Thursday, June 20, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Top 5 miejsc, które łatwo zwiedzić bez biura podróży

Top 5 miejsc, które łatwo zwiedzić bez biura podróży

Przedstawiamy pięć miejsc, w których indywidualni turyści świetnie sobie radzą z samodzielnym zwiedzaniem.

Top 5 miejsc, które łatwo zwiedzić bez biura podróży

Top 5 miejsc, które łatwo zwiedzić bez biura podróży / fot. fotolia

Do samodzielnych podróży po Europie zachęca nie tylko coraz lepiej rozbudowana infrastruktura turystyczna, ale także sprawnie działająca komunikacja pomiędzy poszczególnymi krajami. Tanie loty, coraz liczniejsze wypożyczalnie samochodów oraz łatwość związana z rezerwacją miejsc noclegowych sprawiają, że nawet bez pomocy doświadczonych organizatorów turystyki można zwiedzać do woli. Oto pięć miejsc, w których indywidualni turyści świetnie sobie radzą z samodzielnym zwiedzaniem.

Wiedeń. Stolica walca

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich znana jest również jako miasto przyjazne turystom. Poruszanie się po jego poszczególnych dzielnicach jest proste, a zadanie to ułatwiają publiczne środki transportu. Można tu skorzystać z atrakcyjnych zniżek i promocji. Wśród nich ważne miejsce zajmuje trzydniowa karta, pozwalająca na nieograniczone korzystanie z metra, autobusów czy kolei miejskiej. Hotele oraz prywatne apartamenty można tu znaleźć bez problemów, i to w samym centrum miasta. Dzięki temu można skoncentrować się na najważniejszych zabytkach tego miasta: pałacach Habsburgów, pięknych katedrach oraz doskonale znanych wiedeńskich galeriach i muzeach.

Warna. W miejscu historycznej potyczki

Jedno z najpiękniejszych bułgarskich miast, w którym można zwiedzanie połączyć z wypoczynkiem na plaży, kusi ciekawą zabudową oraz miejscami ważnymi z punktu widzenia polskiej historii. Pole słynnej bitwy oraz symboliczne mauzoleum Władysława Warneńczyka to dla polskich turystów obowiązkowe punkty w tym portowym grodzie. Poruszanie się po Warnie jest dziecinnie proste, podobnie jak znalezienie miejsca na nocleg. Na turystów czekają tu liczne szlaki rowerowe oraz dobrze działająca komunikacja miejska. Na odbycie ciekawych wycieczek pozwalają również statki wycieczkowe oraz wypożyczalnie samochodów.

Top 5 miejsc, które łatwo zwiedzić bez biura podróży

Top 5 miejsc, które łatwo zwiedzić bez biura podróży / fot. fotolia

Ateny. U stóp Akropolu

Zwiedzanie greckiej stolicy na własną rękę nie jest problemem, a przemieszczanie się pomiędzy jej poszczególnymi dzielnicami ułatwia sprawna komunikacja miejska. Trolejbusy i tramwaje, trzy linie metra oraz autobusy pozwalają na swobodne przemieszczanie się po Atenach oraz na odbywanie wycieczek po okolicznych miejscowościach. W tym mieście czekają również tanie hotele, w których można przenocować w dobrych warunkach za niewygórowaną kwotę. Liczne mapy i przewodniki, dobrze opracowane i łatwo dostępne, pozwalają dotrzeć bez problemów do tak atrakcyjnych miejsc, jak Akropol, Teatr Dionizosa czy też ateńska agora.

Sztokholm i jego atrakcje

Choć po szwedzkiej stolicy można bez problemu poruszać się komunikacją miejską (można wybierać między metrem, autobusami a koleją miejską), jest to miasto wyjątkowo przyjazne dla rowerzystów. Tanie loty lub przeprawy promowe sprawiają, że zabranie na wycieczkę do Sztokholmu własnego roweru nie jest problemem. Na brak miejsc noclegowych narzekać tu również nie można, a mieszkańcy miasta  są przyjaźnie nastawieni do turystów. Atmosfera tej stolicy zachęca do zwiedzania, a ciekawych miejsc tu nie brakuje. Średniowieczna starówka, Muzeum Nobla czy Muzeum Morskie to jedne z największych atrakcji tego miasta.

Londyn. W cieniu Big Bena

W tym mieście Polacy radzą sobie doskonale, a przemieszczanie się po brytyjskiej stolicy czy znalezienie tu miejsca na nocleg nie sprawia większych problemów. W coraz większym stopniu zaciera się tu bariera językowa, m.in. ze względu na coraz lepszą znajomość języka angielskiego wśród Polaków, jak i liczną Polonię żyjącą w tym mieście. Atrakcji czeka tu wiele, a wśród nich brytyjskie symbole: mosty nad Tamizą, Big Ben oraz królewskie rezydencje i opactwa. Tanie loty do Anglii oraz liczne publikacje na temat jej stolicy sprawiają, że polscy turyści czują się w tym mieście wyjątkowo pewnie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ