Wednesday, May 22, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / TOP 7: Filmy dla konesera na legalnych platformach streamingowych

TOP 7: Filmy dla konesera na legalnych platformach streamingowych

Skończyły Ci się już pomysły na to, co i gdzie oglądać?

kino konesera

Filmy dla kinowych koneserów, z katalogu BEST FILM, znajdziecie na legalnych platformach streamingowych / fot. materiały prasowe

Na początek nowego tygodnia zapraszamy do obejrzenia kilku świetnych filmów, które gościły na ekranach polskich kin studyjnych i spotkały się z bardzo dobrym odbiorem zarówno widzów, jak i krytyków. To filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach, które na długo pozostają w pamięci i o których można nieustannie dyskutować

 

POMIĘDZY SŁOWAMI

Nagrodzony m.in. na FPFF w Gdyni i Warszawskim Festiwalu Filmowym film Urszuli Antoniak z doskonałymi rolami Orlando Bloom

gniew

Gierszała i Andrzeja Chyry.
Czwarty, najbardziej osobisty film reżyserki, która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności – imigracji.

Do obejrzenia na Netfliksie.

 

GNIEW

Malky to rola wymagająca wielkiej odwagi – pisali krytycy. Z całą pewnością kreacja Orlando Blooma w filmie „Gniew” należy do jednej z najlepszych w jego karierze. Do projektu przyciągnęła go odwaga scenarzysty, który tak szczerze i prawdziwie opowiedział o swoim doświadczeniu jako ofiary molestowania seksualnego.

Do obejrzenia na Netfliksie

 

NA ZAWSZE RAZEM

Nagrodzony w Wenecji i Tokio film Mikhaëla Hersa, z Vincentem Lacoste i Stacy Martin w rolach głównych.
David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą – uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem. Vincent Lacoste za rolę Davida był nominowany do Nagrody Cezara w 2019 r.

Do obejrzenia tutaj.

 

MŁYNARSKI – PIOSENKA FINAŁOWA

Jeszcze w zielone gramy… – to doskonała piosenka na dzisiejszy czas.
Film dokumentalny „Młynarski. Piosenka finałowa” to ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, przyjaciół i rodziny.

Do obejrzenia tutaj.

 

SOFIA

Nagrodzona za scenariusz na MFF Cannes 2018 oraz Nagrodę Specjalną Młodych Krytyków na Festiwalu Transatlantyk 2018 „Sofia” to nie tylko film o kobietach, ale również bardzo interesujący, współczesny portret Maroka, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Do obejrzenia tutaj.

 

PLAN MAGGIE

Prezentowany na Sundance, w Berlinie i na MFF w Toronto wyborny film Rebeccy Miller z Gretą Gerwig i Ethanem Hawke w rolach głównych.
Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która postanawia zajść w ciążę i znaleźć do tego celu najlepszego mężczyznę. W tym czasie zakochuje się w zupełnie innym i cały plan trzeba zrobić na nowo.

Do obejrzenia tutaj.

 

MOJA MIŁOŚĆ

Nagroda w Cannes 2015 dla Najlepszej Aktorki (Emmanuelle Bercot) i nominacja do Złotej Palmy dla najlepszego Filmu dla Maïwenn.
Georgio (Vincent Cassel) pojawia się w życiu Tony (Emmanuelle Bercot) nieoczekiwanie i zmienia je o 180 stopni. Związek z królem życia to jedna wielka zabawa. Gdyby tylko godziny spędzone w łóżku, wspólne gotowanie i głupawka podczas zakupów mogły trwać wiecznie…

Do obejrzenia tutaj.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Jarosław Sieraczkiewicz 27 marca, 2020

    Fajne propozycje, na pewno warto.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ