Friday, February 23, 2024
Home / Kultura  / TOP 5: Najlepsze seriale o skandalach politycznych i aferach seksualnych

TOP 5: Najlepsze seriale o skandalach politycznych i aferach seksualnych

Poznaj najlepsze produkcje o skandalach politycznych i aferach obyczajowych!

brunetka leżąca na czarnoskórym mężczyźnie jako kadr z serialu Proces Christine Keeler

Kadr z serialu „Proces Christine Keeler” / fot. materiały prasowe

Polityka kryje w sobie wiele tajemnic – rządzący próbują je ukryć za wszelką cenę, a opinia publiczna usilnie stara się do nich dotrzeć. Niektóre historie są idealnym scenariuszem na porywający film bądź serial. Poznaj najlepsze produkcje o skandalach politycznych i aferach seksualnych. Opowiadają zarówno o fikcyjnych wydarzeniach, jak i o rzeczywistych sensacjach, które wstrząsnęły mediami i społeczeństwem

 

Polityka, skandale, seks – seriale warte obejrzenia nie tylko na czas kwarantanny

Skandal (2012-2019)

Główną bohaterką serialu jest Olivia Pope (Kerry Washington, Django, Małe ogniska), która otwiera własną firmę zajmującą się uciszaniem skandali i zarządzaniem kryzysowym. Wcześniej zajmowała się komunikacją Białego Domu z mediami, chroniąc tajemnice państwowej elity. Kobieta próbuje odciąć się od przeszłości, jednak jej poprzednie życie nie daje o sobie zapomnieć. Wciąż musi mierzyć się z problemami dawnych współpracowników, pilnując, by ich sekrety nie wyszły na światło dzienne. Pope jest w stanie posunąć się do wielu ryzykownych działań – np. gróźb czy szantażu – by wywiązać się ze swoich obowiązków. W tych poczynaniach wspiera ją zespół, do którego należą m.in. prawnik, detektywka czy haker z przeszłością w CIA. Serial jest pełen intryg, zawirowań i zachowań na granicy prawa. Cieszył się tak dużą popularnością, że doczekał się aż siedmiu sezonów. Producentką serii jest Shonda Rhimes (Grey’s Anathomy: Chirurdzy). Inspiracją dla jego powstania były losy Judy Smith, specjalistki od komunikacji kryzysowej, która pełniła funkcję zastępczyni rzecznika prasowego Prezydenta George’a W. Busha.

Gdzie obejrzeć: AXN Player

 

Proces Christine Keeler (2019)

Lata 60. XX wieku. Młoda modelka Christine Keeler (Sophie Cookson, Kingsman: Tajne służby, Tajemnice Joan) kończy swój romans z Johnem Profumo, ówczesnym ministrem wojny, potencjalnym kandydatem na nowego premiera. Kiedy na skutek skandalicznego trójkąta miłosnego między Christine i dwoma miejscowymi zachodnioindyjskimi mężczyznami dochodzi do dramatycznej strzelaniny, modelka nagle znajduje się w centrum uwagi. Zachęcona wizją dużego zarobku, Christine opowiada jednej z gazet o romansie z Profumo i rosyjskim szpiegiem. Do swojej opowieści załącza sekretny list miłosny, który otrzymała od Johna Profumo. To rozpoczyna ciąg zdarzeń, który wywołuje ogólnonarodowe oburzenie, a całą sprawę próbuje się zatuszować. „Mężczyźni to głupcy. Lubię ich, a oni, wydaje mi się, lubią mnie” – snuje swoją opowieść serialowa Christine. Kozłem ofiarnym afery staje się Stephen Ward (James Norton, Happy Valley, Obywatel Jones) osteopata z dużymi znajomościami we wpływowych kręgach, który zapoznał modelkę z ministrem. Skandal wydarzył się naprawdę, a w jego wyniku ówczesny premier Anglii, Harold Macmillan, pożegnał się ze stanowiskiem. Na serię składa się sześć odcinków.

Gdzie obejrzeć: od 14 kwietnia o 21:30 na kanale Epic Drama (nowe odcinki w każdą środę o tej samej porze).

 

Skandal w angielskim stylu (2018)

Akcja trzyodcinkowego miniserialu dzieje się w latach 70. ubiegłego wieku. Jeremy Thorpe (Hugh Grant, Notting Hill, Od nowa) jest liderem Partii Liberalnej i tym samym najmłodszym od stulecia przywódcą partii politycznej. Skrywa jednak mroczną tajemnicę, którą próbuje chronić za wszelką cenę. Ponadto przypisuje się mu takie cechy jak hipokryzja i obłuda. Jego sekret zna jedynie Norman Scott (Ben Whishaw, Dziewczyna z portretu, Atlas chmur) – jego były kochanek. Po zakończonym związku Scott czuje się wykorzystany i grozi ujawnieniem szczegółów kontrowersyjnej relacji. Thorpe, który zaczyna tracić grunt pod nogami widzi tylko jedno wyjście z sytuacji – zamordować byłego kochanka. Daje to początek komedii omyłek. Serial nawiązuje do prawdziwej historii i jest oparty na książce Johna Prestona o tym samym tytule. Afera wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną, tym bardziej że wówczas związki homoseksualne nie tylko pozostawały tematem tabu, ale były także nielegalne. Skandal pogrążył przywódcę Partii Liberalnej, a także wyjawił wiele szokujących sekretów brytyjskiego rządu. Produkcja dokładnie odwzorowuje rzeczywiste wydarzenia w atrakcyjny sposób, wciągając widza w sam środek jednego z największych skandali Wielkiej Brytanii.

Gdzie obejrzeć: HBO Go

 

Zobacz koniecznie: Kryminalne seriale na HBO – TOP 5 produkcji w 2020 roku

 

Na poboczu (2020)

Hugh Laurie (Dr House, Nocny recepcjonista) wciela się w charyzmatycznego i nonszalanckiego ministra turystyki, Petera Laurence’a. Jego życie prywatne i zawodowe zostaje poddane próbie, kiedy polityczni wrogowie starają się go upokorzyć i wyciągają na światło dzienne różne, często skandaliczne rewelacje na jego temat. Polityk początkowo reaguje obojętnie na całą sytuację, ale ostatecznie postanawia walczyć zarówno o swoją karierę, jak i życie prywatne. Serial pokazuje, jak wiele jest się w stanie poświęcić oraz do czego można się posunąć, by nie spaść z politycznej sceny i piąć się coraz wyżej. Nie boi się zaryzykować nie tylko po to, by osiągać kolejne sukcesy, ale także żeby obronić to, czego dokonał do tej pory. Polityk będzie musiał zmierzyć się m.in. z faktem, że ma córkę, o której istnieniu nie wiedział. Na dodatek kobieta odsiaduje wyrok w więzieniu. Z kolei jedna z jego „prawowitych” córek prowadzi na tyle imprezowy tryb życia, że prędzej czy później stanie się to zapewne źródłem kłopotów. Oprócz tego mężczyzna zaangażowany jest w pozamałżeńską relację. Za produkcję czteroodcinkowego miniserialu odpowiada David Hare – autor scenariusza do filmu „Godziny”.

Gdzie obejrzeć: HBO Go

 

Żona idealna (2009-2016)

Alicia (Julianna Margulies, Rodzina Soprano, The Morning Show) wiedzie szczęśliwe życie u boku męża, Petera i dwójki nastoletnich dzieci. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy wybucha skandal z jej mężem politykiem w roli głównej. Na jaw wychodzą upokarzające fakty z życia Petera – pojawiają się niezbite dowody, że wielokrotnie dopuścił się korupcji. Ponadto jego wrogowie publikują nagrania z jego intymnych spotkań z różnymi kobietami. Mężczyzna trafia do więzienia, a na Alicię spada obowiązek utrzymania rodziny. Kobieta musi ułożyć sobie życie na nowo. Zatrudnia się w kancelarii prawniczej, która również kryje swoje sekrety. Pracownicy oddaliby wiele, by nie spotkało ich to, co stało się z mężem nowej koleżanki. Na serial składa się siedem sezonów.

Gdzie obejrzeć: Amazon Prime Video

 

Przeczytaj również: Kobiety na pierwszym planie! Najlepsze seriale 2020 roku

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ