Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / TOP 5 – seriale na długie letnie wieczory

TOP 5 – seriale na długie letnie wieczory

Nie masz już pomysłu , jak zabić nudę w te wakacje? My jak zawsze pomożemy.

seriale na letnie wieczory

Seriale na letnie wieczory / fot. Pixaby

W pewnym momencie lata przychodzi taki czas, że człowiek nie ma co ze sobą zrobić. Na wakacjach już był, rodzina odwiedzona, ogród wypielęgnowany – co teraz ze sobą zrobić? Odpowiedź jest prosta! Obejrzeć dobry serial. Najlepiej kilka sezonów. Najlepiej pod rząd i najlepiej w towarzystwie kogoś bliskiego – ot, taki przepis na udane wakacje. No dobrze, ale co zobaczyć, żeby „porwało”? Przedstawiam wam przegląd 5 seriali, o których przekonałam się, że są warte poświęcenia każdej chwili i dzięki nim zapomnicie o wakacyjnej nudzie.

1. Orange is the new black

Zastanawiałyście się kiedyś, jak to jest być w więzieniu? Dzięki temu serialowi macie okazję. Na podstawie głównej bohaterki, Piper Chapman, w której rolę świetnie wcieliła się Taylor Schilling, znana m.in. ze Szczęściarza i Operacji Argo, oswajamy się z realiami kobiecej placówki więziennej w Litchfield. Poznajemy też szereg innych, wbrew pozorom wspaniałych kobiet, dla których każdy dzień to na swój sposób walka o przetrwanie. W „teraźniejszość” wplecione zostały bardzo sprawnie liczne wątki z przeszłości bohaterek, zarysowujących indywidualność każdej z nich i ukazujących problemy, z jakimi zmagały się na wolności.

Orange is the new black/ fot. materiały prasowe

Orange is the new black/ fot. materiały prasowe

2. Suits

Za garniturem panny sznurem… chyba nie tak to leciało, ale jestem przekonana, że już po pierwszym odcinku Suits i zobaczeniu Harvey Spectera nie będziecie mogły oderwać się od ekranów. Prestiżowa kancelaria na Manhattanie i oni – piękni, ambitni prawnicy, dla których nie ma sprawy nie do wygrania. Większość akcji toczy się oczywiście w firmie, ale nie brak tu również rozbudowanych wątków miłosnych i perypetii bohaterów. Powiem krótko – nie musicie studiować prawa, żeby W garniturach przypadło wam do gustu. Właśnie wyszedł 7. Sezon, więc perspektywa jest jak najbardziej obiecująca. Kolejnym smaczkiem jest Meghan Markle, aktualnie księżna Sussexu, żona księcia Harrey’ego

www.youtube.com/prokda

 

3. House of Cards

Kojarzycie memy z parą prezydencką, obok których stoją Kevin Spacey i Robin Wright jako Underwoodowie? To o ten serial właśnie chodzi. House of Cards podbiło serca całego Białego Domu z Barackiem Obamą na czele i oczywiście milionów ludzi na całym świecie. Wszystko za sprawą pokazania siedziby prezydenta „od kuchni”, łącznie z czarną polityką, która przecież uprawiania jest wszędzie i każdy ma tego świadomość. W rolach głównych wspomniani już Spacey i Wright jako Frank i Claire Underwood, którzy słyną z tego, że zrobią wszystko, by osiągnąć szczyt władzy.

4. Orphan Black

Stoisz na dworcu kolejowym i jesteś świadkiem próby samobójczej kobiety, która chce skoczyć pod pociąg. Podchodzisz bliżej i…okazuje się, że wygląda ona dokładnie jak ty – jak siostra bliźniaczka. Gdy ta się zabija, kradniesz jej tożsamość. Brzmi jak dobry kryminał? Powiem ci więcej: to kryminał i science-fiction w jednym. Nie należę do fanek ani jednego, ani drugiego gatunku, ale kolejny sezon „wciągam” z zapartym tchem, czekając co jeszcze się wydarzy. Zachęcam również ciebie, byś poszła w moje ślady, bo warto.

www.youtube.com/BBC America

 

5. Telefonistki

Serial trochę z innej beczki, bo osadzony w realiach lat 20. XX wieku w Madrycie. Nie oznacza to jednak kostiumowej nudy, z którą najczęściej kojarzą się tego typu produkcje. To opowieść o młodych kobietach, próbujących wyrwać się ze schematów, jakie próbuje narzucić im ówczesne społeczeństwo. Nie chcą być tylko żonami, matkami i opiekunkami domowego ogniska. Chcą pracować i to nie byle gdzie, bo w pierwszej centrali telefonicznej w Hiszpanii! Jeśli macie ochotę zobaczyć feminizm w najczystszej postaci, wzbogacony o dawkę humoru, romansu i dramatu, to koniecznie przygotujcie sobie kilka dni na obejrzenie póki co tylko jednego sezonu.

www.youtube.com/ Netflix Polska

 

Marlena Pelczar

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 바카라사이트 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/top-5-seriali-na-dlugie-letnie-wieczory/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ