Friday, July 19, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Polska moda ma się znakomicie: Top 5 najlepszych pokazów sezonu

Polska moda ma się znakomicie: Top 5 najlepszych pokazów sezonu

Za nami kolejny sezon pokazów mody. W ciągu dwóch miesięcy w Warszawie odbyło się kilkanaście pokazów najlepszych polskich projektantów i brandów modowych na sezon jesień/zima 2013/2014.

Za nami kolejny sezon pokazów mody. W ciągu dwóch miesięcy w Warszawie odbyło się kilkanaście pokazów najlepszych polskich projektantów i brandów modowych na sezon jesień/zima 2013/2014.

SIMPLE

Zdjęcie 1 z 5

Ogromnym zaskoczeniem była kolekcja marki SIMPLE, która tym pokazem świętowała swoje 20-lecie. Zero słodkich kołnierzyków, pasteli i dziewczęcych wykończeń, które charakteryzowały poprzednie kolekcje. Zamiast tego świetne eksperymenty z marynarką w kolorze khaki, elegancka zabawa trenami i farbowanymi futrami. Na jesienne, chłodne dni marka proponuje kobietom spodnie z lampasami, rozkloszowane spódnice i genialne płaszcze do ziemi. Na wieczór – cekinowe sukienki i srebrzyste zestawy nawiązujące do księżycowego krajobrazu. Nowością były sylwetki męskie utrzymane w dobrym guście. Niestety, projektantka marki Lidia Kalita ogłosiła, że żegna się z domem mody, którego była założycielką. Mam jednak nadzieję, że to nie koniec jej kariery w świecie mody. / fot. AKPA

[Not a valid template]

Jednak nie wszyscy zachwycili dobrą formą. Były kolekcje wtórne i przewidywalne, a tego polska publiczność nie lubi. Spośród wszystkich pokazów wybrałem pięć najlepszych, które idealnie obrazują trendy nadchodzącego chłodnego sezonu. Na pierwszy plan wysuwają się kolory – czerń, biel, srebro, błękity, szarości i odcienie zieleni. Do tego wszystkiego bardzo dużo połysku, wzorów, klasyki oraz skórzanych i militarnych klimatów. Każda z tych kolekcji mogłaby zostać śmiało pokazana na światowych tygodniach mody obok takich marek jak Fendi, Valentino czy Balenciaga.

Konrad Fado

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ