Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Top 7 – najlepsze seriale o kobietach

Top 7 – najlepsze seriale o kobietach

Maratonik?

Dla kobiet

O kobietach dla kobiet/ fot. materiały prasowe

Seriale są dobre na wszystko, są źródłem inspiracji, odpoczynku po naszym zazwyczaj ciężkim dniu. Z okazji zbliżającego się święta kobiet, ale i już teraz na codzienną rutynę dnia,  polecamy wspólnie z portalem www.babymama.pl  siedem najlepszych seriali dla kobiet. Szukajcie, a znajdziecie…każda coś dla siebie 

 

Kochamy dobre seriale. A gdy są o świetnych, inteligentnych, zabawnych, intrygujących i mądrych kobietach, uwielbiamy je jeszcze bardziej. Przedstawiamy subiektywną listę najlepszych seriali o kobietach – nie tylko dla kobiet.
Odcieni kobiecości jest bardzo wiele, jak wiele jest charakterów ludzkich. Nie da się tego zaszufladkować, dlatego do naszej listy wybraliśmy seriale, które nie tylko są wyjątkowo wciągające i mają ciekawą fabułę, ale takie, w których są różnorodne i ciekawe postaci kobiece.

CZYTAJ: 15 bohaterek filmów i seriali, które kochamy za womepower

 

1. Grace i Frankie (Grace and Frankie, 2015)

Tytułowe bohaterki to starsze panie, które prowadzą stabilne życie. Do czasu, aż podczas pewnej kolacji dowiadują się, że ich mężowie są gejami. To jednak nie koniec niespodzianek, bo dalej jest coraz gorzej. Okazuje się, że oboje się kochają i planują spędzić resztę życia razem. Katastrofa życiowa dla obu pań jest początkiem perypetii, które dostarczają mnóstwa śmiechu, refleksji i emocji. Nie bez znaczenia dla serialu są aktorzy, którzy wcielają się w główne role. Największe gwiazdy to oczywiście rewelacyjna Jane Fonda oraz niesamowita Lily Tomlin. Ten serial dotyka wielu wątków, ale jego główny trzon stanowi kobieca przyjaźń. Nie zawsze łatwa, ale niezwykle cenna.

 

 

2. Pracujące mamy (Working mums, 2017)

 

Dwuzadaniowe mamy

Pracujące mamy serial/ fot. materiały prasowe

 

 

Praca, dzieci, zbuntowane nastolatki, zdrady, nowe miłości i cztery kobiety, które próbują połączyć życie zawodowe z rodzinnym. Czasem ogląda się je jak w lustrze. Stałym wątkiem serialu są sesje terapeutyczne, w których uczestniczą wszystkie bohaterki. Pełnią one rolę swoistego chóru greckiego. Jest zabawnie, czasem wzruszająco, bywa strasznie. Chociaż to realia życia w Stanach Zjednoczonych, to problemy kobiet podobne są na całym świecie. W tym serialu nie traficie na banały i ckliwości. To nowoczesna kobiecość.

 

 

Żona idealna

Ulubione seriale/ fot. materiały prasowe

 

3. Żona idealna (The Good Wife, 2009)

Alicia, żona prokuratora, która poświęciła wiele lat życia, by opiekować się dziećmi, zmuszona zostaje przez złe decyzje męża, do powrotu do pracy i utrzymania rodziny. Choć skończyła studia prawnicze, musi zaczynać życie zawodowe od zera. I tak trafia do renomowanej kancelarii. Obserwujemy jej przemianę z niepewnej siebie, na ukształtowaną zawodowo i emocjonalnie kobietę. Serial ten wciąga już od pierwszych scen, a każdy odcinek skupia się na nowej sprawie kryminalnej. Klamrę spinającą całość są właśnie perypetie głównej bohaterki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                 

4. Orange is the new black (Orange is the new black, 2013)

Orange in the new black

Godny polecenia/ fot. materiały prasowe

 

Urocza blondynka, Piper, trafia do więzienia za przestępstwo popełnione wiele lat wcześniej. Chce odbyć karę i wrócić do normalnego życia. Jeszcze nie wie, że jej pobyt w więzieniu zmieni ją na zawsze. Wartości, w które wierzyła i życie, które znała, już nie wróci. Jeżeli nie lubicie więziennych seriali, nie zniechęcajcie się – ten jest naprawdę wyjątkowy. Koleżanki z celi to kobiety, których historie wzruszają i przerażają. I chociaż  złamały prawo, mamy do nich dużo sympatii i kibicujemy im. To nieoczywista opowieść o tym, że błądzimy, upadamy i wstajemy. I o tym, że życie rzadko bywa sprawiedliwe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Opowieści podręcznej (The Handmaid’s Tale, 2017)

To antyutopijna opowieść, której akcja rozgrywa się w państwie Gilead, leżącym na terenie obecnych Stanów Zjednoczonych. Zanieczyszczenie środowiska doprowadziło do zaburzenia płodności ludzi. Chcąc doprowadzić do wzrostu liczebności dzieci, stworzono nowy model społeczny, oparty na przemocy seksualnej. Płodne kobiety stają się podręcznymi – swego rodzaju niewolnicami seksualnymi, zmuszanymi przez wyższe warstwy społeczne do zachodzenia w ciąże i rodzenia dzieci komendantom. Wszystko oparte jest na religii, a gwałty uznawane za ceremonie. W serialu poznajemy podręczną, której opowieść obnaża kolejne szokujące zasady panujące w nowym państwie. A szokuje tu niemal wszystko. Każda scena zapiera dech. A June/Freda/Josepha – podręczna jest symbolem kobiecej walki o wolność i postacią, która pokazuje, że nigdy nie wolno się poddać.

Całe wieki kobiety stały w cieniu mężczyzn. Dziś mamy szczęście żyjąc w czasach, gdzie kobiecość jest siłą. Oglądając powyższe seriale zobaczycie, że razem możemy zmieniać świat – na lepsze.

 

 

DODAJMY JESZCZE:

 

6. Genialna przyjaciółka (My Brillant Friend, 2018 )

Serial HBO na podstawie powieści uwielbianej Eleny Ferrante. Fabuła opowiada o przyjaźni dwóch dziewczynek, Elenie i Raffaelli, to wszystko na tle biednego, przepełnionego przemocą Neapolu. Jest to opowieść o dorastaniu, trudach relacji między najpierw dziewczynkami, które z czasem stają się kobietami, historia przeplatana ich kłopotami i troskami. Do analizy widza 60 lat kobiecej przyjaźni i często rywalizacji, na tle włoskiego miasta, które w opowieściach autorki zyskało bardzo na ruchu turystycznym

 „Neapol w jej powieściach nie jest glamour, ale właśnie dlatego ludzie chcą go odwiedzić”

– celnie podsumowywał amerykański serwis Vox.

 

 

7. Wielkie kłamstewka (Big Little Lies, 2017)

Amerykański serial w gwiazdorskiej obsadzie: Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laura Dern . Druga już seria wzbudza zachwyt widzów na całym świecie i zbiera mnóstwo nagród. Małomiasteczkowy klimat, intrygi i tajemnice wciągają z każdą minutą oglądania. Podobnie jak „Genialna przyjaciółka” również na podstawie powieści, ale Liane Moriarty nazywanej mistrzynią suspensu. Fabuła to historie matek i ich dzieci, na tle nadmorskich posiadłości i związane z tym problemy i konflikty, w pozornie tylko sielankowym życiu kobiet, pojawia  się tu nawet wątek kryminalny. 

 

red..:Edyta Sowa-Filipek

BabyMama.pl to miejsce stworzone przez kobiety dla kobiet. Sklep oferuje wszystko, czego możesz potrzebować kobieta w ciąży, w czasie porodu, oraz po narodzinach dziecka. Najnowsze gadżety, ulubione produkty, atrakcyjne akcesoria – kompletna wyprawka dla dziecka.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Avatar
    Monika Batycka 29 lutego, 2020

    Za Opowieść Podręcznej będę się musiała wziąć, ale najpierw przeczytam książkę

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach