Tuesday, June 25, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / TOP 5 bezpłatnych audiobooków dla ciekawskich dzieci i mądrych nastolatków

TOP 5 bezpłatnych audiobooków dla ciekawskich dzieci i mądrych nastolatków

Młodzież nadrobi szkolne zaległości, a dzieci poskromią nudę.

audiobooki dla dzieci

TOP 5 bezpłatnych audiobooków dla ciekawskich dzieci i mądrych nastolatków / fot. Icons8 Team / Unsplash

W czasie kwarantanny dzieci się nudzą? Potrzebujesz pracować, a co chwilę słyszysz pobawisz się ze mną? albo nie chce mi się uczyć.
Podsuń swoim starszym i młodszym dzieciom audiobooki! Audioteka poleca pięć najlepszych tytułów dla dzieci i młodzieży 

 

TOP 5 audiobooków dla starszych dzieci

 

1. Mietczyński i G.F. Darwin Dramatyzują – seria słuchowisk

A może by tak wykorzystać ten czas i przygotować się do matury? Z produkcjami Mietczyńskiego (Bartłomieja Szczęśniaka), Grupy Filmowej Darwin i Audioteki pójdzie dużo łatwiej i przyjemniej. Do wyboru macie Zemstę, Skąpca, Balladynę, Antygonę, Moralność Pani Dulskiej, Romeo i Julię oraz Szewców.

2. Radio Facecje – seria podcastów

Co reklamuje Kmicic? Jak podrywa się na Tinderze w średniowieczu? Dla kogo traci głowę Maria Antonina? Odpowiedzi na te pytania, okraszone dawką szalonego humoru, znajdziecie w Radiu Facecje.

3. Brzmi jak Talk-Show – audioshow

Gospodarz – reżyser filmowy oraz członek Teatru Improwizowanego Klancyk, Maciej Buchwald – prowadzi niezobowiązującą rozmowę z zaproszonym gościem w towarzystwie muzyki i żywej widowni. Wciągająca rozrywka na poziomie! Gośćmi dotychczasowych odcinków byli Filip Springer, Jerzy Bralczyk, Dorota Wellman, Jakub Żulczyk. Jest w czym wybierać. Dla młodzieży na pierwszy ogień polecamy profesora Bralczyka!

4. Dżuma – audiobook

Klasyka literatury pięknej w interpretacji Adama Ferencego. Strach, cierpienie, odizolowanie, nieustanna walka z chorobą ukazują bohaterstwo i determinację niektórych, ale i nikczemność, przebiegłość innych.

5. Wiedźmin Opowiadania – seria audiobooków

Od tej fenomenalnej serii opowiadań Andrzeja Sapkowskiego najlepiej zacząć swoją przygodę z światem Wiedźmina. Ludziom i nieludziom swych głosów użyczają m.in. Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska, Dorota Segda, Marian Opania, Wojciech Pszoniak czy Jacek Braciak.

TOP 5 audiobooków dla młodszych dzieci

1. Rozśmieszanki Usypianki – audiobook

Audiobook zawiera 33 wiersze mistrzyni poezji dla dzieci Danuty Wawiłow bogato oprawione muzycznie. Obok tych powszechnie znanych wierszy znajdziemy tu kilka nieznanych i kapitalnych rymowanek. Z wierszyków Wawiłow wychodzi cała armia dziwolągów, co to „śpią w kaloszach, a kąpiel biorą we frakach”, „głowę mają z sera żółtego, a uszy z pierogów z wiśniami”. Czas się z nimi zaprzyjaźnić!

2. Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci – audiobook

Pytania, które z pewnością nurtują nie tylko dzieci, ale to one najczęściej i najchętniej je zadają. A odpowiedzi wcale nie są tak oczywiste, jak się dorosłym może wydawać. Idealna pozycja na każdą porę dnia.

3. Przyjaciele – audiobook

Zdarza się czasami, że widzimy kogoś po raz pierwszy w życiu, a mimo to osoba ta wydaje nam się bliska. Co więcej – mamy pewność, że zostaniemy przyjaciółmi. Tak właśnie było z autorami tej opowieści. “Przyjaciele” to książka niezawodnego Grzegorza Kasdepke i Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, przeczytana przez Wojciecha Malajkata.

4. Proszę Słonia – audiobook

Kultowa, wielokrotnie nagradzana książka Ludwika Jerzego Kerna, na pewno spodoba się wszystkim małym dzieciom, które chciałyby być nieco większe. W magiczny świat, w którym porcelanowy słoń staje się najlepszym przyjacielem rodziny zabiera słuchaczy Anna Seniuk.

5. Niesamowite przygody 10 skarpetek – audiobook

Kto powiedział, że skarpetki mają być do pary… Bo skarpetki się rozparowują. One się nie gubią, ale rozchodzą. Jedna sobie gdzieś wędruje, a druga też, ale gdzie indziej. Skarpetki znikają po wrzuceniu do pralki. To fakt, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyńcze. Tak się dzieje w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Podczas słuchania audiobooka, dzieciaki z zapartym tchem towarzyszą skarpetkom w ich niecodziennych przygodach.

 

Wszystkie wymienione audiobooki, audioseriale i superprodukcje można odsłuchać w ramach usługi Audioteka Klub. Dostęp do usługi przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatny.

Nowa aplikacja Audioteki dostępna jest na Androida i iOS.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ