Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / TOP 5: aplikacje, które pomogą Ci zaplanować podróż

TOP 5: aplikacje, które pomogą Ci zaplanować podróż

Dobra organizacja to podstawa każdej podróży. Sprawdź, które aplikacje pomogą Ci zaplanować wakacje marzeń.

Dobra organizacja to podstawa każdej podróży. Pomogą nam w niej mobilne aplikacje, dzięki którym szybko znajdziemy lot w dogodnej cenie, zaplanujemy spacer po wybranym mieście czy ustalimy budżet, sprawdzając kurs waluty.

aplikacje-nor

1. Skycanner
Aplikacja jest przydatna dla wszystkich tych, którzy lubią dalekie podróże, a nie chcą wydawać na bilet lotniczy fortuny. Po wpisaniu miejsca docelowego, wyszukiwarka lotów wskaże nam najdogodniejsze połączenie. Ponadto, dodatkowe narzędzie, w postaci miesięcznego wykresu cen ochroni przed przepłaceniem i umożliwi złapanie prawdziwej okazji. Dzięki aplikacji, możemy zaoszczędzić kupując wybrany lot nawet o połowę taniej.

2. Tripomatic
Podczas weekendowych wypadów do miast każda minuta jest na wagę złota. Dzięki aplikacji Tripomatic nie trzeba studiować przewodników, by zaplanować bogatą w atrakcje trasę. Wystarczy włączyć GPS oraz zaznaczyć miejsca, które najbardziej nas interesują, a aplikacja poprowadzi nas, w taki sposób, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać czas. Plusem mobilnego przewodnika jest lista „must see”, która wyświetla najlepsze adresy w mieście.

3. TripAdvisor
Podczas podróży wolimy uniknąć przykrych niespodzianek, takich jak nie spełniający naszych oczekiwań hotel czy niedobre, a drogie jedzenie. Dzięki TripAvisor możemy przejrzeć recenzje na temat niemal każdego miejsca w dowolnym mieście na świecie. Aplikacja ochroni przed rozczarowaniem i pomoże znaleźć często pomijane w przewodnikach „perełki”. Oceny klientów, przedziały cenowe oraz szczegółowe informacje pomogą w wyborze odpowiedniego noclegu bądź restauracji.

4. iPolak
Podróżnik powinien być czujny i przygotowany na nieoczekiwane zdarzenia. Ma to szczególne znaczenia podczas planowania wypraw do odległych, często niebezpiecznych dla turystów rejonów. Dzięki aplikacji iPolak będziemy mieli pod ręką adresy i numery kontaktowe wszystkich polskich ambasad na świecie. Znajdziemy w niej również komunikaty MSZ dotyczące bezpieczeństwa, w tym ostrzeżenia o zagrożeniu wojną lub klęskami żywiołowymi.

5. XE Currency
Aplikacja XE Currency służy do przeliczania wszystkich walut świata. Stała aktualizacja daje możliwość śledzenie ich kursów oraz skutecznie ochrania przed przepłaceniem. Jej zaletą jest uniwersalność, sprawdza się zarówno podczas podróży dookoła świata, jak i w przypadku prowadzenia interesów z przedstawicielami egzotycznych krajów. Proces przeliczania jest błyskawiczny, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu i… nerwów.

Paulina Krawiec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ