serialem „Ja i moje przyjaciółki idiotki”. W obsadzie między innymi Maciej Musiał. / fot. Instagram / @tu_okuniewska

 

Zobacz także:

Kto płaci na randce, gdzie się umawiać, kiedy do łóżka – czyli randkowanie krok po kroku

 

Justyna Mazur „Piąte: Nie zabijaj”, „Słuchowisko: Pogadajmy o życiu”, „Piąte przez dziesiąte”

Twórczyni trzech podcastów oraz nagradzanego bloga „Krótki poradnik jak ogarnąć życie”. Justyna Mazur karierę podcasterki zaczęła od „Słuchowisko. Pogadajmy o życiu”, gdzie podobnie jak na swoim blogu, omawia tematy związane ze stylem życia. Podcast „Piąte nie zabijaj” porusza tematy „true crime”. Justyna opowiada o zbrodniach, które zdarzyły się w rzeczywistości.

 

 Życia, które skończyły się zbyt wcześnie. Zaginięcia bez śladu. Sprawy, o których nie sposób zapomnieć. Twarze, które pamięta się na długo

 

–  możemy przeczytać w opisie na Spotify.

 

 

Z kolei „Piąte przez dziesiąte” to rozmowy twórczyni z jej mężem, jak sama mówi „o wszystkim i o niczym”.

 

 Jest jak jest. Trzy po trzy. Pitu pitu. Pier*lenie o Szopenie. Także tego. Ludzie to są. Zapraszamy do słuchania!

 

– opisuje swój podcast.

 

 

 Marta Niedźwiedzka „O Zmierzchu”

Kim jest Marta Niedźwiedzka? To psycholożka i pierwsza w Polsce sex coachka. Jej autorski podcast „O Zmierzchu” to słuchowisko, w którym nie ma tematów tabu. Marta otwarcie i sensownie mówi o seksie, emocjach i relacjach międzyludzkich. Dla kogo jest ten podcast?

 

Dla tych, którym o zmierzchu najlepiej się myśli. I dla tych dla których zmierzch to pora na odpoczynek

 

– zachęca do słuchania podcastu psycholożka.

 

 

Przeczytaj też:

Seks podczas okresu. Tabu czy ekstaza?

 

Martyna Wojciechowska „DALEJ”

Znana prezenterka telewizyjna i podróżniczka również spełnia się w roli podcasterki. Od kwietnia 2021 roku prowadzi swój autorski podcast „DALEJ”. Martyna Wojciechowska rozmawia z osobami, które stanowią dla niej inspirację.

 

Zapraszam Was na niezwykłe spotkania z Ludźmi, którym przyświeca idea #CHCEMISIĘ, którzy inspirują, dają energię do działania, chodzą własnymi ścieżkami i szukają odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu naprawdę WAŻNE

 

– pisze na Spotify.

 

Karolina Cwalina PODCAST

Karolina Cwalina-Stępniak znana na Instagramie jako @sexyzaczynasiewglowie również prowadzi swój podcast, w którym rozmawia z gośćmi. Są to inspirujące osoby, eksperci ze swoich branż. Twórczyni także unika lukrowania rzeczywistości, nie istnieją dla niej również tematy tabu.

 

 Autentyczne historie o biznesie, psychologii, zdrowiu… Po prostu o wszystkim, co ważne i na co mamy WPŁYW

 

– pisze o tematyce swojego słuchowiska.

 

 

Zobacz też:

Tatiana Okupnik złamała tabu. O jakich krępujących problemach odważyła się powiedzieć?

Karolina Sobańska

Młoda autorka nagrywa swój podcast nieprzerwanie od 2018 roku. Przeprowadza rozmowy ze specjalistami, jak sama wspomina „o świadomym i odpowiedzialnym życiu. W swojej audycji Karolina Sobańska porusza tematy związane między innymi ze zdrowiem, ekologią, rozwojem osobistym oraz podróżami. Podcasterka wraz z zaproszonymi ekspertami poprzez luźną rozmowę przekazują słuchaczom przydatną wiedzę.

 

Justyna Szyc-Nagłowska „Nagłowska na głos”, „Matka też człowiek”

Kim jest Justyna Szyc-Nagłowska? To autorka dwóch słuchowisk, które w lipcu 2022 roku znalazły się na trzecim miejscu TOP Podcastów w Polsce na Spotify. „Nagłowska na głos” to podcast, w którym twórczyni rozmawia z zaproszonymi gośćmi na temat rozwoju osobistego, poszukiwaniu właściwej ścieżki w życiu, która uczyni ludzi szczęśliwymi. Podcasterka podkreśla, że audycja jest przeznaczona dla osób, które zdają sobie sprawę, że są kreatorami własnej rzeczywistości i pragną wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

 

 

„Matka też człowiek” – na pierwszą myśl wydaje się, że to podcast stricte o macierzyństwie przeznaczony tylko dla matek. Okazuje się, że jednak nie do końca.

 

 Podcast dla ludzi, którzy lubią wiedzieć co się z nimi dzieje, którzy chcą wiedzieć i uznawać swoje emocje, nawet te najtrudniejsze. Nie tylko dla rodziców – po prawie trzech latach nagrywanie tego podcastu wiem, że słucha go bardzo wiele osób, które nie mają dzieci.

 

– czytamy na Spotify.

 

 

Może cię zainteresuje:

Nienawidzą dzieci, żałują bycia matkami, gardzą ideą rozmnażania. Słyszą, że nie są prawdziwymi kobietami

 

Natalia Kusiak „Pierwsza Randka”

Autorka bloga, która prowadzi podcast „Pierwsza Randka”. O czym jest?

 

 Pierwsza Randka to podcast, w którym rozmawiam z chłopakami o związkach i relacjach na każdym ich etapie: od pierwszego spotkania do rozstania

 

– pisze Natalia.

 

Do założenia podcastu blogerkę zainspirował kolega, który udzielał jej rad dotyczących randkowania. Kusiak stworzyła słuchowisko, które prezentuje męską perspektywę na związki, randki, seks i rozstania. Na „Pierwszą Randkę” zaprasza ona różnych chłopaków, z którymi rozmawia o relacjach międzyludzkich. Dzięki temu można porównać spojrzenia męskie i kobiece na „sprawy miłosne”.

 

 

 Eryka Kawalec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ