Thursday, February 22, 2024
Home / Kultura  / TOP 5: Jesień i zima z serialami

TOP 5: Jesień i zima z serialami

Obejrzałyśmy i Tobie też polecamy!

„Grace i Grace” / fot. materiały prasowe

Wkroczyłyśmy w strefę mroku. Krótkie dni, niskie temperatury i kapryśna pogoda zniechęcają do jakiejkolwiek zewnętrznej (tj. wymagającej opuszczenia przytulnego wnętrza) aktywności. Warto więc z ulubionym kubkiem gorącej herbaty w ręce oddać się oglądaniu seriali. Żebyście jednak uniknęły ewentualnej migreny w obliczu obfitości propozycji, przygotowałam subiektywny przewodnik

Wkroczyłyśmy w strefę mroku: kocyk, pilot i… myślenie. Polecamy 5 tytułów na listopad i grudzień / fot. materiały prasowe

 

Twin Peaks 3

„Twin Peaks 3” / fot. materiały prasowe

27 lat temu David Lynch na zawsze zmienił oblicze telewizji. To jego „Miasteczku Twin Peaks” przypisuje się rolę pioniera w kreowaniu mody na seriale jakościowe, które obecnie coraz śmielej konkurują z filmami kinowymi. Wprawdzie już od dawna wiemy, kto zabił Laurę Palmer, ale i tak warto sięgnąć po trzeci sezon kultowej produkcji dla rzadkiej okazji spotkania ulubionych bohaterów starszych o 27 lat. A przede wszystkim żeby się przekonać, jak ekscentryczny twórca znów wyprzedza swoją epokę o co najmniej ćwierć wieku.
Gdzie: HBO

Opowieść podręcznej

„Opowieść Podręcznej” / fot. materiały prasowe

W „Twin Peaks” nie brakuje ciekawych bohaterek, ale to adaptacja powieści Margaret Atwood zasługuje na tytuł kobiecej produkcji roku. Nie tylko dlatego, że dostała aż osiem statuetek Emmy (czyli telewizyjnych Oscarów), ale także z powodu swojej społecznej i politycznej aktualności. „Opowieść podręcznej” to wizja piekła kobiet żyjących w ponurym świecie przyszłości, gdzie wykorzystuje się je nieomal wyłącznie w celach rozrodczych. Oglądajmy, wyciągajmy wnioski i nie składajmy parasolek!
Gdzie: Showmax

Belfer 2

W momencie, gdy ten numer „Miasta Kobiet” trafi do druku, polskich widzów będzie już elektryzowała nowa odsłona szkolnego kryminału. Pierwszy „Belfer” okazał się największym przebojem stacji Canal+, nad drugim pracowała (prawie) ta sama ekipa, ze scenarzystami Jakubem Żulczykiem i Moniką Powalisz na czele. Tym razem akcja wraz z głównym bohaterem (Maciej Stuhr) przeniesie się do Wrocławia. Paweł Zawadzki dostanie zaś zadanie rozwiązania zagadki zaginięcia uczniów jednego z elitarnych liceów.
Gdzie: Canal+, nc+ i w serwisie player.pl

Stranger Things 2

„Stranger Things 2” / fot. materiały prasowe

 

Na wypadek, gdyby ktoś nie oglądał pierwszego sezonu, polecam i zapewniam, że hit Netfliksa to cudowna podróż w czasie. Powrót do lat 80., pierwszych gier wideo, BMX-ów, blockbusterów Stevena Spielberga i dziecięcych lęków sprzed potworem z szafy (a właściwie zza ściany). Świat oszalał na punkcie tego wehikułu nostalgii i pokochał jego nastoletnich bohaterów. Twórcy „Stranger Things”, bracia Dufferowie, obiecują, że drugi sezon będzie pełen przygód i równie klimatyczny.
Gdzie: Netflix

Grace i Grace

„Grace i Grace” / fot. materiały prasowe

Wracamy do Margaret Atwood i tzw. sprawy kobiecej. Netflix bierze na warsztat kolejną fabułę kanadyjskiej pisarki. „Grace i Grace” to oparta na faktach historia służącej oskarżonej o zamordowanie swojego pracodawcy i jego gospodyni. Akcja serialu ma się rozgrywać w więzieniu, do którego irlandzka imigrantka trafia skazana na dożywocie. Kobieta twierdzi, że nie pamięta popełnionej zbrodni, a Atwood powoli odsłania kulisy opowieści o okrucieństwie i seksualności.
Gdzie: Netflix

Ewa Szponar

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ